خانه | خبر | اخبارایران

ابوالفضل قدیانی خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای: علاج کار آن است که از قدرت دست بکشید

شنبه, 1390-10-10 18:10
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ابوالفضل قدیانی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، از احزاب اصلاح‌طلب در نامه‌ای از درون زندان اوین خطاب به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نوشت: "علاج کار نظام این است که از قدرت دست بکشید."

عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که دو روز پیش به اتهام "توهین به رهبری" به سه سال زندان محکوم شده در نامه خود نوشته است که رهبر جمهوری اسلامی ایران با استفاده از قدرت مطلق ولی فقیه بانگ مخالف را خفه کرده است.

این زندانی ۶۶ ساله نوشته است: "من و امثال من در راه پیروزی انقلاب جان، مال و آزادی خویش را نگذاشته‌ایم که سه دهه بعد آقای علی خامنه‌ای این‌گونه بر کشور سلطنت کند. ملت ما از مشروطه تا انقلاب اسلامی آن همه رنج نکشید تا امروز فردی به نام ولایت فقیه قانون را در تمامی مراتب به بازیچه ای برای اعمال قدرت مطلقه خویش بدل سازد. "

وی در ادامه نامه خود با بیان این که "انقلاب اسلامی در آستانه فروپاشی قرار گرفته" خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای نوشته است: "تغییر ساختار ریاستی به پارلمانی راه علاج کشور نیست بلکه علاج کار در آن است که جنابعالی از قدرت دست بکشید."آیت‌الله خامنه‌ای مهرماه سال جاری از احتمال تغییر ساختار نظام ایران از ریاستی به پارلمانی سخن گفته بود.

 

ابوالفضل قدیانی:من و امثال من در راه پیروزی انقلاب جان، مال و آزادی خویش را نگذاشته‌ایم که سه دهه بعد آقای علی خامنه‌ای این‌گونه بر کشور سلطنت کند

قدیانی در بخش دیگری از نامه خود که در تارنمای "کلمه" منتشر شده، "اعمال استبداد در کشور " را در صدر جرائم رهبر جمهوری اسلامی دانسته و با اشاره به آیت‌الله خامنه‌ای نوشته است: "اگر ایشان مسئولیت جنایاتی همچون شلیک گلوله جنگی در معابر عمومی به شهروندان معترض حاضر در یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز و آنچه از شکنجه و تجاوز بر سر پیر و جوان این مردم در کهریزک و یا سایر بازداشتگاه‌های پیدا و پنهان امنیتی و انتظامی آورده است، منتسب به فعل ماموران خویش سازد، استبداد جرمی است که او خود مباشرتا مرتکب شده است و به هیچ روی قابل انکار نیست."

وی با اشاره به "اختلاس سه هزار میلیارد دلاری در سیستم بانکی کشور"،افزوده است: "علت بزرگترین فساد مالی در دولت و مجلس مطلوب آقای خامنه‌ای طبق گزارش دستگاه قضایی منتسب به او را باید در استبداد مقام رهبری جست‌وجو کرد."

این زندانی سیاسی می‌گوید: "بیکاری، تورم، تحریم‌های گسترده، سایه شوم جنگ و تحریم کشتیرانی دستاورد حکمرانی مستبدانه در ایران است."

قدیانی همچنین خواستار آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران جنبش سبز شده و آزادی این دو را "کم‌ترین خواسته" از رهبر جمهوری اسلامی عنوان کرده ‌است.

ابوالفضل قدیانی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رییس کمیته تشکیلات این سازمان، دی ماه ۸۸ در جریان بازداشت‌های گروهی پس از تظاهرات روز عاشورا، بازداشت و پس از تحمل یک ماه زندان، با وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

وی در دادگاه و در دفاعیات خود، سران جمهوری‌اسلامی را به انجام "کودتای انتخاباتی" متهم کرد و به تحمل یک سال زندان محکوم شد، اما تقاضای تجدیدنظر نکرد.

این فعال سیاسیمی بایست در چهارم آذر ماه و با اتمام دوران محکومیت خود از زندان آزاد می‌شد که با حکم دادگاه انقلاب اسلامی به سه سال زندان به اتهام توهین به رهبری محکوم شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این اقا فراموش کرده که انقلاب ایران حاصل حرکت مردم و گروهای مختلف بوده و اخوندها از همان ابتدا سلطنت را شروع کرده و تمام تفکرات غیر خود را سرکوب کردند حالا نوبت شما رسیده که زمانی خودی نظام میشودید و اگر در جنایت های ان دستی نداشتید خاموش نظاره گر بودید. اگر هم اکنون حکمتان ٣ سال زندان است بدلیل همان نسبت های قدیم است. همه میدانیم چه جوان های تنها به علت هوادار بودن یک گروه اعدام شدند .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما