خانه | خبر | اخبارایران

۱۰ تن از بازداشت‌شدگان ۲۵ بهمن در زندان اوين اعتصاب غذا کردند

دوشنبه, 1390-12-01 10:33
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

۱۰ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات ۲۵ بهمن‌ماه، در اعتراض به وضعيت خود در زندان اوين دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش تارنمای خانه حقوق بشر ايران (رهانا) ۱۰ نفر از بازداشت‌شدگان تجمع‌های پراکنده روز ۲۵ بهمن که در زندان اوين به‌سر می‌برند در اعتراض به وضعيت خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

اين گزارش نام اين افراد را غلام‌حسين قاسمی، حميد عابدينی، علی آزاد، توفان هاتفی، مسعود کرمی، حامد اصلانی، محسن مرادی، محمدعلی عبدلی، غلام‌حسين آذری نجف‌آبادی و علی شکرچی ذکر کرده است.

اين دستگيرشدگان در اندرزگاه هفت زندان اوين در ميان زندانيان شرور نگهداری می‌شوند و به همين خاطر در اعتراض به وضعيت خود و نگهداری‌شان در ميان اين زندانيان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

بنا به اين گزارش از ميان اين افراد علی شکرچی به‌خاطر رفتار اين زندانيان شرور و عدم اجازه‌ آن‌ها برای برقراری تماس تلفنی از سه روز پيش دست به اعتصاب غذا زده است.

اين دستگيرشدگان در اندرزگاه هفت زندان اوين در ميان زندانيان شرور نگهداری می‌شوند و به همين خاطر در اعتراض به وضعيت خود و نگهداری‌شان در ميان اين زندانيان دست به اعتصاب غذا زده‌اند

وی با اين اعتصاب غذا به سلول‌های انفرادی منتقل شده است و ۹ بازداشتی ديگر نيز در پی اين وضعيت هم‌زمان با علی شکرچی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

همچنين مسعود کرمی، يکی از ۱۰ نفر زندانی اعتصابی شهروند نروژی ـ ايرانی است که پس از ۲۰ سال برای اعتراض به بازداشت خانگی ميرحسين موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی به ايران آمده است.

از سوی ديگر خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران (هرانا) نيز از اين گروه بازداشت‌شده خبر داد و نوشت آن‌ها در قرنطينه اندرزگاه هفت زندان اوين به‌سر می‌برند.

اين خبرگزاری افزون بر نام‌هايی که خانه حقوق بشر ايران منتشر کرده، نام فرشاد اژيده و پژمان ظفرمند را نيز آورده و نوشته است اين دو با سپردن قرار وثيقه و يا کفالت از زندان اوين به‌طور موقت آزاد شدند.

شورای هماهنگی راه سبز اميد چندی پيش طی فراخوانی از مردم خواسته بود که در اعتراض به بازداشت خانگی ميرحسين موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، سه تن از رهبران مخالفان حکومت، روز ۲۵ بهمن‌ماه در راهپيمايی سکوت شرکت کنند.

در اين روز نيروهای امنيتی حکومت ايران به‌شکل گسترده‌ای در خيابان‌های تهران و برخی از شهرستان‌ها حضور يافتند اما با اين‌حال تجمع‌های پراکنده‌ای برگزار شد و عده‌ای که تعداد آن‌ها روشن نيست بازداشت شدند.

اين تظاهرات سکوت در سالگرد تظاهرات ۲۵ بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شده بود.

سال گذشته پس از انتشار فراخوان تظاهرات از سوی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی برای پشتيبانی از قيام مردم مصر و تونس، مقامات امنيتی اقدام به حبس خانگی اين دو رهبر مخالفان دولت و همسرانشان کردند.

راهپيمايی اعتراضی ۲۵ بهمن‌ماه سال گذشته در تهران و برخی شهرستان‌های کشور، منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری، دو تن از معترضان و بازداشت گسترده مردم و فعالان سياسی شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

چند ميليون نفر را ميتوانيد زندان کنيد؟..آخرش چي ؟...شماها که ميلياردي طلاي دولتي خريده ايد و آماده فرار هستيد.....

... با رویش ناگزیز جوانه ها چه می کنید؟؟؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما