خانه | خبر | اخبارایران

"نمی‌گذاریم سپاه پرچم‌دار احزاب شود"

سه شنبه, 1390-10-06 12:15
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نماينده رهبر جمهوری اسلامی ايران در سپاه پاسداران می‌گويد: "مواضع سپاه مستقل است و سپاه در خط رهبری با امام حرکت می‌کند و از هيچ حزب، گروه يا شخصی حمايت نمی‌کند."

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، علی سعيدی پيش از ظهر ديروز در يک نشست خبری گفت که "سقف سپاه بالاتر از اين است که از گروه‌ها يا اشخاص حمايت کند يا اين‌که پرچمدار فلان حزب، گروه يا فرد شود."

سعيدی در اين نشست با بيان آن‌که "اولين اصل در سپاه، پاسداری از نظام و دومين اصل مهم برای سپاه، حرکت بر محوريت رهبری است" در مورد مواضع سياسی اين نيروی نظامی گفت: "اگر برخی گروه‌ها مواضعی اعلام کردند که با مواضع سپاه انطباق داشت، اين مسأله اشکالی ندارد چراکه وظيفه سپاه و بسيج اين بوده است که مواضع ۲۰ ميليون نفر را با گفتمان امام همراه کند و ما خوشحال می‌شويم که می‌بينيم مواضع گروه‌ها با مواضع ما انطباق دارد."

نماينده آيت‌الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به ديدگاه سپاه درباره مجلس و دولت گفت: "حرف ما اين است که مجلس بايد مجلسی باشد که بتواند جامعه اسلامی را اداره کند و دولت نيز بايد با معيارهای دولت اسلامی باشد. اين‌ها شعارها و اصول سپاه است و ما از خدا می‌خواهيم که احزاب و گروه‌ها با مواضع سپاه همراه باشند و اين به‌معنای دخالت گروه‌ها در سپاه يا دخالت سپاه در احزاب و گروه‌ها نيست.

علی سعيدی: حرف ما اين است که مجلس بايد مجلسی باشد که بتواند جامعه اسلامی را اداره کند و دولت نيز بايد با معيارهای دولت اسلامی باشد

سعيدی با رد اختلافات موجود در ميان طيف‌های مختلف جريان اصول‌گرا گفت: "اصول‌گرايی تنها يک حزب يا گروه سياسی نيست و البته اين طيف در درون خودشان رقابت‌هايی داشته و دارند ولی آن‌طور که از اظهارات و اخبار مربوط اين طيف بر می‌آيد، اصول‌گرايان بنای اختلاف ندارند بلکه بناست در عرصه‌ ارائه ليست، اشتراک داشته باشند و از اختلاف پرهيز کنند."

نماينده رهبر جمهوری اسلامی ايران در سپاه پاسداران در ادامه در مورد ارتباط ميان نزديکان دولت که از آن به عنوان "جريان انحرافی" ياد می‌شود و مخالفان حکومت که بنا به تعبير آيت‌الله خامنه‌ای "فتنه‌گر" خوانده می‌شوند گفت: "من نيز چنين تحليلی را شنيده‌ام، ولی هيچ شاهدی برای آن نيافته‌ام. البته در برخی حرف‌هايی که مطرح و نوع ادبياتی که استفاده می‌شود اشتراکاتی را مشاهده می‌کنيم."

علی سعيدی در بخش ديگری از سخنان خود در رابطه با احتمال التهاب و آشوب در کشور در آستانه انتخابات نهمين دوره مجلس گفت: "يکی از احتمالاتی که وجود دارد، اين است که خط و خطوطی از خارج از کشور بدهند يا در داخل کشور افرادی که مطمئنأ ردصلاحيت می‌شوند، ثبت‌نام کنند و بعد که صلاحيت آن‌ها رد شد، سروصدا به راه بيندازند. بر همين اساس است که می‌بينيم مقام معظم رهبری هشدار دادند که ممکن است دشمن همچون سال ۸۸ فضا را ملتهب کند و بدين ترتيب دستگاه‌های اطلاعاتی و امنيتی بايد برای انتخابات هوشيار باشند."

تعويق انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که قرار بود سال گذشته برگزار شود سبب شد تا گروهی از ناظران آن را نشانه نگرانی حکومت ايران از برگزاری انتخاباتی ديگر در فضای ملتهب کشور بدانند.

سخنان شهريورماه سال جاری آيت‌الله خامنه‌ای که در آن از انتخابات مجلس آينده به‌عنوان خطری امنيتی ياد شد، اين نظر را تقويت کرد.

رهبر جمهوری اسلامی ايران در تعبيری کم‌سابقه گفت: "انتخابات هميشه در کشور ما تا حدودی يک حادثه چالش برانگيز است... مراقب باشيد که اين چالش به امنيت کشور صدمه نزند."

حيدر مصلحی، وزير اطلاعات ايران هم چندی پيش گفته بود که نهمين دوره انتخابات مجلس، "حساس‌ترين انتخابات" تاريخ جمهوری اسلامی است.

نماينده آيت‌الله خامنه‌ای در ادامه به صورت غيرمستقيم از عملکرد فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی و حمايت وی از ايشان انتقاد کرد و افزود: "چرا آقازاده‌ای بايد بتواند حريمی را برای شخصيتی ايجاد کند که دسترسی به آن شخص سخت شود، يا چرا شخصيتی بايد چنين حريمی را برای آقازاده خود ايجاد يا به هر نحوی از او حمايت کند؟ مردم بايد بين آقازاده‌ای که همراه نظام است و آقازاده‌ای که از راه درست خارج شده و در مسير فتنه حرکت می‌کند، تفاوت قائل شوند."

علی سعيدی در بخش پايانی سخنان خود اعلام کرد که "مواضع سپاه به طور رسمی و در مقاطع مختلف توسط روابط عمومی سپاه، فرمانده کل سپاه و نماينده ولی فقيه در اين نهاد اعلام می‌شود و هيچ مرجع ديگری نبايد از موضع سپاه سخن بگويد. ممکن است فرد يا فرماندهی نظر شخصی خود را درباره موضوعی بيان کند، ولی اين اظهارنظرها، نظر رسمی سپاه نيست."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

یعنی یک گروه با شرف در این سپاه و بسیج نیست که نیست!!!؟؟؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما