خانه | خبر | اخبارایران

"خاتمی درباره حضورش در انتخابات توضيح می‌دهد"

یکشنبه, 1390-12-14 07:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران که روز ۱۲ اسفند رأی خود را در انتخابات مجلس به صندوق انداخت، گفته است به‌زودی درباره حضورش در انتخابات به مردم توضيح می‌دهد.

 

تارنمای کلمه که اين خبر را شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰ اعلام کرده، جزييات بيشتری در اين باره نداده است.

کلمه نوشته است محمد خاتمی "بعد از ظهر ۱۲ اسفند در حسينيه پنج تن منطقه آبسرد گيلاوند، حوزه‌ای در دماوند رأی خود را به صندوق انداخت و اين رأی شگفتی ناظران را برانگيخت."

محمد خاتمی چند ماه پيش با بيان شروطی برای شرکت در اين انتخابات گفته بود: "وقتی همه نشانه‌ها دلالت بر اين دارد که نبايد در انتخابات شرکت کنيم، شرکت در انتخابات معنايی ندارد."

رئيس‌جمهور پيشين ايران "تضمين سلامت انتخابات، رفع حصر از رهبران مخالفان، آزادی زندانيان سياسی و ايجاد فضای باز برای احزاب و مطبوعات" را به‌‌عنوان پيش شرط انتخابات مطرح کرده بود.

محمد خاتمی: اخبار نگران کننده‌ای طی دو روز منتهی به انتخابات، درباره برنامه و نقشه‌های تندروهای جريان حاکم در زمان پس از انتخابات دريافت کرده بودم که حرکتی غافلگيرکننده را برای بر هم زدن آن ايجاب می‌کرد

تارنمای کلمه نوشته است: "با توجه به چنين شروطی که پيامدهای و کنش‌های زيادی طی ماه‌های گذشته به همراه داشت، بی‌شک سيدمحمد خاتمی به واکنش‌های گسترده‌ای که اين حضور در انتخابات می‌توانست در پی داشته باشد، آگاهی داشته و چنين فضايی را پيش بينی می‌کرده است."

در همين حال حسين نورانی‌نژاد، فعال سياسی در ايران که روز شنبه به ديدار خاتمی رفته است، در صفحه فيس‌بوکش به نقل از وی نوشت: "اخبار نگران کننده‌ای طی دو روز منتهی به انتخابات، درباره برنامه و نقشه‌های تندروهای جريان حاکم در زمان پس از انتخابات دريافت کرده بودم که حرکتی غافلگيرکننده را برای بر هم زدن آن ايجاب می‌کرد."

رئيس‌جمهور پيشين ايران ابزار اميدواری کرده که رأی او باعث اخلال در "انسجام اصلاح‌طلبان" نشود.
وی با تأکيد بر "پيچيده‌بودن" شرايط سياسی داخلی و بين‌المللی و "ابعاد متعددی از موضوعات مختلف که هر لحظه بر تصميمات می‌تواند اثرگذار شود، خواستار درک اين پيچيدگی‌ها از سوی همگان شد."

محمد خاتمی همچنين "هرگونه فشار پيدا و پنهان و معامله و پيغام" را برای شرکت‌اش در انتخابات تکذيب کرده است.

به گفته حسين نورانی‌نژاد، محمد خاتمی در پاسخ به اين پرسش که بر روی برگه رأی چه نوشته است، گفت: "جمهوری اسلامی"

علی شکوری‌راد از اعضای جبهه مشارکت ايران اسلامی نيز در وبلاگش نوشت: "لازم است چند ماهی صبر کنيم تا حکمت رأی دادن غيرمنتظره خاتمی را دريابيم."

محمدعلی ابطحی يکی ديگر از چهره‌های اصلاح‌طلب نيز در وبلاگش نوشت: "من اين تصميم آقای خاتمی را يکی از سياسی‌ترين و قابل دفاع‌ترين تصميم‌هايی می‌دانم که بی انگيزه دنيايی صورت گرفته بود ودر چارچوب مبانی انديشه‌اش بود."

به گفته ابطحی "ايجاد باورهای قبلی که آقای خاتمی در انتخابات شرکت نمی‌کند، اشتباه بود و اگر آقای خاتمی مشاورانی داشت که اين توضيحات را قبل از انتخابات می‌دادند و يا ازمواضع شتاب‌زده جلوگيری می‌کردند، بار اين شوک موجود را کم می‌کرد."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دوستان رادیو زمانه،چقد سنگ این جنبش سبزیا روبه سینه زدین؟حالابفرماین ملاحظه کنین که آقایان موسوی وکربوبی،عملا به،مهره ی سوخته بدل شدن.آقای خاتمی به عنوان بزرگترین،مهم ترین وتأثیرگذارترین شخصیت اصلاح طلبان،بارأی خود درواقع نظام جمهوری اسلامی رو به رسمیت شناخت وحساب خودشو ازرهبران دربند جنبش سبز،سوا کرد.من بعد،قطعا،حکومت اسلامی ازایشان به عنوان توابین یادخواهدکرد وبه سهولت نامزدانتخابات آتی ریاست جمهوری خواهدشد.قیافه ی کسانی که به آینده ی این جنبش،دل بسته بودن دیدنی وخنده دار شد،بای بای موسوی وکربوبی

میدانم که‌ او میخواهد همچنان رهبر اعتراضات باشد و میدانم که‌ او یک "تدارکاتچی دیروز" و "ترسوی امروز" است. همچنین مرگ بر "جمهوری اسلامی"

خاتمی کار خوبی کرد. مردم ایران باید از این لباس و از این دین و از این عدالت و از این بیشرفی و از این ده دوزه بازی و از این اسلام آزادیکش و بیشرف پرور ناامید ناامید ناامید شوند. آنها باید در ظالمانه بودن اسلام در هر شکل هر تجسم و هر تفسیر و هر تعریف روی بگردانند و به این اسلام همچون لاشه ی متعفن مرداری که زیر آفتاب باد و ورم کرده بنگرند و از این همه بوی ناپاکی که همچون دودی مسموم سربرآورده پرهیز و دوری کنند. خاتمی خاتمی ست٬ او غیر از خاتمی بودن و غیر از سرسپردگیش به عمامه ی سیاهش که از جد ضد ایرانیش به ارث برده و یادآور تجاوز مسلمین به خواهران و مادران ماست در یورش قادسیه بر نمی آید. آری خاتمی خاتمی ست. چنانکه خمینی خمینی بود و خامنه ای خامنه ای ست و علی ابن ابی طالب امام علی بود و پغمبر پیغمبر اسلام بود و همگی جز بیشرفی و ظلم و تجاوز به دخترک هفت هشت ساله و طبق گفته ی خودشان نه ساله قمری و سربریدن و کشتار و قتل و سرکوب و سنگسار و ازیت و آزار غیر مسلمانان کاری نکردند و نخواهند کرد. اسلام رحمانی همچون تمامی نیرنگهای اسلامی دروغی ناب است.

به خانواده ام می گفتم که خاتمی دروغی بیش نیست و حالا پدرم که از او دفاع می کرد از ناامیدیش از خاتمی سکته کرد. اگر چه برای سکته کردنش متاثرم و عزادار اما از اینکه او از این همه تقیه و نادرستی و دروغ ناامید شد بسیار خوشحالم . چرا که پدر و مادرم را از اسلام و روحانی ناآمید کرد. این وضعیت مبارکی ست. حالا اگر هم خاتمی وقت می کشد تا آبها از آسیاب بیفتد و چیزی ببافد و بگوید هیچ چیزی را عوض نمی کند. حتا اگر او در ذهنش بخواهد روزنه ای باز بگذارد تا روز به عنوان منجی بیاید و هم حکومت را نجات دهد و هم اسلام را اما آقای خاتمی کور خوانده است. کور! این نظر را برای سایت دیگری نوشتم اما آنها نظر مرا منتشر نخواهند کرد. اما شاید زمانه اینکار را بکند.

از هرکس تا اندازه مربوط باید توقع داشت. حد آقای خاتمی بیش ازاین نیست. ایشان ثابت کرده اند و بارها و بارها گفته اند که جمهوری اسلامی را میخواهند. آبرو و اعتباری که با رای مردم به دست آورده بودند را هم هزینه این حکومت و آقای خامنه ای کردند. ایشان را در همین حدود و درون حکومتی چون جمهوری اسلامی و در محدوده ریاست اقای خامنه ای و آقای خمینی باید ارزیابی کرد نه بیش ازاین. توقع بی اندازه داشتن جز این نتیجه ای ندارد که جاهایی کشور آسیب بیشتری ببیند و معطل اینگونه آدم بشویم. خدا پدرش را بیامرزد، درمیان آدمخواران جمهوری اسلامی یک چنین آدمی آن هم از جنس آخوند در هیمن حد و اندازه بسیار خوب است. ولی سرنوشتمان به این گونه آدمها گره نزنیم. همین داستان آقای منتظری است. ایشان آن همه بدبختی برای مردم درست کردند؛ آدمی نبودند که اعتقادی به حقوق و رای مردم داشته باشند. تا پیش از بالاگرفتن درگیری های درون حکومتی و اعدام کردن دوروبری های ایشان، آقای منتظری نفر دوم همین حکومت بود. نفر دوم حکومت! کار درگیری که بالاگرفت و اطرافیانش را گرفتند و بعضی را اعدام کردند و ایشان را کنار گذاشتند ؛ ایشان هم شدند برای عده ای بت! عده ای آمدند و ایشان را دارند به عرش اعلا میرسانند که ایشان برای مردم و دفاع از زندانیان از رهبری و مقام حکومتی کناره گرفت و ازاین حرفها ! خوب خدا پدر ایشان را بیامرزد( گرچه تازنده بود حزب الهی بود ) که تا این اندازه هم عاقبت به خیر شد. دیگر او را انقدر هم نباید بالا برد و ... . مشغول بدبختی خودمان باشیم؛ زندگی خودمان که با این انقلاب و اسلام و امام و امت حزب اله حاضر در صحنه و ... تباه شد، فکری برای بچه هایمان و برای جوانهایمان بکنیم. خاتمی و مانند خاتمی هم هرجور منافعشان جور در بیاید رفتار میکنند، مردم باید فکری برای برونرفت از این مصیبتها بکنند. تهران ـ شهروند درجه سه

بسیارخوب حالا تقریبا ابها از همه اسیاب ها باز افتاده و نتیجه گیری هایی هم شده است که نشان از تحریم انتخابات میدهد انهم در سطح گسترده بالای 75% که خود شاهدی است بر اینکه:

1- این انتخابات و تمام انخابات قبلی و ان رفراندوم اولی اری یا نه همه و همه مهندسی شده اند و این حکومت غاصب است. متاسفانه ما همیشه حرف های عدالت محور و درست را از روحانیون میشنیددیم اما حالا دیوی به لباس روحانیت درامده و انگشتری سلیمان را بر دست کرده و مهر صحه بر رفتارهای ناشایست خود و خودی ها می زند. در واقع باید گفت که: انچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک!

2- عدد2/65در صدی هم ساخته و پرداخته همین تبلیغات و مبالغات رژیم است.

3- اگر اقایان خاتمی و رفسنجانی هم رای نمیدادند بازهم همین نتیجه 65درصدی عاید میشد و اگر هیچکسی هم رای نمیداد بازهم همین بود.

4- حکومت با این انتخابات برای هیشه از خود مشروعیت زدایی کرد.
5- از انجا که ان رفراندوم اولی هم دستکاری شده است پس رای خاتمی (که ظاهرا ج.ا.) بران نوشته شده بوده هم بی معنی است.

حالا "علی مانده و حوزه اش" و "کشتی" ج.ا. توسط همین تعصبات بی درایت به کمک رهبران بی کفایت به گل نشسته و جز یک رفراندوم دیگر با نظارت سازمان ملل و همه احاد مردم ایران راه دیگری باقی نمانده است.

توصیح من: کرنش شما در برابر قدرت برای من بعنوان هوادار راه سبز شرم آور بود.
یاران در بند چقدر تنها هستند همچون همیشه در شرایط سخت.

آقای خاتمی تاریخ اعتبار سیاسی شما دیروز برای من به پایان رسید لطفأ یاد بگیرد حداقل برای احترام برای شهیدانی که جان خود را برای حرفهای تو از دست دادندن ساکت باش.
چرا ما یاد نمی گیرم اگر قدرت حمل باری را نداریم حداقل آنرا از دوش خود بر داریم و زمین بگذاریم و سکوت اختیار کنیم بعد اجازه بدهیم دیگران که توانایی انرا دارند بار را بدوش بگیرند و ببرند.

خوشبختانه خاتمی لکه ی حیض که در سیاهی عمامه اش دفن شده بود در زیر آفتاب این انتخابات چنان گند و بویش درآمد که دماغ جان را آزرده کرد. بنده دوستانی دارم که گاهی از خاتمی به عوان آدم خوبی یاد می کردند٬ خوشبختانه دماغشان به نحو زننده ای سوخت و بوی سوختنش تا اصفهان ما آمد که آنها در تهرانند. آری آقای السید الاحمد الخاتمی چه کار خوبی کردی که اینچنین خودت را نشان دادی. اگر چه خودت را باها نشان داده بودی ولی چه خوب شد که اینچنین بدکردی. من نیز به پیروی از آن تازه نامسلمان بگویم که ای لعنت بر آن پیامبر دمدار و این اسلام هرزهگرای و این مسلک آدمکش و نفرین و لعنت بر این روحانیت نامرد و نامرد پرور و درگذشتگانشان و لعنت بر پدران و مادرانشان که چنین فرزندان پرپدر و ناخلف پس انداختند.

خاتمی کارش بسیار خوب بوده. چرا که مردم را از این دین شیادان و روحانیون مفت خوار ناآمید کرده است. خاتمی بارها مردم را مایوس کرد ولی اینبار و پس از آن تقلب بزرگ مردم فکر کردند که او غیرآخوند شده٬ اما این تجربه ی خوبی بود مردم فهمیدند که کار خاتمی خراب نیست بلکه این روحانیت کذاب و حرامزاده است که مردم ما را و ایران را و جهان را ملتهب کرده است. بقوی نویسنده ی بالا خاتمی خاتمی ست. حتا عبا و عمامه اش نیز همچنان سیاه و ظلمانی ست.

برای آخون هیچ کاری شرمآور نیست. خاتمی کاری نکرده که باعث تعجب کسی شود. او یک آخوند است. او یک سید است. سیدان ثمره**** اعراب به ایرانیانند برای همین هم به آن افتخار می کنند. همچنانکه من به ایرانی بودن خودم.

خاتمي و رفسنجاني آخوند هستند و خود گفتند بر عليه رژيم آخوندي بر نمي تابند

حیف وقت و انتظاری که مردم صرف خاتمی کردند

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما