خانه | خبر | اخبارایران

"ايران فروش نفت را به اروپا متوقف می‌کند"

شنبه, 1390-11-15 13:10
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رستم قاسمی، وزير نفت ايران از توقف "قطعی" فروش نفت به شماری از کشورهای اروپايی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، رستم قاسمی در نشست خبری شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ گفت: "در مورد توقف صادرات نفت به ديگر کشورهای اروپايی هم بعداً تصميم خواهيم گرفت."

وی نام کشورهايی را که ايران قصد دارد فروش نفت خود را به آن‌ها متوقف کند، اعلام نکرد.

ايران می‌گويد پيش از پايان زمان‌بندی شش ماهه اتحاديه اروپا برای تحريم نفت اين کشور، فروش نفت خود را به برخی از کشورهايی اروپايی متوقف می‌کند. شماری از نمايندگان مجلس ايران نيز پيشتر گفته بودند در حال آماده کردن طرحی برای قطع فروش نفت به اروپا هستند.

رستم قاسمی، وزیر نفت ایران از اتحادیه اروپا خواسته تا در تحریم خرید نفت از ایران تجدیدنظر کند

اتحاديه اروپا ۲۳ ژانويه اعلام کرد از ژوئيه ۲۰۱۲ (۱۱ تير ۱۳۹۱) خريد نفت از ايران را متوقف می‌کند.

تحریم‌ صادرات نفت ایران به اروپا در واکنش به برنامه اتمی ایران برقرار شده است.

کشورهای غربی می‌گويند نگران هستند که ايران در برنامه اتمی خود "اهداف نظامی" داشته باشد اما ايران همواره اين اتهام را رد می‌کند و می‌گويد برنامه اتمی‌اش اهداف "صلح‌آميز" دارد.

وزیر نفت ایران در این نشست خبری از اتحادیه اروپا خواست تا در تحریم خرید نفت از ایران تجدیدنظر کند.

با این حال وی افزود: "با تحریم صادرات نفت ایران به اروپا، مردم کشورهای اروپایی باید هزینه‌های آن را پرداخت کنند و ایران هیچ‌گونه نگرانی برای فروش نفت خود ندارد."

رستم قاسمی همچنین گفت امکان مبادله نفت ایران با کالا، با برخی از کشورهای "دوست" وجود دارد اما ایران تاکنون از چنین روشی استفاده نکرده است.

قاسمی همچنین در پاسخ به سئوالی که چرا ایران در زمستان جاری صادرات نفت خود را به اروپا ایران قطع نمی‌کند، گفت: "ایران نمی‌خواهد در سرمای زمستان شیرهای نفت خود را به روی اروپا ببندد، زیرا ما آمریکایی و اروپایی نیستیم و منافع انسان‌دوستانه را در دستور کار خود قرار داده‌ایم."

به گفته وزیر نفت ایران "کشورهایی که موضع خصمانه‌ای نسبت به ایران دارند قطعاً در آینده در لیست سیاه صنعت نفت کشور قرار می‌گیرند."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

حکومت احمقها٬سیاست احمقها٬ قاتلان بر قدرت!

قیافه ی این مردک الدنگ را نگاه کنید٬ گویی همین حالا از تیمارستان روانیان فرار کرده است.

با سلام

دو نفر از کاربران شرکتجو در این مورد به خصوص کمی از فراعقل و عقل پارا فراتر گداشته و به توهین های شخصی به فردی روز اورده اند. توصیه بنده به همه مان اینست که اگر با این کلمات و جملات بی وجاهت فضای اینترنت را الوده کنیم بعد از مدتی کاربران دیگر را از ان میرانیم و خودمان را تنها خواهیم یافت. درست است که زمانه در نشر نظرات خیلی دست و دلباز است اما حیای کاربران کجاست.

وقتی کانون بحث را به قیافه خدادادی افراد میکشانیم به طور خوداگاه یا ناخود اگاه معتوای بحث را انقدر پایین می اوریم که دیگر کسی رغبت خواندن انهاراندارد.

در این مورد بخصوص ایران توسط اتحایه اروپا تهدید به تحریم شده است. اگر ایران بنشیند و دست روی دست گذارد و هیچ حرکتی نکند شش ماه دیگر مفلوکتر از انچه که الان هست خواهد بود. سوای اینکه این فرد را میشناسیم یا نه یا دوست داریم یانه بایستی بتوانیم نظراتمان را بنویسیم البته نظراتی که فراتر از قیافه و حب و بغض های فردی است.

خوش باشید

کاربر عزیز با سلام که توهین به این نادان را نا بجا میدانید.وزیر نفتی که هیچگونه تخصص و تجربه ای ندارد جز نظامی گری وخشونت آنهم در ارگانی مانند سپاه می آید وچنین تصمیمی را اعلام میکند. آنهم با آن قیافه دهشت انگیز. تصمیمی که بجز مصیبت وفلاکت نتیجه ای برای ملت ندارد. شما باشید نه تنها او را مابقی مسئولان را دیوانه تصور نمی کنید؟

این حرف که قیافه ی افراد خدادای ست همان قدر احمقانه است که قیافه ی این بابا. قیافه ی این بابا از چرک و چروک و بیورزشی و بخور بخوابی و چربخواری اینگونه است٬ از ریش احمقانه اش است که اینگونه است. کجای قیافه ی این بابا خدادادی ست. اصلا حالا گیرک که خدادی باشد گیرم که اصلا خود خداست. مگر در اینکه فاشیست است حرفی است! مگر در اینکه این بابا پاسدار بوده و آدمکش است حرفی هست. مگر در اینکه اینان جمع ساقین بیت رهبریند که یکراست با امام زمان در ارتباطند حرفی هست. اگر خدا هم اینچنین ظالم است پس مرگ بر خود خود خدا. ***** فقط مانده بود که تو هم سانسورچی شوی و زمانه ای را که خودش هم سانسورچی دعوت به بیشتر کردن سانسور کنی.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما