خانه | خبر | اخبارایران

بازداشت يک فعال دانشجويی در روز دانشجو

پنجشنبه, 1390-09-17 12:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمد کريمی، فعال دانشجويی روز گذشته در لاهيجان بازداشت شد.

به گزارش کميته گزارشگران حقوق بشر، نيروهای امنيتی شهرستان لاهيجان چهارشنبه ۱۶ آذرماه، هم‌زمان با روز دانشجو در ايران به منزل محمد کريمی فعال دانشجويی، يورش برده و وی را بازداشت کرده‌اند.

بنا به اين گزارش، مأموران امنيتی ۱۱ روز پيش نيز به منزل اين فعال دانشجويی يورش برده بودند اما در آن زمان موفق به بازداشت او نشدند و تنها وسايل شخصی وی را توقيف کرده و با خود برده بودند.

محمد کريمی تحصيلات خود را در دانشگاه لرستان به پايان رسانده است.

محمد کريمی از شاگردان هدی صابر، فعال ملی مذهبی که در زندان جان باخت بود و از فعالان نزديک به طيف ملی مذهبی به‌شمار می‌رود

وی در دوران دانشجويی از فعالان دانشجويی بود و در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران در سال ۱۳۸۸، در ستاد انتخاباتی ميرحسين موسوی، نامزد اصلاح‌طلبان در آن دوره، فعاليت می‌کرد.

وی که پيش‌تر با دفتر تحکيم وحدت، نهاد دانشجويی منتقد حکومت همکاری می‌کرد، در دوران دانشجويی به دليل فعاليت‌های سياسی در دانشگاه، با سه ترم تعليق از تحصيل روبه‌رو شده بود.

محمد کريمی همچنين از شاگردان هدی صابر، فعال ملی مذهبی که در زندان جان باخت بود و از فعالان نزديک به طيف ملی مذهبی به‌شمار می‌رود.

به گفته فعالان حقوق بشر در ايران هم‌اکنون نزديک به ۷۰ دانشجو با اتهام‌های امنيتی در زندان‌های ايران به‌سر می‌برند و فعاليت تمامی تشکل‌های دانشجويی منتقد در دانشگاه‌های اين کشور نيز با محدوديت‌های اعمال شده توسط مسئولان دانشگاهی و نيروهای امنيتی تعطيل شده است.

پس از رويدادهای دهمين دوره انتخابات جنجال‌برانگيز رياست جمهوری در ايران گروهی بسياری از فعالان دانشجويی به دليل گسترش محدوديت‌ها و فضای سرکوب در ايران مجبور به ترک کشور خود شده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما