خانه | خبر | اخبارایران

مهدی کروبی: می‌خواهند انتخابات فرمايشی برگزار کنند

دوشنبه, 1390-10-05 13:45
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مهدی کروبی در گفت‌وگو با همسرش فاطمه کروبی گفته است که مقام‌های حکومتی قصد دارند در انتخابات آينده مجلس پروژه انتخابات ۸۸ را تکرار کنند.

به گزارش تارنمای سحام‌نيوز، مهدی کروبی، از رهبران مخالف دولت ايران که بيش از ۳۰۰ روز است که در بازداشت خانگی به‌سرمی‌برد، نقطه‌نظرات خود در رابطه با انتخابات آينده مجلس ايران را در اختيار همسرش فاطمه کروبی قرار داده است.

بنا به اين گزارش فاطمه کروبی گفته است همسرش در بازداشت خانگی تنها به صداوسيمای دولتی و دو روزنامه دسترسی دارد.

مهدی کروبی با استفاده از اين امکانات محدود به همسرش گفته است از ديدگاه‌های آيت‌الله احمد جنتی، دبير شورای نگهبان و حيدر مصلحی، وزير اطلاعات و برخی از مسئولان چنين استنباط کرده است که مقام‌های ايران "از تداوم قهر و نارضايتی مردم به خوبی مطلع‌اند و می‌خواهند انتخاباتی فرمايشی و دستوری ترتيب دهند."

مهدی کروبی نزديک ساختن "جريان انحرافی" به اصلاح‌طلبان از سوی حکومت را "سناريوی نخ‌نما شده" دانست

وی گفته است اين مسئولان در نظر دارند "با رد صلاحيت و ابطال برخی حوزه‌ها و پرکردن صندوق‌های رأی از رأی‌های بدون صاحب، و سپس برخورد و دستگيری و به‌وجود آوردن رعب و وحشت و امنيتی‌کردن کشور، پروژه تکراری انتخابات ۸۸ را بار ديگر پياده کنند."

نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات رياست جمهوری در سال ۸۸ افزوده است: "هنوز هيچ اتفاقی نيفتاده آقايان ستاد مبارزه با تخلفات انتخاباتی را با حکم رئيس قوه قضائيه تشکيل داده‌اند و همه اين‌ها نشان‌دهنده آن است که آقايان هيچ اعتقادی به رأی مردم ندارند و از هم‌اکنون خود را برای برگزاری انتخاباتی فرمايشی آماده می‌کنند."

کروبی با بيان اين‌که "از نامزدهای انتخاباتی می‌خواهند که برای دريافت جواز تأييد صلاحيت شورای نگهبان، از «سران فتنه» و «گروه خودساخته جريان انحرافی» اعلام برائت کنند"؛ نزديک ساختن "جريان انحرافی" به اصلاح‌طلبان از سوی حکومت را "سناريوی نخ‌نما شده" دانست.

"جريان انحرافی" توصيفی است که اصول‌گرايان منتقد دولت درباره اسفنديار رحيم مشايی، رئيس دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران و نزديکان وی به‌کار می‌برند.

مهدی کروبی به حکومت توصيه کرده است بهتر آن است افراد مورد اعتماد حکومت همچون علی‌اکبر ولايتی، محسن رضايی، به سخنگويی حدادعادل و احمد خاتمی و با رياست احمد جنتی، به عنوان شورای عالی انتخابات منصوب شوند و افرادی را به‌عنوان نماينده ملت انتخاب (منصوب) کنند و "تير آخر را به پيکره جمهوری اسلامی" بزنند.

پيش از اين، احزاب، گروه‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب، از جمله شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، شورای هماهنگی راه سبز اميد، جبهه مشارکت ايران اسلامی، سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی ايران (شاخه خارج از کشور) و محمد خاتمی، رئيس جمهور پيشين ايران اعلام کردند در انتخابات آينده مجلس "نبايد شرکت کرد."

به گفته اين احزاب و گروه‌ها، انتخابات در ايران "آزاد و سالم نيست"؛ فضای کشور "نظامی و امنيتی" است؛ بازداشت‌ها ادامه دارد؛ زندانيان همچنان در زندان‌ها به‌سرمی‌برند؛ آزادی مطبوعات و رسانه‌ها محدودتر می‌شود و بنا به همين دلايل "نبايد در اين انتخابات شرکت کرد."

نهمين دوره انتخابات مجلس ايران ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ برگزار می‌شود.

ثبت‌نام از کانديداهای اين دوره از صبح روز گذشته آغاز شد و تا پايان روز جمعه نهم دی به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مردم افرادي را که براي اين دوره کانديد شوند را بخاطر خواهند سپرد...
اينها کساني هستند که صدها زنداني سياسي در زندانهاو درد و رنج مردم را نديد گرفته وفقط بخاطر پرکردن جيبشان کانديد ميشوند.
حتما قبلا مدرک قلابی فوق ليسانس و دکترارا هم خريده اند!....

خود آقای کروبی در تمام ادوار یا منتخب یک انتخابات فرمایشی بوده یا بدتر از آن، منتصب بوده. مقام ایشان به عنوان رئیس بنیاد شهید کاملاً انتصابی بود. حتی انتخابی فرمایشی هم نبود.

استبداد دینی و دین استبدادی
http://iranglobal.info/v2/node/1147

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما