خانه | خبر | اخبارایران

رئیس فدراسیون فوتبال ایران به قوه قضائیه احضار شد

شنبه, 1390-12-20 03:43
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

قوه قضائيه ايران که انتخابات فدراسيون فوتبال اين کشور را "غيرقانونی" می‌داند، علی کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال را به دادسرای کارکنان دولت احضار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر علی کفاشيان امروز شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ مورد بازپرسی قضايی قرار خواهد گرفت.

اين خبرگزاری، احضار کفاشيان به قوه قضائيه را "فشار" به وی برای استعفا دادن از سمت رياست فدراسيون فوتبال ارزيابی کرده و هشدار داده است: "در صورتی که علی کفاشيان به هر دليلی از فدراسيون فوتبال برود و اين موضوع به گوش مسئولان فدراسيون بين‌المللی فوتبال برسد، فوتبال ايران تعليق خواهد شد که تبعات بسياری برای اين رشته پرطرفدار خواهد داشت. کنار گذاشتن تيم ملی از مقدماتی جام جهانی و حذف سه نماينده ايران از رقابت‌های ليگ قهرمانان آسيا از جمله مهم‌ترين تبعات اين تعليق خواهد بود."

سازمان بازرسی می‌گويد بر اساس قوانين ايران، افراد بازنشسته نمی‌توانند پست‌های مديريتی دولتی را بر عهده بگيرند و بر پايه همين استدلال حضور علی کفاشيان را که يک بازنشسته است، در رأس فدراسيون فوتبال غيرقانونی می‌داند

سازمان بازرسی کل کشور که به قوه قضائيه وابسته است، هفته گذشته تهديد کرده بود اگر انتخابات فدراسيون فوتبال باطل نشود، پرونده‌ای را عليه اين فدراسيون در مراجع قضايی به جريان خواهد انداخت.

با پافشاری مسئولان فدراسيون فوتبال ايران بر قانونی بودن اين انتخابات، اکنون قوه قضائيه علی کفاشيان را احضار کرده است.

سازمان بازرسی می‌گويد بر اساس قوانين ايران، افراد بازنشسته نمی‌توانند پست‌های مديريتی دولتی را بر عهده بگيرند و بر پايه همين استدلال حضور علی کفاشيان را که يک بازنشسته است، در رأس فدراسيون فوتبال غيرقانونی می‌داند.

اما در مقابل فدراسيون فوتبال نيز که خود را "غيردولتی" می‌داند، استدلال سازمان بازرسی را درباره اين فدراسيون وارد نمی‌داند.

سازمان بازرسی در حالی حضور علی کفاشيان را در فدراسيون فوتبال "غيرقانونی" می‌داند که وی در چهار سال گذشته هم که رئيس فدراسيون فوتبال بود، بازنشسته بود اما در اين چهار سال قوه قضائيه دخالتی در اين باره نکرد.

اما به گفته خبرگزاری مهر اکنون که کفاشيان در مجمع عمومی فدراسيو فوتبال برای رياست اين فدراسيون رأی آورده، "قرار است از فعاليت‌اش در فوتبال جلوگيری شود."

انتخابات فدراسيون فوتبال ايران روز دوشنبه ۱۵ اسفند برگزار شد که در نتيجه آن علی کفاشيان با ۴۷ رأی بار ديگر به عنوان رئيس فدراسيون فوتبال ايران انتخاب شد.

همچنين محمد عباسی، وزير ورزش و جوانان ايران روز چهارشنبه ۱۷ اسفند به خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گفت: "هم ما و هم مجمع فدراسيون فوتبال در خصوص آقای کفاشيان تابع قانون هستيم و نتيجه نهايی را در خصوص ايشان قوه قضاييه اتخاذ می‌کند."

در همين حال چند روز پيش نيز علی کفاشيان هشدار داد در صورت دخالت قوه قضائيه در انتخابات فدراسيون فوتبال، "ممکن است فيفا فوتبال ايران را تعليق کند."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

شغال بیشه مازندران را - نگیرد جز سگ مازندرانی

بله واقعا درسته :اخه قوه قضايي يكي ميخواد بزاره كه با اين درامد نجومي كه فدراسيون داره دو لقمش كنه و بلومبونه :در يك كلمه يعني يه دزد بزاره كه .....................

اينرا که خودشان آورده بودند؟!.....اينهمه سردار بازنشسته و چند شغله چي ؟..مثل رويانيان؟.........

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما