خانه | خبر | اخبارایران

فرهاد دانشجو سه معاون دانشگاه آزاد را برکنار کرد

دوشنبه, 1390-12-08 12:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فرهاد دانشجو، رئيس جديد دانشگاه آزاد در نخستين روزی کاری خود سه معاون دانشگاه آزاد را برکنار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد دانشجو دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ ساعتی پس از ورودش به ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد و آغاز به کار رسمی‌اش در سمت رياست اين دانشگاه، معاونان آموزشی، پژوهشی و مالی دانشگاه آزاد را برکنار کرد.

به گفته دانشجو، "حسين بلندی به عنوان معاون آموزشی، محمد خجسته به عنوان معاون مالی و اداری و علی افشار به عنوان معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می‌شوند."

رئيس جديد دانشگاه آزاد گفته است از معاونان برکنار شده در سمت‌های ديگر استفاده خواهد کرد. وی همچنين گفت عبدالله جاسبی را به عنوان مشاور خود منصوب خواهد کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس هيأت امنای دانشگاه آزاد انتخاب فرهاد دانشجو را به عنوان رئيس جديد اين دانشگاه "غيرقانونی" می‌داند و در نهايت نيز حکم وی را امضا نکرد

فرهاد دانشجو افزود: "ساير مديران و معاونان اين دانشگاه از جمله دکتر کريم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد، دکتر عبدالله سجادی جاغرق رئيس مرکز آزمون، دکتر ترابی معاون بين الملل دانشگاه و دکتر يحيوی معاون پزشکی دانشگاه باقی می‌مانند."

فرهاد دانشجو پس از ماه‌ها مناقشه بر سر حکمش به عنوان رئيس جديد دانشگاه آزاد، از دوشنبه هشتم اسفند با حضور نماينده رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه‌ها و شماری از مقام‌های دولتی و عبدالله جاسبی، رئيس پيشين دانشگاه آزاد کار خود را به عنوان رئيس جديد اين دانشگاه آغاز کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس هيأت امنای دانشگاه آزاد انتخاب فرهاد دانشجو را به عنوان رئيس جديد اين دانشگاه "غيرقانونی" می‌داند و در نهايت نيز حکم وی را امضا نکرد.

با خودداری هاشمی رفسنجانی از امضای حکم دانشجو، روز يکشنبه ۲۳ بهمن روزنامه رسمی ايران حکم رياست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد را منتشر کرد.

روزنامه رسمی از سازمان‌های وابسته به قوه قضائيه ايران است. بر اساس ماده دو قانون مدنی ايران، قوانين و مقرارت ۱۵ روز پس از انتشار در روزنامه رسمی، لازم‌الاجرا می‌شود. اين حکم از هشتم اسفند لازم‌الاجرا شده بود.

در همين حال هفته گذشته نيز شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزودن تبصره‌ای به نحوه انتخاب رئيس دانشگاه آزاد اعلام کرد: "رئيس هیأت امنا موظف است پس از تصويب انتخاب رئيس دانشگاه آزاد اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، حداکثر ظرف مدت يک ماه از تاريخ تصويب، حکم وی را صادر کند و در صورتی که در مدت مقرر حکم رئيس دانشگاه از سوی رئيس هیأت امنا صادر نشود، حکم مزبور توسط رئيس شورای عالی انقلاب فرهنگی و يا با حق تفويض به وزير علوم، تحقيقات و فناوری ابلاغ و صادر می‌شود."

پس از اين تصميم شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقيقات و فناوری ايران، حکم فرهاد دانشجو را ابلاغ کرد.

کامران دانشجو وزير علوم يکشنبه هفتم اسفند به نيابت از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران طی حکمی فرهاد دانشجو را به مدت چهار سال به رياست دانشگاه آزاد منصوب کرد.

همچنین هیأت موسس دانشگاه آزاد پیشتر اعلام کرده بود در روز چهارشنبه این هفته طی نشستی قصد دارد درباره تعیین رئیس دانشگاه آزاد تصمیم‌گیری کند. اکنون با شروع کار رئیس جدید دانشگاه آزاد، سرانجام این نشست مشخص نیست.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بالاخره بچه اهنگر گرمساری دانشگاه آزاد را هم به چنگ گرفت. در ایران هچگاه طاقت و حوصله حضور هیچ سیستم مطرح غیر دولتی را نداشته است و هر چه بوده توسط دولت بلعیده شده است. گرچه نمیتوان دانشگاه آزاد خیلی آزاد حساب کرد اما اینکه دربست بیفته در دست دولت هم خبر خوشی نیست. دولتی که توانایی علمی و ارتقا دانش برایش هیچ اهمیتی ندارد بلکه به دنبال استفاده سیاسی از دست گرفتن دانشگاه ازاد است و یا آنکه حریف را از این موقعیت محروم کند. البته دارو دسته احمدی نژاد هم چندان نخواهند پایید تا لذتش ببرند و اگر در این سال آخری رهبر فرمان به پایین کشیدنشان ندهد خود به خود پس از یک سال حذف خواهند شد. لابد صاحب بعدی دانشگاه آزاد هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

انقلاب فرهنگي احمدي و برادران ضد دانشجو!......

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما