خانه | خبر | اخبارایران

حکم یک سال حبس جوانفکر تأیید شد

چهارشنبه, 1390-12-10 15:53
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حکم يک سال حبس علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجديدنظر تأييد شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، جوانفکر به اتهام "توهین به رهبر ايران" در دادگاه بدوی به يک سال حبس و پنج سال محروميت از عضويت در احزاب و گروه‌های سياسی محکوم شده بود که دادگاه تجديدنظر نيز اين حکم را تأييد کرد.

به گفته فارس اين حکم "لازم‌الاجرا و غيرقابل تجديد‌نظر است."

جوانفکر پيش از اين نيز به اتهام انتشار مطالب "خلاف موازين اسلامی" در روزنامه ايران به شش ماه حبس و سه سال انفصال از هرگونه فعاليت مطبوعاتی محکوم شده بود.

روزنامه ايران در روز شنبه ۲۲ مردادماه سال جاری خورشیدی، ويژه‌نامه‌ "خاتون" را منتشر کرد که در آن مطالبی پيرامون حجاب اسلامی و جايگاه زن در اسلام به نقل از برخی شخصيت‌ها درج شده بود.

مصاحبه مهدی کلهر، مشاور فرهنگی محمود احمدی‌نژاد درباره چادر مشکی و سرمقاله ويژه‌نامه به قلم علی‌اکبر جوانفکر، از جمله مطالب مناقشه‌برانگيز اين ويژه‌نامه بودند که مورد انتقاد اصول‌گرايان مخالف دولت قرار گرفت.

همچنين بخشی از مطالب آن که به انتقاد از گشت‌های ارشاد پرداخته و شماری از بازيگران زن ايرانی را به عنوان "بانوی نقش‌آفرين ايران اسلامی" معرفی کرده بود که با اعتراض اصول‌گرايان روبه‌رو شد.

دادستان تهران در روز انتشار ويژه‌نامه "خاتون" در روزنامه ايران، عليه سرپرست اين روزنامه به اتهام "جريحه‌دار کردن عفت و اخلاق عمومی" اعلام جرم کرده بود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

حیلی متاسفم! باید بیایم و نجاتت دهم. اما تا آنزمان میتوانی مثلا در خواب زورو را ببینی که دور سرت در پرواز است. نترس این منم، برادر خاتونها.
... .... ....
شید مهر

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما