خانه | خبر | اخبارایران

بازداشت دست‌کم ۱۰ نوکيش مسيحی در شيراز

جمعه, 1390-11-21 10:38
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در حمله مأموران امنيتی به يک کليسای خانگی در شيراز دست‌کم ۱۰ نفر از نوکيشان مسيحی بازداشت شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران (هرانا)، اين يورش در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن‌ماه جاری به يک منزل مسکونی در شيراز که ظاهرأ به‌عنوان کليسای خانگی استفاده می‌شده انجام گرفته است و در آن نيروهای حکومتی معروف به لباس شخصی نيز شرکت داشتند.

هرانا نوشته است که اين افراد به‌منظور برگزاری جلسات آيينی دورهم گرد آمده بودند و پس از بازداشت، توسط خودروی نيروی انتظامی به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

خانواده بازداشت‌شدگان با وجود پی‌گيری‌های‌شان هنوز موفق نشده‌اند از محل نگهداری بستگان خود اطلاع دقيقی به‌دست آورند.

بنا به اين گزارش مجتبی حسينی يکی از شهروندان بازداشتی در اين جلسه کليسايی بوده است که پيش از اين نيز سابقه بازداشت توسط نيروهای امنيتی را دارد.

سازمان بین‌المللی "اوپن دورز" که در مورد مسیحیان تحت فشار در جهان اطلاع‌رسانی می‌کند، می‌گوید حدود نیمی از مسیحيان ایرانی، نوکیش هستند

اين حملات در حالی صورت می‌گيرد که بامداد روز جمعه ۱۴ بهمن‌ماه نيز گروهی از شهروندان بهائی به‌شکل هم‌زمان در شهر شيراز بازداشت شدند.

مأموران امنيتی آن‌ها را در خانه‌هايشان بازداشت کردند.

نیما دهقان، مژده فلاح، مژگان عبادی، سام جابری، سینا ساریخانی، بیژن فلاح، ژینوس فنائیان هفت نفر از این بازداشت‌شدگان بودند اما گفته می‌شود افراد بیشتری در اين يورش دستگير شده‌اند.

همچنين بامداد روز جمعه دوم دی‌ماه سال جاری خورشيدی، نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی ايران به کليسای جماعت ربانی اهواز يورش برده و فرهاد سبک‌روح، کشيش کليسا را به‌همراه خانم شهناز، همسر اين کشيش و تمام اعضای کليسا بازداشت کرده و به‌وسيله دو دستگاه اتوبوس به مکان نامعلومی منتقل کردند.

دو تن از نوکیشان مسیحی ساکن تبریز، به نام‌های وحید روفه‌گر و رضا کهنمویی نيز در تاریخ ۲۴ تیرماه سال جاری توسط مأموران امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

صداوسيمای جمهوری اسلامی نيز در شهریورماه سال جاری اعلام کرد که ۹ نفر به اتهام تبلیغ مسیحیت در اطراف همدان دستگیر شده‌اند.

سال گذشته نيز نزديک به ۶۰ تن از اعضای کليساهای خانگی در دی‌ماه و در شهرهای مختلف ايران بازداشت شدند.

مسيحيت يکی از اديانی است که جمهوری اسلامی ايران آن را به‌رسميت می شناسد، اما اين شامل حال نوکيشان مسيحی فارسی‌زبان که از زمينه ديگر دينی به مسيحيت روی آورده‌اند نمی‌شود.

بر اساس منابع فقهی و اسلامی اين‌گونه افراد از دين برگشته يا "مرتد" به‌شمار می‌روند و مجازات آن‌ها مرگ تعيين شده است.

آمار دقیقی از نوکیشان مسیحی در ایران در دست نیست ولی سازمان بین‌المللی "اوپن دورز" که در مورد مسیحیان تحت فشار در جهان اطلاع‌رسانی می‌کند، می‌گوید حدود نیمی از مسیحيان ایرانی، نوکیش هستند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

این آدمکشیها و دستگیریها و ازیت و آزار نسبت بدیگر دینان همه و همه درسی برای هممیهنان «اندیشمند» و «دانا» و «خردمند» و عن تو لکتوییلی چپی و راست و میانه رو و ملی و ملی مذهبی ستکه می گویند دین اسلام رحمانی ست و بخاطر پیام برابری و برادری ست که در ایران آمده و برای همین هم ماندگار شده. آنها نمی خواهند این واقعیت دردناک را بپذیرند که دین اسلام بزور شمشیر و ترورو تجاوز به خاک و آب و تمدن و خصوصا تجاوز جنسی و سربریدن و پابریدن و چشم درآوردن و کشتار بیدریغ ایران به ایران و هند ومصر آمده و با همین سیاق و با همین کردار و رفتار و پندار آدمکشی و تجاوز ماندگار شده. بیش از نو و هشت درصد مسلمان اسمی در ایران و داشتن اینهمه سید و امامزاده و آخوند ملا و مداح و مسجد و حسینیه و نامهای عربی و لغات عربی در زبانمان... .و روضه خوان و مفت خور و آیت الله و آخوند و طلبه همه حکایت از آن تجاوز جنسی به خواهران و مادران ما دارد و تخریب تمدن و تاریخ و فرهنگ ایران زمین. امروز که روز انفجار اطلاعات است شرمآور است که یک ایرانی زیر پنجاه سال بازهم مدعی مسلمانی باشد. چرا که شاید بالی پنجاه سالگان بخاط عادت بخشیده شوند که مسلمانند اما آنها که از جوانی اینهمه سبعیت و بیشرفی و اظمحلال اخلاق و انسانیت را در این حکومت اسلام ناب و رحمانی تجربه کرده اند چه؟؟؟!!! اسلام ننگ جامعه ی بشریت و چوبی لای چرخ تاریخ و تمدن انسانی ست. آنرا باید سوزند و گرنه این اوست که بشریت را خواهد سوزاند و نابدش خواهد کرد. در اینجا لازم است گفته شود که آنچه بنام فرهنگ اسلامی و هنر اسلامی بخورد جهانیان داده می شود حتا ذره ای از آن اسلامی نیست همه و همه از دیگر فرهنگ ها دزدیده شده. اسلام دین حیض و غایط و سربریدن و پابریدن و چشم درآوردن و خرافات است همین و بس. قرآن دستوالعمل قتل و آدمکشی ست همین و بس. در سرتاسر تاریخ اسلام حتا یک لحظه ی شاد و جشن و سرور و آرامش و زندگی نیست! سرتاسرش خون و جنون است. سرتاسرش سربریدن است. حتا جشن جشن خون است٬ شادیش در گریه و زاری ست. بیخود نیست که ملت ما بیش از چهارده قرن است که میگرید!!! بیش چهارده قرن است که عزدار است٬ بیش چهارده قرن است که بیمار است. مردم ایران در هر کجای جهان که زندگی میکنید بنویسید و افشا کنید این دین کانتون فساد و ضدیت با بشر را.

اسلام دینی رحمانی ست٬ رحمتی خونی و خونین از پاچه هایش جاریست. آیا تو هممیهن همچنان مسلمانی؟؟؟ این پرسش اساسی را در وجود خودت مطرح کن!! از عقب ماندگیهایت و چونی و چرایی آن بپرس!!! از اینهمه ستم که بر تو و سرزمینت رفته حسرت بحور و بدان چرا!!

لطفا برای همدردی با کسانیکه در حکومت اسلام ناب بخاطر دیگر دینی اسیر ستم و آدمکشی و تجاوز اسلام و مسلمانان هستند این فعل را با هم صرف کنیم.
من از اسلام خارج می شوم!
تو از اسلام خارج می شوی!
ما از اسلام خارج می شویم!
شما از اسلام خارج می شوید!
ما همگی ایرانی هستیم و از اسلام خارج می شویم!
زندگی ما در خروج از اسلام است!
حتا عربها هم اسیر اسلامند!
جهان برای صلح و آزادی و صفا و صمیمیت باید از اسلام و بر اسلام خروج کند!
حتما مزدوران اسلام مرا ببیاد فحاشی خواهند گرفت اما من با فحاشان نیز صمیمیم. چرا که مسلمان نیستم. اگر چه در این مزبله بوده بودم!!!

اسلام با کسی شوخی ندارد. می کشد٬ و از کشتن تشنگیش را اندکی و فقط اندکی دفع می کند. اسلام برای همین شراب را حرام کرده است! او بجای شراب خون می نوشد. و از خون بشاش می شود و سرمست!

اسلام هر مذهب و زبان و فرهنگ و تمدنی را جاسوس و بر علیه خودش می داند. حق هم دارد چرا که خودش ضد همه چیز و همه کس است. اسلام حتا با زمانها ی گذشته و پیش از پیدایش خودش هم سر جنگ دارد. بیخود نیست که مدعی ست که مسیح هم و موسی هم و ابراهیم هم شیعه ی امام علی ادمکش بوده اند.

نودین درست. دین یک واژه ی پارسی ست که در زبان عربی دخول کرده است. این هم سید عربها! چنانکه سیدان ما همگی صادرات تجاوزند!

من متوجه نمی‌شوم چرا بعضی دوستان تا چنین اتفاق‌هایی می‌افتد سریع به اسلام و خونین بودنش و هزار چیز بی‌ربط دیگر گیر می‌دهند.

آخر خواهر من! برادر من! مگر جمهوری اسلامی در راه خدا و اسلام این‌ها را گرفته؟ مگر با مسلمانان رفتار بهتری داشته تا با نوکیشان؟ با سنی‌ها، درویشان، نواندیشان دینی، ...

مگر هر حرکتی که در این 33 سال از این رژیم سر زده برای دوام خودش و سرکوبی هر گونه مخالفتی نبوده؟ اکنون چه فرقی دارد حکومت از کجا احساس خطر کند؛ هر جا که بویی از مخالفت ببرد می‌گیرد و می‌بندد و زندانی می‌کند.

این میان به مکتبی به نام «اسلام» چه مربوط می‌شود نمی‌فهمم. به جای اینکه رگ گردنمان برای عامل اصلی چنین بگیر و ببندهایی باد کند به اسلام و مسلمان می‌تازیم.

مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان و بهایین و بواییان و کمونیستها و فتنه گران و انحرافی ها ... همه را باید کشت. اسلام با خونخواری زنده است!

لطفن برای گرفتن خبر در مورد مسیحیان ایران به اصل مراجعه كنید - فقط برای اطلاعات شما است نه انتشار نظر.

www.mohabatnews.com

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما