خانه | خبر | اخبارایران

"اختلال شديد در اينترنت ايران"

یکشنبه, 1390-10-11 05:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

اينترنت در ايران از چند روز گذشته دچار "اختلال شديد و کندی سرعت" شده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، "در هفته‌های اخير قطعی و وصلی‌های مکرر در ارتباطات اينترنتی صبر کاربران مخابرات و هم‌چنين شرکت‌های خصوصی اينترنتی را لبريز کرده است."

ايسنا نوشته است: "هر هفته اخبار و مصاحبه‌هايی به نقل از مسوولان وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زيرساخت مبنی بر افزايش و توسعه مسيرهای شبکه فيبر نوری و افزايش سرعت، ظرفيت و کيفيت اينترنت مطرح و اين وعده داده می‌شود که ديگر با مشکلی با عنوان اختلالات اينترنتی روبرو نخواهيم بود اما (اختلال در اينترنت) هم‌چنان معضلی حل‌ناشدنی و پايان‌ناپذير برای کاربران محسوب می‌شود."

برخی از شرکت‌های ارائه دهنده اينترنت در ايران، قطعی‌های پی در پی و کندی سرعت را به دليل "تست نرم‌افزارهای جديد فيلترينگ" می‌دانند.

در ايران هزاران سايت از جمله سايت‌های خبری فيلتر است. مقامات ايران از سايت‌های خبری فيلتر شده به عنوان مصاديق "جنگ نرم" نام می‌برند.

برخی از شرکت‌های ارائه دهنده اينترنت در ايران، قطعی‌های پی در پی و کندی سرعت را به دليل "تست نرم‌افزارهای جديد فيلترينگ" می‌دانند

"جنگ نرم" نيز از نظر مسئولان جمهوری اسلامی ايران "تهديدات نرم و قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی دشمنان" عليه حکومت ايران است که شامل "انقلاب مخملی و عمليات روانی ـ رسانه‌ای" می‌شود.

در ايران "کميته تعيين مصاديق فيلترينگ" که رياست آن برعهده غلام‌حسين محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور است، درباره فيلتر کردن وب‌سايت‌ها تصميم‌گيری می‌کند.

علاوه بر دادستان کل کشور، "وزير يا نماينده وزارت‌خانه‎های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دادگستری، اطلاعات، علوم،‌ تحقيقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، رئيس سازمان‎ صدا و سيما و فرمانده نيروی انتظامی، يک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کميسيون صنايع و معادن مجلس و يک نفر نماينده مجلس به انتخاب کميسيون حقوقی و قضايی" اعضای ديگر اين کميته ١٢ نفره هستند.

ايران از جمله کشورهايی است که سازمان گزارشگران بدون مرز که انجمنی بين‌المللی در دفاع از آزادی بيان است، از آن به عنوان "دشمن اينترنت" ياد می‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

«ايران از جمله کشورهايی است که سازمان گزارشگران بدون مرز که انجمنی بين‌المللی در دفاع از آزادی بيان است، از آن به عنوان "دشمن اينترنت" ياد می‌کند.»
سازمان گزارشگران بدون مرز هرگز فحاشی ،دروغ پراکنی،تهمت و تحریف حقایق را جزو آزادی بیان ندانسته و با چنین اعمال غیر قانونی و غیر انسانی و ضد مطبوعاتی هم مخالف است.اگر کسی غیر از این را میداند،لطف کرده و دیگران را مطلع سازد.به نظر من حداقل ٥٠ درصد از مطالب انعکاس شده توسط بنگاههای خبری و٧٠ درصد مطالب وب سایتهای مخالف نظام، مغایر با آزادی بیان و حرمت انسانی است و مسئولین این وب سایتها متخلف و مجرم هستند و باید در دادگاهی مستقل محاکمه و مجازات شوند.متاسفانه باید از ضرب المثل قدیمی (دیگ به دیگ میگه رویت سیاه است)برای هموطنان مدافع آزدی بیان و حقوق بشر و دمکراسی خواه استفاده کرد.

اقای منصور لطفا مورد مثال خود را ذکر کند. خیلی خنده دار است که ایشان سایتهای مسدود شده غیر خودی جمهوری اسلامی را حاوی مطالب توهین امیز میدانند.

مثل اینکه خبر کامنت گذاری با نرخ 7 هزار تومان در ساعت خیلی ها را ناراحت کرده.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما