خانه | خبر | اخبارایران

مجمع تشخيص مصلحت سخنان احمدی‌نژاد در مجلس را توهين‌آميز خواند

پنجشنبه, 1390-12-25 18:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مجمع تشخيص مصلحت نظام سخنان محمود احمدی‌نژاد در جلسه علنی روز گذشته مجلس درباره چگونگی تصويب اعتبارات مترو در اين مجمع را رد کرد و آن را "اهانت به اعضای مجمع" دانست.

روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام، امروز پنج‌شنبه ۲۵ اسفندماه، بيانيه‌ای در اين‌باره منتشر نمود.

مجمع تشخيص مصلحت در اين بيانيه گفته است محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران در پاسخ به سئوالات نمايندگان مجلس در مورد پرداخت تسهيلات ارزی به مترو تهران و کلان شهرها، سخنانی "خلاف واقع" گفته است.

احمدی‌نژاد روز گذشته برای پاسخگويی به پرسش‌های ۷۹ تن از نمايندگان به مجلس رفت.

وی در بخشی از پاسخ‌های خود در مورد اجرا نشدن قانون تسهيلات ارزی برای متروی تهران و کلان‌شهرها گفت با توجه به اينکه بانک مرکزی اعلام کرده موجودی حساب ذخيره ارزی صفر است، دولت چطور می‌توانسته در چنين شرايطی وام بدهد.

مجمع تشخيص مصلحت: مشخص نيست آقای رئيس جمهور بر اساس کدام سند و مدرک چنين ادعای کذبی را مطرح کرده است

وی گفت: "وقتی قانون نگاشته می‌شود بايد منطق اجرايی داشته باشد چرا که بانک مرکزی می‌گويد حساب ذخيره ارزی پول ندارد و قانون به‌صورتی نوشته می‌شود که حساب ذخيره ارزی به‌عنوان منبع در نظر گرفته می‌شود."

احمدی‌نژاد با تأکيد بر اين‌که اين مصوبه خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی است، گفت: "شورای نگهبان نيز اعلام کرده بود که اين خلاف اصل ۷۵ است ولی شما به مجمع تشخيص مصلحت فرستاديد و مجمع نيز اعلام کرد که بانک مرکزی گفته هيچ پولی ندارد و قابل اجرا نيست؛ يکی از اعضای مجمع هم گفته اتفاقاً می‌خواهيم تصويب کنيم که اجرا نشود."

مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به احمدی‌نژاد نوشته است اسناد شنيداری و نوشتاری مذاکرات اين جلسه که نسخه‌ای از آن نيز به آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران داده شده موجود است.

اين مجمع با بيان اينکه در اين جلسه با وجود دعوت قبلی، محمود بهمنی، رئيس کل بانک مرکزی در آن حضور نداشت، اظهارات احمدی‌نژاد را "اهانت به کل اعضای مجمع" به‌عنوان منصوب‌شدگان رهبر جمهوری اسلامی به‌شمار آورده و آن را "کاملأ تکذيب" کرده است.

مجمع تشخيص مصلحت نظام نوشته است: "مشخص نيست آقای رئيس جمهور که انتظار می‌رود در اظهار نظرات خود مستدل و مستند سخن گفته و شأن و شئونات پاسخگويی را حفظ کند بر اساس کدام سند و مدرک چنين ادعای کذبی را مطرح کرده است."

رئيس کل ديوان محاسبات کشور نيز طی بيانيه‌ای نسبت به سخنان احمدی‌نژاد در مجلس اعتراض کرد

امروز عبدالرضا رحمانی فضلی، رئيس کل ديوان محاسبات کشور نيز طی بيانيه‌ای نسبت به سخنان احمدی‌نژاد در مجلس اعتراض کرد و ادعای وی مبنی بر اعلام تخلف يک ميلياردی دولت از سوی رئيس ديوان محاسبات را تکذيب نمود.

احمدی‌نژاد در مجلس گفت: "در بحبوحه انتخابات مطرح شد که دولت يک ميليارد دلار تخلف و سوء استفاده کرده است و تا پنج‌شنبه‌ای که زمان ممنوعيت تبليغات بود رئيس عزيز و مکرم ديوان محاسبات در مصاحبه‌ها اعلام می‌کرد که احمدی‌‌نژاد دروغ می‌‌گويد و يک ميليارد دلار تخلف کرده است، ولی بعد از آن به موضوع رسيدگی و مشخص شد که دولت تخلفی نکرده است."

عبدالرضا رحمانی فضلی در بيانيه خود با اشاره به اينکه ديوان محاسبات کشور هيچگاه فردی را متهم به دزدی و اختلاس نکرده، نوشته است موضوع اختلاف حساب يک ميليارد دلار شرکت ملی نفت ايران و خزانه مربوط به محاسبه بودجه سال ۱۳۸۵، در زمان رياست محمدرضا رحيمی معاون نخست احمدی‌نژاد بر ديوان محاسبات کشور به تصويب رسيده و با امضای وی به مجلس تقديم شده است.

رئيس کل ديوان محاسبات کشور همچنين ادعای احمدی‌نژاد در مورد دروغ خواندن سخنان احمدی‌نژاد از سوی وی را نيز رد کرد.

سخنان روز گذشته رئيس جمهور ايران در مجلس با واکنش‌های منفی ديگری نيز همراه بوده است.

هفت نماينده اصولگرای مجلس در بيانيه‌ای اعلام کردند "آنچه روز چهارشنبه در مجلس در مقام پاسخ مطرح شد، نه تنها باعث وهن مجلس بلکه وهن دولت و قوه قضائيه و وهن جمهوری اسلامی شد."

نمايندگان امضاکننده اين بيانيه می‌گويند که نتيجه طرح سئوال از رئيس جمهوری "موجب اقتدار مجلس و به نفع و صلاح کشور و ملت" نبود و "سرمايه با ارزشی بدون منفعت درخور" به هدر رفته است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

احمدی نژاد ماری است که عاقبت گربیان ریسش- خامنه ای- را هم می گیرد

اگر نمایندگان منتخب واقعی بودند و نماینده صوری نبودند هیچکس جرات مسخره کردن نمایندگان را به خود نمیداد البته ریس جمهور به همین دلیل حق دارد اینها را جدی نگیرد

هر چند سعی میکنم ببینم احمدی نژاد به کدام رئيس جمهور در تاریخ ایران و دنیا
‫شباهت دارد عقلم به جائي نمی رسد.
‫موسوی بعد از ۸ سال جنگ کمر خم نکرد احمدی نژاد با نفت۱۴۰ دلار هر بشکه
‫ذخیره ارزی را صفر اعلام کرد.
‫احمدی نژاد با حمایت صهیونیسم جهانی و آمریکا و انگلیس دوره ریاست حکومت
‫مستضعفینش را به پایان رسانده و با جنگ و بدون جنگ اقتصاد کشور را به نابودی
‫خواهد کشید.
در ‫کشوری که مصلحت بر قانون و استخاره بر عقل و منطق حاکم است نان احمدی
‫نژاد ها داغ میباشد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما