خانه | خبر | اخبارایران

بهمنی: تحریم بانک مرکزی "غیر منطقی" است

یکشنبه, 1390-10-11 19:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی امضای تحریم بانک مرکزی ایران از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، محمود بهمنی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران گفت: "دنیا به آمریکا به دلیل تحریم بانک مرکزی ایران می‌خندد."

 
به گزارش خبرگزاری مهر، وی با بیان اینکه بانک مرکزی ایران "مستقل" است، تحریم این بانک را "غیراصولی و غیرمنطقی" دانست.
 
باراک اوباما، رئيس‌جمهوری آمريکا قانون بودجه‌ای را امضا کرد که در آن بانک مرکزی ايران نيز هدف تحريم قرار گرفته است. بر اساس اين تحريم‌ها فعاليت موسسات و شرکت‌هايی که با بانک مرکزی ايران مناسبات مالی داشته باشند، در آمريکا ممنوع خواهد بود و عليه آن‌ها مجازات‌هايی نيز اعمال می‌شود.
 
رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در واکنش به این تحریم جدید گفت: "برخی غربی‌ها بحث سیاسی به راه می‌اندازند و استقلال بانک مرکزی را نادیده می‌گیرند، در حالی که بانک مرکزی مستقل است و در تمام دنیا نیز بانک‌های مرکزی وابسته به دولت‌ها نیستند، بنابراین تحریم بانک مرکزی غیر اصولی و غیرمنطقی است."
 
رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در واکنش به این تحریم بانک مرکزی ایران گفت: "برخی غربی‌ها بحث سیاسی به راه می‌اندازند و استقلال بانک مرکزی را نادیده می‌گیرند، در حالی که بانک مرکزی مستقل است و در تمام دنیا نیز بانک‌های مرکزی وابسته به دولت‌ها نیستند، بنابراین تحریم بانک مرکزی غیر اصولی و غیرمنطقی است."

 

شمس‌الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران نیز تحریم بانک مرکزی را یک "گزینه ناکام" عنوان کرد و افزود: "ایران خود را برای شیطنت‌های آنها آماده کرده است."
 
وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران می‌گوید: "کشورهایی که به دنبال تحریم ایران هستند حتی نتوانسته‌اند نظر شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل را جلب کنند."
 
قانون بودجه دفاعی ۶۶۲ ميليارد دلاری آمريکا ۱۵ و ۱۶ دسامبر ۲۰۱۱ در دو مجلس سنا و نمايندگان آمريکا به تصويب رسيده بود. تحريم بانک مرکزی ايران از جمله متمم‌هايی است که در اين قانون گنجانده شده است.  
 
تحريم‌های تازه آمریکا عليه ايران پس از انتشار گزارش دو ماه پیش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی که ايران را به "وجود ابعاد نظامی" در برنامه اتمی‌اش متهم کرده بود، برقرار شده است. با این حال ایران می‌گوید برنامه اتمی‌اش، صلح‌آمیز است.
 
مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران  نیز با بیان راهکار مقابله با تحریم بانک مرکزی در دست فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی است، گفت: "مثل همیشه راهکار در دستان بخش خصوصی است و این بخش، چاره‌جویی خواهد شد. اگر فعالیت های تجاری مثل گذشته با همکاری بخش‌های خصوصی دنیا انجام شود، بی‌اثر بودن این حربه نیز مشخص می‌شود."
 
وی تحریم بانک مرکزی را "آخرین حربه استعمارگران غربی بر علیه اقتصاد ایران" دانست و ادامه داد: "عده‌ای فکر می‌کنند تحریم‌ها به نقطه ضربه زننده خود رسیده و اگر تحریم‌ها شامل بانک مرکزی شود، کار ایران یکسره می‌شود؛ در حالیکه برخلاف آنها فکر می‌کنیم، زیرا این آخرین حربه و آزمون آنها است و بعد از این نیز تحریم معنایی ندارد."
 
بانک مرکزی ايران، کانال اصلی انتقال درآمدهای نفتی به تهران است. با تحريم بانک مرکزی، ايران برای فروش نفت خود و تبديل آن به ارز دچار مشکل می‌شود.

 

در همین زمینه:

اوباما قانون تحريم بانک مرکزی ايران را امضا کرد

 
Share this
Share/Save/Bookmark

برادر نابغه اقتصادی ، رييست هم تحريمها را هم کاغذ پاره اعلام کرد...
عدم پرداخت يارانه و افزايش قيمت دلار و کاهش سرمايه گذاري و فرارسرمايه ها و.... گوياي چيز ديگري است و .
خيلي ها ازحالا به ريش شماها مي خندند..
شرم کنيد تا مملکت را به جنگ و نابودي نکشانده ايد، کارا به مردم بسپاريد

حکومت يک عده حامی تروريست و حکومت طالبانی و طرفدار تنش بر ايران نيز غير منطقی است ....

با سلام

در جواب اقای بهمنی که گفته اند تحریم بانک مرکزی غیر منطقی است باید گفت مگر کارهای ج.ا. منطقی هستند که انتظار کارهای منطقی دارید؟ ولو اینکه این کار مبنای حقوقی هم نداشته باشد و ار نظر روابط بین الملل ممنوع هم باشد ج.ا. متاسفانه با کارهای غیرمنطقی اش به دنیا این مستمسک را داده است. از ان مهمتر اگر دولت ایران ان تجاوزها و شکنجه را بر علیه مردم ایران اجرا نمیکرد شاید میشد از کارتان با کمی چشم پوشی دفاع کرد. اما در حال حاضر خیر.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما