خانه | خبر | اخبارایران

علی کريمی به دليل "توهين به مقامات فوتبال" احضار می‌شود

شنبه, 1390-09-19 13:52
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رئيس کميته انضباطی فدراسيون فوتبال ايران گفت علی کريمی، کاپيتان تيم ملی فوتبال به دليل "توهين به مقامات فوتبال" به اين کميته احضار می‌شود.

به گزارش تارنمای فدراسيون فوتبال ايران، اسماعيل حسن‌زاده، رئيس کميته انضباطی اين فدراسيون درباره درگيری علی کريمی، کاپيتان تيم ملی و تيم فوتبال پرسپوليس، و عزيزالله محمدی رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال ايران گفت: "در رسانه‌ها عکس‌هايی ديده‌ايم و مصاحبه‌هايی از علی کريمی خوانده‌ايم که درگيری علی کريمی و عزيزالله محمدی را نشان می‌دهد."

حسن‌زاده افزود: "در اين باره تشکيل پرونده می‌دهيم و پس از آن‌که گزارش بازی برسد، علی کريمی را احضار خواهيم کرد."

روز گذشته تيم‌های فوتبال استقلال و پرسپوليس هفتاد و سومين شهرآورد (دربی) خود را در مرحله يک‌چهارم نهايی جام حذفی فوتبال برگزار کردند که طی آن استقلال سه بر صفر به پيروزی رسيد.

پس از اين ديدار علی کريمی در گفت‌وگويی به شدت از برنامه‌ريزی‌های سازمان ليگ انتقاد کرد.

کريمی گفت: "شما برويد بررسی کنيد که کجای دنيا چنين برنامه‌ريزی وجود دارد. در حالی که برنامه بازی‌های ليگ را اعلام کرده بودند به‌طور ناگهانی ميان ليگ بازی جام حذفی می گذارند. مگر ما نمی‌توانستيم مثل تيم‌های ديگر در هفته‌های آينده بازی کنيم."

اسماعيل حسن‌زاده رئيس کميته انضباطی فدراسيون فوتبال: در آئين‌نامه انضباطی توهين و حمله به مقامات فدراسيون و سازمان ليگ جرايمی دارد و علی کريمی هرگز از اين قاعده مسثنی نخواهد بود

وی افزود: "اين قانون‌ها را آقايانی می‌گذارند که قصد دارند خودشان را گول بزنند. اين برنامه‌ريزی‌ها در هيچ کجای دنيا ديده نمی‌شود."

کاپيتان پرسپوليس با انتقاد از عزيزالله محمدی ادامه داد: "آقای عزيز محمدی کاری نکند که هر چه در مورد او می‌دانم بگويم. تا حالا هم خودم را خيلی نگه داشته‌ام که حرفی نزده‌ام اما اگر اين روند ادامه داشته باشد هر چه می‌دانم را می‌گويم. حتی اگر اين گفتن به قيمت کنار گذاشتنم از فوتبال باشد و برای هميشه فوتبال را کنار بگذارم."

حسن‌زاده رئيس کميته انضباطی فدراسيون فوتبال افزود: "در صورت وقوع تخلف مطمئنأ علی کريمی با جريمه روبه‌رو خواهد شد، چرا که در آئين‌نامه انضباطی توهين و حمله به مقامات فدراسيون و سازمان ليگ جرايمی دارد و علی کريمی هرگز از اين قاعده مسثنی نخواهد بود."

از سوی ديگر عزيزالله محمدی نيز امروز به سخنان علی کريمی واکنش نشان داد.

وی گفت: "برنامه رقابت‌های جام حذفی در قالب برنامه در يک نگاه پيش از شروع فصل اعلام شده و حتی قرار بود مرحله يک چهارم نهايی اين رقابت‌ها در تاريخ‌های ۱۱ و ۱۲ آذرماه برگزار شود اما دربی ۷۳ با يک هفته تأخير برگزار شد."

وی در مورد اين‌که چرا شهرآورد ۷۳ را هم‌زمان با ديدارهای ديگر اين مرحله از جام حذفی برگزار نشد، گفت: "با توجه به برنامه‌های هفته‌های شانزدهم و هفدهم ليگ برتر، طبق برنامه استقلال و پرسپوليس طی اين دو هفته ميزبان هستند و اين دو تيم با توجه به شرايط چمن ورزشگاه آزادی نمی‌توانستند در کمتر از ۴۸ ساعت بازی کنند، ضمن اين‌که برای ما اهميت زيادی داشت که اين بازی روز جمعه برگزار شود تا استقبال خوبی از آن صورت بگيرد."

عزيزالله محمدی، رئيس سازمان ليگ: کريمی بايد حواسش جمع باشد که تريبون ديگران نشود

علی کريمی در انتقادات خود گفته بود: "آقايان آمده‌اند برگزاری دو بازی پشت سر هم در ورزشگاه آزادی را بهانه کرده‌اند که نمی‌توانند دو بازی پشت سر هم را در زمين اين ورزشگاه برگزار کنند. حالا که ادعايشان می‌شود اين بهترين زمان ماست چرا نمی‌شود در اين زمين دو بازی برگزار کرد. اگر نشود که بايد در ورزشگاه آزادی را تخته کنيم."

عزيزالله محمدی گفت در مورد تغيير زمان ديدار پرسپوليس و استقلال دلايل خود را بيان کرده و مسئولان باشگاه پرسپوليس نيز آن‌ها را پذيرفته‌اند.

محمد رويانيان، مديرعامل پرسپوليس و حميد استيلی، سرمربی وقت اين تيم روز هشتم آذرماه برای تغيير زمان برگزاری شهرآورد ۷۳ به ديدار عزيزالله ‌محمدی رفته بودند اما رئيس سازمان ليگ با درخواست آن‌ها مخالفت کرده بود.

عزيزالله محمدی در مورد اظهارات کريمی گفت: "اگر عزيز محمدی مشکلاتی دارد بايد کريمی آن را اعلام کند چون اگر اين کار را انجام ندهد به فوتبال ايران و باشگاه‌ها خيانت کرده است."

وی تأکيد کرد: "اگر کريمی نتواند ادعاهايش را ثابت کند خودش بايد جوابگو باشد. کريمی بايد حواسش جمع باشد که تريبون ديگران نشود و اگر مسأله‌ای نيز وجود دارد، بيان آن به مديريت باشگاه باز می‌گردد و او بايد آن را مطرح کند نه بازيکن."

علی کريمی يک بار پيش از اين زمانی که بازيکن باشگاه استيل‌آذين بود در مصاحبه‌ای از شرایط باشگاه و مدیریت استیلل‌آذین انتقاد کرده و براساس آنچه روزه‌خواری و توهین به مسئولان فدراسیون فوتبال عنوان شد از تیم فوتبال استیل‌آذین اخراج شده بود.

وی سرانجام به دو جلسه محروميت از بازی در اين تيم و پرداخت مبلغ ۴۰ ميليون تومان جريمه نقدی محکوم شد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

حسن‌زاده،: "در رسانه‌ها عکس‌هايی ديده‌ايم ! و مصاحبه‌هايی از علی کريمی خوانده‌ايم که درگيری علی کريمی و عزيزالله محمدی را نشان می‌دهد.! در اين باره تشکيل پرونده می‌دهيم و پس از آن‌که گزارش بازی برسد، علی کريمی را احضار خواهيم کرد."! ..
براي چي ؟!
براي اظهار نظر؟!..
شاکي کيست ؟..
برادران و سرداران حياکنيد و فوتبال را رها کنيد.....!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما