خانه | خبر | اخبارایران

عميق‌تر شدن شکاف‌ ميان اصول‌گرايان، در آستانه انتخابات مجلس

دوشنبه, 1390-11-17 17:39
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

با انتشار فهرست نهايی جبهه متحد اصول‌گرايان برای حضور در انتخابات مجلس نهم و کنار گذاشتن چهره‌هايی چون علی مطهری، گروه حذف‌شده قصد دارند فهرست انتخاباتی جداگانه‌ای را منتشر کنند.

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا) در جلسه شب گذشته، يکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه شورای مرکزی جبهه متحد اصول‌گرايان در رابطه با فهرست انتخاباتی نهايی اين شورا، کسانی چون علی مطهری، علی عباس‌پور، حميدرضا کاتوزيان و حجت‌الاسلام ابوالحسن نواب حذف شدند.

بدين ترتيب اسامی ۲۸ نفر در اين فهرست قطعی شد که دو نفر ديگر نيز به اين تعداد افزوده خواهند شد.

علی مطهری نماينده تهران در مجلس پس از انتشار فهرست جبهه متحد اصول‌گرايان، به خبرگزاری مهر اعلام کرد که به‌طور جداگانه فهرستی تحت عنوان "منتقدان دولت دهم" ارائه خواهد کرد.

وی افزود فهرست "منتقدان دولت دهم" در دو يا سه روز آينده منتشر خواهد شد.

به گفته مطهری، علی عباس‌پور، حميدرضا کاتوزيان و حجت‌الاسلام ابوالحسن نواب نيز در اين فهرست حضور خواهند داشت.

داريوش قنبری، سخنگوی فراکسيون اقليت مجلس گفت برخی از مواضع افراد حذف‌شده از جبهه متحد اصول‌گرايان به مواضع اصلاح‌طلبان نزديک است و به‌همين خاطر از حضور آن‌ها در فراکسيون خود استقبال می‌کند

مطهری در مورد اختلافات خود با جبهه متحد اصول‌گرايان گفت: "در برخی مبانی اصول‌گرايی مانند مفهوم آزادی و ولايت فقيه با آن‌ها اختلاف داريم و من شخصاً حق می‌دهم اسم ما را در ليست قرار ندهند."

وی احتمال داد که فهرست "منتقدان دولت دهم" در تهران ۱۵ نفره باشد.

اين نماينده منتقد دولت معيارهای"قانون‌گرايی يا مبارزه با قانون‌گريزی، مبارزه با حرمت‌شکنی، اعتدال، عقل‌گرايی و احترام به آزادی‌ها و حقوق مردم در چارچوب قانون اساسی" را از مهم‌ترين معيارهای اين فهرست دانست.

علی مطهری با تأکيد بر اين‌که امکانات اين گروه کمتر از جبهه متحد اصول‌گرايان و جبهه پايداری است افزود که به‌زودی در اطلاعيه‌ای نقطه‌نظرات "منتقدان دولت دهم" ارائه خواهد شد.

در همين حال خبرگزاری فارس خبر داد که حميدرضا کاتوزيان به‌عنوان سخنگوی "منتقدان دولت دهم" انتخاب شده و قرار است در يک نشست خبری درباره اين گروه توضيحاتی را ارائه کند.

از سوی ديگر داريوش قنبری، سخنگوی فراکسيون اقليت مجلس به خبرگزاری فارس گفت برخی از مواضع افراد حذف‌شده از جبهه متحد اصول‌گرايان به مواضع اصلاح‌طلبان نزديک است و به‌همين خاطر از حضور آن‌ها در فراکسيون خود استقبال می‌کند.

قنبری گفت: "عملکرد اين افراد تا حدودی عملکرد اصلاح‌طلبانه بوده و احساس من اين است که اين افراد تا حدود زيادی در جهت اصلاحات حرکت کردند."

بدين ترتيب با شکل‌گيری "منتقدان دولت دهم" شکاف بين اصول‌گرايان حکومتی در آستانه انتخابات مجلس نهم عميق‌تر شد.

افزون بر جبهه متحد اصول‌گرايان که در آن اصول‌گرايان قديمی جمهوری اسلامی به رهبری آيت‌الله محمدرضا مهدوی کنی گرد آمده‌اند، جبهه پايداری نيز در اين دوره شکل گرفته است.

تشکيل جبهه پايداری و اعلام موجوديت رسمی آن موج جديدی از انتقادهای طيف‌های مختلف جريان اصول‌گرا عليه اعضای اين جبهه که عمدتاً متشکل از حاميان سرسخت محمود احمدی‌نژاد و منتقدان و مخالفان جريان موسوم به انحرافی هستند را به‌دنبال داشته است.

اعضای اين جبهه از وحدت با ساير اصول‌گرايان و لزوم همبستگی گروه‌های مختلف اصول‌گرا سخن می‌گويند اما به نزديکی با جبهه متحد اصول‌گرايان تن ندادند و خود دست به ارائه فهرست جداگانه‌ای زدند.

نهمين دوره انتخابات مجلس، روز جمعه ۱۲ اسفندماه امسال در ايران برگزار می‌شود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مطهری با حمایت از رفسنجانی به مردم دهن کجی و کار خود را خراب کرد.

بزودی این نمایندگان با یورو هایی که دزدیده اند خریدار سوراخ موش خواهند شد.

شاید این سخن من خارج از موضوع بنماید. اما چنانکه می دانید سرداران سپاه که بین پنجاه تا سصت سال سن دارند یکی یکی بدرد بیدرمان میمیرند. یکی از سرداران سپاه بنام ***** که برای کاشتن موی سرش نزد یکی از پزشکان پوست و موکارانی رفته که در سپاه پاسداران به مجروحان سوختگی رسیدگی می کرده با تزریقی که به پست سرش شده در حال اغما است. پزشک مربوطه که از دوستان همین آقای **** ست و از دیگر سو با سعید مرتضوی به سونا و گرمابه و گلستان می رفته می گوید که به خاطر حساسیت این سردار به ماده بیهوشی موضعی بوده!!! اما حقیقت زمانی آشکار می شود که ایشان در دیداری که با رهبری داشته ٬ مخالفت خودش با برنامه اتمی ایران با رهبر در میان گذاشته است. لطفا خبر رسانی کنید.

اصول گرایان در این انتخابات را باید اینگونه توصیف کرد . گروه متحد یعنی جریان فرتوت و از کار افتاده و شکست خورده که مسئول مستقیم همه وقایع و فجایع جمهوری اسلامی هستند . در واقع اینها دیگر از پایگاه مردمی برخوردار نبوده تنها در سلسله مراتب روحانیت و مراکز قدرت دارای نفوذند . گروه پایداری که ترکیبی ناهمگون از روشنفکران اصولگرا و دولت مردان احمدی نژاد هستند که شاداب تر با هر ترفندی به دنبال کسب قدرتند از تقلب و دروغ تا خرید رای و ... ابائی ندارند و در بین روحانیون به گروه مصباح یزدی پیوند دارند و از حمایت های مجتبی خامنه ای هم بصورت مشروط برخوردارند . منتقدان دولت و فراکسیون اقلیت که هنوز خود را اصلاح طلب معرفی می کنند را باید در ردیف حذف شدگان تلقی کرد نه در بین مردم و نه در بین کانونهای قدرت مورد حمایت قرار می گیرند در تقسیم قدرت اینها برای بزک حکومت نقش آفرینی می کنند . بیشتر در مقاطعی نقش سوپاپ اطمینان را دارند . از اینرو اصلی ترین رقابت بین دو جریان متحد و پایداری خواهد بود که هر دو در کانونهای قدرت برای خود جایگاهی دارند و از همین حالا باید گفت هر که بامش بیش برفش بیشتر و ضرورتا احمدی نژاد است که دست بالا را خواهد داشت . و حتی خامنه ای هم از این شرایط راضی نبوده زیرا هر چه بیشتر مجبور است از این جریان تبعیت کند . باید منتظر بود و دید که چگونه این دو جریان همدیگر را پاره خواهند کرد زیرا مردم در این انتخابات نیستند که تعیین کننده اند و با این فرمها هم مردم در این انتخابات مشارکت فعال نخواهند کرد ولی از همین الان می شود پیش بینی کرد که چبهه ی پایداری تا 200 نماینده را بخود اختصاص خواهد داد . حوادث روزهای آینده البته بیشتر روشن خواهد کرد که کدامیک دست بالا را خواهند داشت .

مرگ پاسداران بسیار اهمیت دارد. چرا که آنان خودشان را فدایی ایران می دانستند و اینک قربانی رهبری و روحانیت می شوند. مطهری فرزند آن مطهری ست **** مسلمانان باید بین ایران و اسلام یکی را انتخاب کنند تو خواننده کدام را انتخاب می کنی؟؟؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما