خانه | خبر | اخبارایران

"با ۲۳۰ هزار زندانی، بيکاری و تورم تحولی در جامعه ايجاد نشده ‌است"

پنجشنبه, 1390-11-20 14:48
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محسن رضايی، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در سخنانی از وضعيت کشور در عرصه‌های مختلف انتقاد کرد.

به گزارش منابع خبری ايران، محسن رضايی، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام امروز پنج‌شنبه ۲۰ بهمن‌ماه در کارگاه تخصصی رسانه و چشم‌انداز گفت: "در حال حاضر بحث جريان انحرافی و فتنه خيلی مهم‌تر از موضوع چشم‌انداز شده و کانديدا را براساس اين موضوعات طبقه‌‌بندی می‌کنند در حالی که مسائل مهم‌تر از اين موضوعات وجود دارد."

رضايی گفت: "اگر ‌می‌خواهيم روی اين مسايل تمرکز کنيم نمی‌توانيم اکتيو عمل کنيم."

وی افزود: "در حال حاضر با وجود ۲۳۰ هزار زندانی در سلول‌ها‌، بيکاری، تورم و غيره نشان ‌می‌دهد که تحولی در جامعه ايجاد نشده است."

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگری از سخنان خود به تنش به‌وجود آمده در بازار ارز و سکه اشاره نمود و اعلام کرد که تيرماه سال جاری طی نامه‌ای به مسئولان کشور خطر ايجاد تنش در بازار سکه و ارز را گوشزد کرده است.

وی در اين‌باره گفت: "متأسفانه دولت واکنشی به اين نامه نشان نداد که طی هفت ماه سال جاری شاهد تنش‌های موجود در اين بازار بوديم."

محسن رضايی: تيرماه امسال در نامه‌ای به مسئولان کشور خطر ايجاد تنش در بازار سکه و ارز را گوشزد کرده بودم اما دولت واکنشی به اين نامه نشان نداد

افزايش قيمت ارز، طلا و سکه در پی تحريم‌های آمريکا و کشورهای اروپايی عليه بانک مرکزی ايران رخ داد.

يکی از عوامل اين بحران فضای بی‌ثباتی حاکم بر اقتصاد ايران پس از اين تحريم‌ها عنوان شده است.

با ادامه تنش در بازار ارز و سکه با موافقت محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران با مصوبه شورای پول و اعتبار برای بالا بردن نرخ سود سپرده‌های بانکی تا ۲۱ درصد، ارزش طلا و ارز در ایران کاهش يافت.

همچنين بانک مرکزی ايران ارز را تک‌نرخی کرد و طی بخشنامه‌ای به صرافان سراسر کشور گفت مجازند نرخ فروش ارز را حداکثر بين سه الی پنج درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعيين کنند.

با اين حال صاحب‌نظران معتقدند که اقتصاد ايران با گسترش تحريم‌ها آبستن رويدادهای تازه‌ای خواهد بود.

محسن رضايی همچنين از وضعيت هنر و سينما در ايران انتقاد کرد و گفت: "هنر ما نتوانسته جهش پيدا کند؛ در حال حاضر که ما سوژه‌های زيادی داريم هنر متعهد در کشور ما شکوفا نشده است."

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ملاک برای گزينش نمايندگان مجلس نهم را "سند چشم‌انداز" عنوان کرد.

وی در مورد سند چشم‌انداز گفت: "اگر چشم‌انداز محقق شود ايران اقتصاد اول منطقه را خواهد داشت؛ همچنين ما امنيتی در سطح بالا داريم و هر ايرانی دارای مسکن خواهد بود و عظمت علمی و هنری به کشور بازمی‌گردد."

"سند چشم‌انداز"، سندی است که به‌منظور "توسعه فرهنگی، علمی، اقتصادی، سياسی و اجتماعی ايران" از سوی مجمع تشخيص مصلحت نظام تدوين گرديده است.

اجرای اين سند از سال ۱۳۸۴ و در قالب چهار برنامه توسعه پنج ساله انجام می‌گيرد که سال ۱۴۰۴ خورشيدی (۲۰۲۵ ميلادی) افق آن است.

منتقدان دولت محمود احمدی‌نژاد معتقدند که اين دولت از سند چشم‌انداز عدول کرده و يا آن را جدی نگرفته است.

وضعيت اقتصاد ایران در سال‌های اخير نشان می‌دهد که برخورداری ایران از درآمد نفتی بی‌سابقه و کلان در اين سال‌ها بهبودی در وضعیت اقتصادی ایجاد نکرده و در رشد اقتصادی تغییری به چشم نمی‌خورد.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

شما آقای رضایی با چسبیدن به هاشمی رفسنجانی وجهه خود را بین مردم خراب کردید.

جناب رضایی مثل اینکه خیلی خوشحال تشریف دارند. در شرایطی که وارد کردن برنج هندی و پاکستانی به کشور هم دچار مشکل شده است ایشان چگونه میخواهند ایران را وارد توسعه یافتگی کنند. جناب اقای رضایی وابستگی شما به ولی فقیه موجب شده است که نتوانید بگویید که:
تمامی شرکتهای بین المللی دارای سرمایه و دانش فنی لازم در صنایع مختلف از ایران فراری شده اند.
تحریمهای شدیدی که بر ایران اعمال شده راه بر ورود ایران به بیشتر بازارهای دنیا را بسته است. بدون استراتژی صادرات ایا فکر میکنید میشود به مرحله توسعه یافتگی رسید؟
در تمامی دنیا و در تجربه کشورهایی که مراحل عقب ماندگی را طی کرده اند 2 شرط موجود بوده است یکی همکاری با صاحبان دانش و سرمایه و دیگری دسترسی به بازار جهانی برای صدور محصول.
تهیه مواد اولیه و ماشین الات کارخانه های موجود با دشواری زیادی روبرو است که علت عمده آن تحریمهایی است که دید برخی بی خاصیت هستند.
فرار تحصیل کردگان از کشور به سبب نا امیدی از شرایط حاکم امری پوشیده نیست.
مشکل این است که گاهی از اوقات تقصیر بر گردن این مدیر یا ان مدیر انداخته میشود مثلا وزیر نفت را مسئول عقب ماندگی صنعت نفت و رییس سازمان هواپیمایی را مسئول سقوط هواپیماها.
چر نمیپذیریم که ان کسی که اجازه بهبود روابط با دنیا را نمیدهد شخص رهبری است. امروز تولید قطر در پارس جنوبی 10 برابر ما است به خاطر این نیست که قطری ها زرنگترند یا دانش فنی بالاتری دارند. علتش این است که تمامی شرکتهای بزرگ نفتی دارای دانش و تجربه در سوی قطری این حوزه مشغول کارند اما ما همه را فراری داده ایم. دوستان شما در زمانی که قراردادهای بیع متقابل در زمان وزارت زنگنه با شرکتهای بزرگ نفتی بسته شد فریاد وا اسلاما سر میدادند که سهم ما کم بوده است و سهم انها زیاد اما امروز که تمامی آن سرمایه توسط همسایه محترم خورده میشود از شاکیان و کفن پوشان خبری نیست. با امکانات شرکتهای داخلی نمیتوان حوزه های نفتی موجود را به تولید رسانید. با هواپیماهای توپولف و سوخو نمیتوان مشکلات صنعت هواپیمایی را حل کرد. تنها با روابط سالم و مبتنی بر احترام متقابل با جهان است که میتوان کشور را به توسعه یافتگی رساند.
شخص رهبری بقای سیستم را در وجود و تراشیدن دشمن تعریف کرده اند. در سیاست بین الملل مفهوم خیر و شر مفهومی بی معنا است و اچه باید در نظر داشت منافع ملی است نه منافع یک گروه یا باند.
اگر همین امروز امریکا بیاید تمامی درخواستهای ایران را انجام بدهد و چند بمب اتمی هم به رهبری کادو بدهند ایشان حاضر به عادی سازی روابط با امریکا نیست چون این کار را عقب نشینی از سیاست وجودی جمهوری اسلامی میداند. مرگ بر امریکا در ریشه های ج ا فرو رفته و به فلسفه وجودی ان بدل شده است.

و پسر ایشان هم که به پوشالی بودن پدر خود و رژیم خوب پی برده بود از فرط پریشانی خود را نابود کرد. نشان دیگری از تحول.

محسن رضایی اینهو یکی از برادران آق منگل در فیلم قیصر کیمیایی ست.

ايشان گفته "..هنر متعهد در کشور ما شکوفا نشده است."..
بجايش بازجو شکنجه گر و چماقدارو اختلاس گرميلياردی متعهد که در پياده روي روز قدس عکس رنگی انداخته بوجود آورده ا يد !

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما