خانه | خبر | اخبارایران

نگرانی از وضعیت جسمی محمدصدیق کبودوند

سه شنبه, 1390-11-25 22:29
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

خانواده محمدصدیق کبودوند فعال حقوق بشر کرد که از روز یکشنبه ۲۳ بهمن ماه در بند ۳۵۰ اوین دست به اعتصاب غذا زده است، ابراز نگرانی کردند.

پریناز حسینی همسر محمدصدیق کبودوند در گفت‌وگو با زمانه علت اعتصاب همسرش را عدم اجازه دیدار با پسرش که هم‌اکنون دچار بیماری شده، عنوان کرد.

خانم حسینی گفت: "همسرم دچار بیماری قلبی است و اعتصاب غذای وی به‌شدت ما را نگران کرده، در تماس‌هایی که با وی داشته‌ایم، اجازه ندارد وضعیت جسمی خودش را با ما در میان بگذارد، تنها می‌تواند در مورد پسرش سئوال کند."

محمدصدیق کبودوند پیش‌تر نیز به علت بیماری در روز ۲۰ دی‌ماه به بیمارستان مدرس تهران منتقل شده بود.

این فعال حقوق بشر در تیرماه ۱۳۸۶ بازداشت و در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ۱۰ سال حبس و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به یک‌ سال زندان محکوم شد.

پریناز حسینی همسر محمدصدیق کبودوند: همسرم دچار بیماری قلبی است و اعتصاب غذای وی به‌شدت ما را نگران کرده است

در سال ۲۰۱۰ سازمان دیدبان حقوق بشر خواستار معالجات پزشکی محمد صدیق کبودوند شده بود.

جو استورک معاون بخش خاورمیانه در دیده‌بان حقوق بشر گفته بود: "آقای کبودوند نیاز به تشخیص پزشکی فوری و کامل جهت معالجه وضعیت وخیم خود را دارد. محروم کردن یک زندانی از معالجه ضروری مغایر با قانون و نیز ظالمانه است."

آقای جو استورک افزوده بود: "مقامات ایران پاسخگوی سلامت وی بوده و موظف هستند که امکانات معالجات پزشکی مورد نیاز را برای او فراهم آورند."

به گزارش سایت کلمه، آقای کبودوند در نامه‌ای به دادستان تهران دلایل اعتصاب خود را چنین اعلام کرده است: "۱-عدم اجازه دیدار با فرزندم که به بیماری صعب‌العاج سرطان مبتلا شده است و در آستانه مرگ قرار دارد، به‌رغم درخواست‌های مکرر طی یک ماه گذشته، ۲- عدم رسیدگی پزشکی و توجه به گزارش‌های پزشکان مبنی بر عدم توانایی تحمل کیفر۳- محروم نگه داشتن از ابتدای‌ترین حقوق انسانی یک زندانی مطابق قواعد حقوقی و قانونی نظیرمحرومیت در دیدار با خانواده و شکنجه‌های روحی و روانی خانواده‌ام از این طریق ۴- غیر قانونی بودن حکم محکومیت و اعمال اشد مجازات و مغایر بودن استناد حکم با تمام اصول حقوقی و قانونی و تداوم اجرای آن."

نگرانی از وضعیت جسمی محمدصدیق کبودوند در حالی است که مهدی خزعلی، زندانی سیاسی در سی‌وششمین روز از اعتصاب غذای خود در بهداری زندان اوین بستری شده است.

این زندانی سیاسی چند روز پیش در دادگاه بدوی به ۱۴ سال حبس، ۱۰ سال تبعید و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شد، پس از انتخابات بحث‌برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۸۸ چند بار بازداشت و راهی زندان شد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

«آرزو ریشه حیات ما است، اگرچه این ریشه حیات، ما را به‌تدریج می‌سوزاند ولی همین ریشه مایه زندگی است.»

همانطور که در مقاله اعلام شده *اقای کبودوند* در اعتراض به پایمال کردن حقوق اولیه ایشان مبنی بر «حق ملاقات با خانواده» دست به اعتصاب غذا زده اند. متاسفانه رژیم جمهوری اسلامی همچون تمام رژیمهای جنایتکار و ضد مردمی برای اعتراف گیری و خورد کردن زندانی از ضعف عاطفی او سوء استفاده میکند , از تهدید به اذیت و ازار خانواده تا تجاوز به انها در حضور زندانی و گفتن این جملات که «ببین مقصر تو هستی چون اگر اعتراف میکردی این اتفاق نمیافتاد// یا به شخص مورد تجاوز قرار گرفته میگویند مقصر اصلی پدر-برادر-شوهر .... توست چون ثابت کرد که برای تو ارزشی قائل نیست و .....
اما در مورد اقای *کبودوند* ادم خواران اسلامی از حربه بیماری فرزند او سوء استفاده کرده اند و امید دارند شاد از این طریق او را مطیع خود گردانند‌ ,*( لازم بیاداوریست که در انجام اینگونه جنایات‌هیچ تفاوتی بین جناح های رژیم در گذشته و حال وجود ندارد)* در مقابل ایشان از تنها امکانی که رژیم نتوانسته از او بگیرد یعنی امتناع از خوردن و اشامیدن استفاده کرده شاید در این غریب اباد گوش شنوایی پیدا شود . از راه دور خدمت ایشان و خانواده اش سلام دارم و میگویم دوست ندیده *امیدت را زمین نگذار*
امید که سایتهای دیگر هم در مورد اعتصاب غذای اقای کبود وند افشا گری و اعتراض کنند.
اما در این میان گله ای هم دارم از سایت رادیو زمانه . دوستان محترم در مقاله مربوط به اعتصاب غذای اقای کبود وند سنگ تمام گذاشته اند ولی در اخر مقاله به صحرای کربلا زده اند , و به شرح وضعیت اقای مهدی خزعلی پرداخته اند در حالی که همزمان مقاله ای جداگانه راجع به ایشان در سایت موجود است , درست است که ایشان اقا زاده هستند اما در دنیای ازاد هم که نباید شاهد بچه ملا خور شدن حق دیگران بود!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما