خانه | خبر | اخبارایران

ايران: بازرسان آژانس می‌توانند از "پارچين" بازدید کنند

چهارشنبه, 1390-12-10 13:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايران می‌گويد اجازه بازديد بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تأسيسات "پارچين"‌ را رد نمی‌کند.

 

علی‌اصغر سلطانيه، نماينده ايران در آژانس بين‌المللی انرژی اتمی به شبکه "راشا تودی" روسيه گفت: "مراکز نظامی در همه کشورهای جهان مقررات خاصی دارند که آژانس بايد از آن پيروی کند."

آژانس بين‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد ايران به بازرسان آژانس اجازه نداده تا از سايت پارچين بازديد کنند.

اين گزارش پس از دو دور گفت‌وگوهای يک هيأت ارشد آژانس با مقامات ايرانی منتشر شد. اين هيأت ۹ بهمن و دوم اسفند سال جاری خورشیدی به تهران سفر کرده بودند.

يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در بيانيه‌ای که هفته گذشته در وين منتشر شد، گفت: "در طول دو دور مذاکره، نمايندگان آژانس درخواست بازديد از پايگاه نظامی پارچين را داشتند اما ايران با اين بازديد موافقت نکرد."

سلطانيه: به هيأت اعزامی آژانس پيشنهاد کرديم از سايت ديگری که در گزارش مديرکل آژانس ادعای انجام آزمايش‌های مربوط به مواد انفجاری قوی در آن مطرح شده بود، بازديد کنند، ولی اعضای هيأت به دستور مديرکل به وين بازگشتند

آمانو اين اقدام جمهوری اسلامی ايران را "نااميد کننده" خواند و افزود: "ما با روحی سازنده وارد گفت‌وگو شديم، اما هيچ توافقی حاصل نشد."

نماينده ايران در واکنش به اين گزارش آمانو گفت: "اين افراد، بازرسان آژانس نبوده و از مقامات ارشد آژانس بين‌المللی انرژی اتمی که در بخش‌های حقوقی، فنی و سياسی فعاليت دارند، محسوب می‌شدند، اين هيأت برای مذاکره درباره ماهيت برنامه اتمی ايران و چارچوب فعاليت‌های آينده ايران به تهران سفر کرده بودند."

به گفته وی "سفر اين هيأت از معيارهای معمولی بازرسی به دور بود."

در همین حال فریدون عباسی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز گفته است تصمیم‌گیری درباره بازدید از پارچین بر عهده مسئولان نظامی است.

سلطانيه گفته است: "هفته گذشته به هيأت اعزامی پيشنهاد کرديم از سايت ديگری که در گزارش مديرکل آژانس ادعای انجام آزمايش‌های مربوط به مواد انفجاری قوی در آن مطرح شده بود، بازديد کنند، ولی اعضای هيأت به دستور مديرکل به وين بازگشتند."

پارچين نام منطقه‌ای در جنوب شرقی استان تهران است که در شمال شرقی شهرستان پاکدشت قرار دارد.

نماينده ايران در آژانس بين‌المللی انرژی اتمی به راشا تودی گفت: "ما بايد چارچوب و مرجعی برای فهم اينکه آنان (آژانس) در پی چه هستند، داشته باشيم."

وی افزود: "بايستی مطمئن شويم که تجربه‌های تلخ قبلی تکرار نخواهد شد و آنان هر روز دنبال دسترسی‌های جديد نخواهند بود."

سلطانيه همچنين گفت: "هيچ ترديدی نيست که فعاليت‌های هسته‌ای ايران ارتباطی با ساخت سلاح‌های اتمی ندارد."

قدرت‌های غربی می‌گويند نگران ماهيت برنامه اتمی اين کشور و احتمال وجود "ابعاد نظامی" در آن هستند اما ايران می‌گويد ماهيت برنامه اتمی‌اش صرفاً "صلح‌آميز" است.

بر همين پايه آمريکا و کشورهای غربی در يک سال گذشته فشارها و تحريم‌ها را عليه ايران شديدتر کرده‌اند.

تحريم بانک مرکزی و تحريم صادرات نفت ايران به اتحاديه اروپا شديدترين تحريم‌هايی است که در دو ماه گذشته عليه ايران برقرار شده است. تحريم نفت ايران از تير ۱۳۹۱ اجرا می‌شود.

ايران در مقابل می‌گويد با وجود اين تحريم‌ها از برنامه اتمی‌اش عقب‌نشينی نمی‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خامنه ای یک روز از خواب بیدار خواهد شد که همین بابا که اجازه بازدید به هیچ کس را نمی دهد جاسوس بوده است!! وقتی قرار شد ایرانیان واقعی در زندان باشند و سیدان خرجسته بر مسند قدرت باشند فاجعه ی ملارد دوباره تکرار خواهد شد. مرگ بر این مرام و مکتب و آیین و دین٬ زنده باد ایران و ایرانیت

آقای نویسنده لطفا سیدان خرجسته را معنی کنید. شاید مقصود عالیتان خر جسته بر سیدان باشد. بله؟ nv iv phg nvsj k;qji hd fvhnv

آقای و یا خانم محترم خامنه ای هرگز از خواب بیدار نخواهد شد. او حتا وقتی هم در چاه جمکران مسجد بیت حسینیه رهبری سرنگون شود و تلپی بیفتد اون تو بازهم بیدار نخواهد شد. تو بابا ساده ای که فکیر می کنی خامنه ای روزی روزگاری بیدار خواهد شد. و اسلام ناب یعنی خواب تخرف از صیغه ی خرافات.

این حکومت بی چاک و دهان که برآمده از عصمت و طهارتی ناپاک است ما ملت را دریده و بی چاک دهان کرده. چراکه ما با آوردن این حکومت به قول بهشتی صالحان شیادان و تردستان و روحانیون و شیطان پرسان و موحدان و بیشرفان و مومنین و بیناموسان و نماز شب خوانان و تردامنان و حجج اسلام و دزدان و آیت الله ها و فاحشه گان و مداحان و ریاکاران را سر کار آوردیم و اینچنین افراد شایسته و فرهیخته را یا از کشور فراری دادیم و یا دقمرگ کردیم و به جوخه ی اعدام عدالت منجی شیطان امام زمان سپردیم و از کتاب ام الفساد و دستورالعمل قتل و غارت و تجاوز و سربریدن آیه و سوره آوردیم و خودمان را بدین روز سیاه نشاندیم تا از خودمان نپرسیم که آخر ملت شریف و قهرمان ایران تو کجا و اسلام کجا. تو در عصر حجر پیشتاز بودی حالا با این چادر و این چاخچول و این همه کثافت الهی و نجاست شیعی که بخودت بسته ای می خواهی بروی به کدام سوی تاریخ و کدام قطب جغرافیا. ای مرگ بر من٬ مرگ بر پدر و مادر من٬ ای مرگ بر پدر بزرگ و مادر بزرگ من٬ ای خدا لعنت کنید اجداد مرا تا آنها که سر فرود آوردند در برابر جلادان خونخوار پیامبر اعظم اسلام تشنه ی خون و سرفرود آوردند در برابر شمیر علی که در تمام مدت عمرش خونش خوشک نشد. آری خدا لعنت کند آنها را که این دین ناپاکی و نجاست را پذیرفتند و ما را هزار و چهار صد و پنجاه سال تمام در عزای عزیزان خودمان نشاندند. و حالا کماییم و این روحانیت آدمخوار و این سپاه نازی گشتاپو ی قرآن بدست و یا حسین گوی فتح المبین طلب و با ذکری پیشفنگ شده برای تجاوز و سرکوب و قتل و غارت خانه و کاشانه ی ما. و هم مرگ بر آنانی که در این انتخابات شیدین و تجاز گر و کشتار گر و ضد ایرانی و ضد بشری شرکت کنند و به هر بهانه خون و آب در آسیاب عدالت علی بریزند. مرگ!!

بابا جان اينها متخصص دروغ و خالی بندی و تکذيب هستند..
مردم ايران از بس اين شعرها را تيتر زديد خسته و بيزار شده اند....

سلطانيه همچنين گفت: "هيچ ترديدی نيست که فعاليت‌های هسته‌ای ايران ارتباطی با ساخت سلاح‌های اتمی ندارد." ..آره بابا کي گفت ؟..
اصلا بمب اتم اخه !...
مثل اينکه بدجوري وضعتان خراب شده؟!.........

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما