خانه | خبر | اخبارایران

پايان حمله به سفارت بريتانيا و باغ قلهک در تهران

سه شنبه, 1390-09-08 15:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

تجمع‌کنندگان در مقابل سفارت بريتانيا در تهران با حمله به اين سفارت چند ساعت آن را به اشغال خود درآوردند.

به گزارش منابع خبری ايران، امروز، سه‌شنبه هشتم آذرماه عده‌ای که گفته می‌شود دانشجو هستند در مقابل سفارت بريتانيا عليه اين کشور گردهمايی برپا کردند.

بنا به اين گزارش‌ها پس از خوانده شدن بيانيه‌های اعتراضی عليه دولت بريتانيا افراد حاضر با وجود حضور نيروی انتظامی در محل به داخل سفارت اين کشور رفته و آن را به تسخير خود درآوردند.

آن‌ها پرچم بريتانيا را پايين کشيده و آتش زدند و سپس پرچم جمهوری اسلامی ايران را بر سر در آن نصب کردند.

در اين گزارش‌ها از پرتاب کوکتل مولوتف و سنگ به داخل سفارت و شکستن شیشه‌های آن خبر داده شده و گفته شده که ساختمان کوچک پشت درب اصلی سفارت نیز آتش گرفته است.

اين گردهمايی که از ساعت ۱۴ امروز آغاز شد از روز گذشته در رسانه‌های ايران تبليغ می‌شد.

در اين تجمع شعارهايی چون "مرگ بر آمريکا"، "مرگ بر انگليس"، "مرگ بر اسرائيل"، "ای رهبر آزاده، آماده‌ايم آماده" و ... سر داده شد.

حمله‌کنندگان به سفارت بريتانيا مدارک موجود در سفارتخانه را به بيرون محوطه سفارت پرتاب کردند

شرکت‌کنندگان در اين گردهمايی تصاويری از قاسم سليمانی، فرمانده نيروی قدس سپاه پاسداران و نيز مجيد شهرياری و مسعود علی‌محمدی را در دست داشتند.

در روزهای گذشته برخی رسانه‌های ايران خبر دادند که آمريکا در انفجار اخير پادگان قدس سپاه پاسداران قصد داشته است سردار قاسم سليمانی را ترور کند.

مسعود علی‌محمدی، استاد فيزيک دانشگاه تهران در دی‌ماه ۱۳۸۸ به علت انفجار بمب مقابل منزلش کشته شد و مجيد شهرياری، استاد فيزيک دانشگاه بهشتی تهران نيز در آذرماه سال ۱۳۸۹ ترور شد.

گردهمايی امروز در سالروز ترور مجيد شهرياری برگزار شد.

حمله‌کنندگان به سفارت بريتانيا مدارک موجود در سفارتخانه را به بيرون محوطه سفارت پرتاب کردند.

همچنين در پی برگزاری گردهمايی در مقابل سفارت بريتانيا تجمعی نيز در محل باغ قلهک، برگزار گرديد و معترضان وارد اين باغ نيز شدند.

اين باغ در اختيار دولت بريتانيا قرار دارد و تاکنون به‌عنوان بخشی از سفارت آن در تهران شناخته شده‌ است.

باغ قلهک در چند سال‌ گذشته و به‌ويژه در روزهای اخير، با تيره‌تر شدن روابط ايران و بريتانيا همواره مورد مناقشه بوده است.

گفته می‌شود در اشغال امروز باغ قلهک خبرنگار خبرگزاری آسوشیتدپرس به اتهام "فعالیت مشکوک و بدون مجوز" در مقابل اين باغ دستگیر شده است.

باغ قلهک نيز به اشغال گروه ديگری از حمله‌کنندگان در آمد و شش تن از کارمندان انگليسی آن پس از محاصره سرانجام توسط پليس ديپلماتيک آزاد و به نماينده سفارت انگليس در تهران تحويل داده شدند

گزارش‌ها حاکی از آن است که شش تن از کارمندان انگليسی باغ قلهک که در محاصره دانشجويان قرار گرفته بودند، سرانجام توسط پليس ديپلماتيک آزاد و به نماينده سفارت انگليس در تهران تحويل داده شدند.

بر پايه آخرين گزارش‌ها سردار حسين ساجدی‌نيا، رئيس پليس تهران سرانجام شامگاه امروز اعلام کرد وضعيت در سفارتخانه بريتانيا و باغ قلهک به‌حالت عادی خود بازگشته است.

رئيس پليس تهران گفت در رويدادهای امروز تعدادی از حمله‌کنندگان دستگير شدند و به مراجع قضائی تحويل داده می‌شوند.

روابط ايران و بريتانيا در روزهای اخير رو به تنش بيشتری گذاشته است.

دولت بريتانيا روز، دوشنبه ۳۰ آبان‌ماه اعلام کرد که تحريم‌های تازه عليه ايران در رابطه با گزارش اخير آژانس بين‌المللی انرژی اتمی اعمال خواهد شد.

اين کشور اعلام کرد تمامی معاملات بريتانيا با بانک‌های ايرانی، از جمله بانک مرکزی متوقف خواهند شد.

در پی آن روز يکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ نمايندگان مجلس ايران به کاهش روابط ايران با بريتانيا از سطح سفیر به سطح کاردار و کاهش مناسبات اقتصادی و بازرگانی با این کشور رأی موافق دادند.

طرح کاهش روابط ايران با بريتانيا با ۱۷۱ رأی موافق، سه رأی مخالف و هفت رأی ممتنع به تصويب نمايندگان مجلس ايران رسيد.

با اين تصميم نمايندگان مجلس ايران، دامينيک جان چيلکات، سفير بريتانيا در تهران بايد خاک ايران را ترک کند.

شورای نگهبان نيز با تصميم مجلس مبنی بر کاهش روابط ايران با بريتانيا موافقت کرد.

وزارت امور خارجه بریتانیا پس از تصويب اين طرح در مجلس ایران با انتشار اطلاعيه‌ای واکنش تندی نشان داد.

بریتانیا اعلام کرد: "این اقدام غیرموجه به انزوای روزافزون حکومت ایران و پاسخگویی به نگرانی‌های بین‌المللی و وضعیت حقوق بشر کمکی نخواهد کرد."

وزارت امور خارجه بریتانیا تأکيد کرد که اگر ايران اين اقدام را به پيش برد با رایزنی با شرکای جهانی خود "واکنش قاطعانه‌ای" به آن نشان خواهد داد.

 

 

فيلم حمله به سفارت بريتانيا:

Share this
Share/Save/Bookmark

این وحشی گریها برای ریش امام زمان و نایب پر پول نفتش بسیار بویناک و خوب است. اینطور چنان ریشی از هرزتش بروید که سپاه و بسیج و لباس شخصی ها بتوانند در توی آن استتار کنند و از خطر بمب در امان بمانند، اما پدر من که خودش آخوند زاده ای مفتخوار است می گوید که اینان در اثر آن بوی بد خفه خواهند شد و بدرک لقا الله و الشیطان خواهند رسید.

امام صادق در کتاب من ولدنا فی سرزمین ناامن نوشته که در آخرازمان انسانهای ولایتمدار چهارپا می شوند ر از دیوار بالا می روند، اشاره ی ایشان به بالا رفتن اولیا الله از دیوار سفارت برادر انگلیس است. ایشان هزار و چهارصدمین صفحه ی این کتاب گرق قیمت همچنین نوشته اند که در زمان ضهور فرزندم مهدی علاوه بر اینکه انسانهای ولایتمدار چهار پا می شوند و از دوار بالا می روند و تجاوز می کنند، خوکها نیز به برکت وجود حضرت اقدس مهدی دوپا می شوند و پیرو فرزندم مهدی حالا شما نور علی نور را از سفارت و این خوک ولایتمدار ببینید
http://web.iranbgames.com/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D8...

دمتان گرم .پیروز باد مبارزات ضد استماری مردم مسلمان و غیر مسلمان جهان.تمام لانه های جاسوسی صهیونیزم و استعمارگران باید یکی پس از دیگری به تصرف مردم قهرمان و مبارز ایران در ایند و یا خود دست از فعالیتهای جاسوسی و فتنه گری و تحریکات ضد ایرانی بردارند.پاینده ایران

واقعا حمله به سفارت یک کشور عملی شرم اور است. ظاهرا ما ایرانی ها از زمان کشتن فرستادگان چنگیز خان به ایران که قصد گسترش روابط دوستانه با ایران را داشت و با به قتل رسیدن سفیرانش به ایران حمله کرد درس نگرفته ایم. سالها است که بهای حمله تعدادی دیوانه به سفارت امریکا و زندانی کردن دیپلماتها را میپردازیم. این عمل نشان از اوج درماندگی حکومت دارد که کاری دیگر از او بر نمی اید. این حضراتی که من در خبرها قیافه هایشان را دیدم به همه چیز شبیه هستند جز دانشجو. هر کس که یک ترم دانشجو باشد میداند که این حضرات از کجا تغذیه میشوند. چطور نیروی انتظامی میتواند صدها نفر را در خیابانهای تهران به قتل برساند اما نمیتواند جلوی صد نفر حمله کننده به سفارت را بگیرد.


دوستان با سلام شما این اسلام را نگاه کنید، این مردک مثلا از بهترینهای آنهاست، این جانیشین آیت الله العظمی منتظری ست. این امید اصلاحطلبان است. خوب حرفهای مزخرفش را گوش کنید. و برای دیگران بفرستید. حالا وقتی که این بابا خوب خوب خوبشان باشد از این قمه کشانی که از سفارت انگلیس مثل دزد و اما احمق بالا می روند چه انتظاری دارید!!! هان!!!

اصولا جمهوری اسلامی عادت به استفاده از ارازل و اوباش به اسم دانشجو و قلدر بازی و خشونت دارد. اگر با انگلیس مشکلی دارید کاملا به صورت حقوقی قابل پی گیری است که در تاریخ ما مرحوم مصدق نمونه بارز آن است
نیازی به خشونت و توحش و رفتار های غیر معقول نمی باشد. حال دنیا چگونه باید به حکومتی اعتماد کند که تنها زبان زور میداند.

این اقدام ارازل واوباش جمهوری اسلامی و اصرار رسانه های جمهوری اسلامی بر دانشجوی بودن آن بسیار خنده دار است و یادآور ١٣ آبان و به اصطلاح داشجویان خط امام است که البته بعد ها هریک عنوان و سمتی در نظام داشته و اکنون هم که عمدتا منفور نظام جدید و تازه به دوران رسیده های جمهوری اسلامی هستند.

اینها پشت صحنه به هم باج می دهند! دشمن سازی می کنند تا حکومتشان برپا باشد. جمهوری اسلامی از امریکا و انگلیس بدتر و امریکا و انگلیس از جمهوری اسلامی بدترند! ننگ بر اینها که دشمن مردم ایرانند. آقازاده ها اونجا سفر می کنند و پول خرج می کنند و انگلیس و امریکا به جای بیرون کردن آقاراده ها، ملت ایران را تحریم می کنند! همین ها اجازه ی ترور امثال بختیار را به تروریست های جمهوری اسلامی دادند حالا عروسک خیمه شب بازی شدند؟

این من زور پیر خمارات دوباره ساز زده، دوستان لطفا به این علامه ی دهر و سخنان گه هربارش توجه کنید این امید امت و امام زمان آینده است. سخنانش در مورد قمه کشی ست. چون قمه کشان اول برای خودشان قمه می کشند بعد برای دیگران لطفا نگاه کنید.

وطن فروشان از ترور دانشمندان ایران حمایت میکنند.از حمله استعمارگران استقبال میکنند.از بمب گذاری در اماکن و تاسیسات نظامی و غیر نظامی خرسند شده و لذت می برند.از فشردن گلوی ایرانیان توسط دشمنان مردم و تحریمهای غیر قانونی و ضد بشری انان حمایت کامل می نمایند و مسلمانانی را که مایل نیستند به خفت و خواری و بردگی تن دهند لعنت می کنند و وقتی م مسلمانی جهت احقاق حقوق حقه خویش قیام کرد،او را تکفیر می کنند و نام خود را هم انسان انقلابی می گذارند.روپاه پیر و غربیان استعمار گر اگر واقعا ضد اخوند هستند چرا از قطع رابطه ایران با خود ناراحتند؟در حقیقت اگر ادعاهای واهی آنان درست بود،انان می بایستی از این عمل خرسند میشدند.چرا کار نیمه کاره را استعمار در پیش گرفته است و فقط تحریم میکند،نه قطع رابطه؟چرا مخالفین نظام (بخوانید دشمنان مردم مسلمان)که با حمله به ایران و سرنگونی دولت آخوندی موافقند و معتقدند که ایرانیان تنها بدین شکل از چنک آخوندهای دیکتاتور رهائی می یابند با قطع رابطه کامل اربابان خود با دولت مستکبر آخوندی مخالفند و اینگونه اک تمساح می ریزند؟
لانه های جاسوسی مرکز فتنه و خرابکاری و هموار سازی راه ورود استعمارگران بوده و باید بسته شوند.آخوند هم باید خود را اصلاح کند و بفهمد که راهی را که در ان افتاده است،خیابان یکطرفه میباشد و برگشتن از ان مساوی است با لگد مال شدن در زیر پای مردم انقلابی.پاینده ایران

بعدش میگن نیروهای انتظامی با تظاهر کننده ها برخورد وحشیانه میکنند.
‫با این تظاهرات عظیم یک قطره خون از بینی و یک قطره اشک از چشمان تظاهر کنندگان
‫جاری نشد.‫

پیری جان هنوز متوجه نشدی که در دنیا روش های متمدنانه برای قطع رابطه وجود دارد. اگر رابطه با انگلیس بد است خوب مثل انسان های متمدن از انها بخواهید سفارتشان را ببندند. من فکر می کنم تمامی این برنامه از سوی نایب امام زمان برای گوشمالی و در موضع ضعف قرار دادن دولت احمدی نژاد طراحی شد اما یک منفی و مثبت را اشتباه کرد و......

من خیلی وقته متوجه شده ام که روش انسانی و متمدنانه چیست،منتهی استعمار تا کنون به هیچ روشی جز قیام مردم سر فرود نیاورده است.مشکل ما که فقط استعمار نیست که از دولت مردمی خود بخواهیم قطع رابطه با استعمارگران کند،ما خودمان هم دولتی نرمال نداریم.ضمنا مگر میشود با استعمارگران متمدانه رفتار کرد؟مگر آمریکا حق عضویت خود به یونسکو را به خاطر رفتار متمدنانه محمود عباس و فلسطینیان قطع نکرده است و سازمان یونسکو دچار مشکل نشده است؟اصلا چه کسی معتقد است که اخوند از پول بدش می آید و چه کسی گمان می کند که اخوند از اشغال سفارت انگلیس در دراز مدت ود میبرد؟مگر چندین بار این آخوندها سعی نکردند که در مقابل رفتار متمدنانه غرب، دست از لجبازی بردارند و همه با هم سره یک سفره نشسته و ایران را بچاپند؟ ایا مگر غرب میفهمد انسانیت یعنی چه؟ دوست گرامی نظر دهنده مگر تهدیدهای ٣٢ ساله صهیونیستها و امریکائیان و ازوپا و تحریمهای ضد بشری انان متمدنانه است؟اصلا جنگ (چه سرد و چه سخت)متمدنانه است؟ایا متمدنانه است که امریکا و اروپا به خاطر سلطه گری خود بر کشورهای اسلامی و جهان سوم ، دیگر کشورها در کره زمین را تهدید به قطع رابطه کنند و آنان را به زور و یا رشوه دهی و یا تهدید به تحریم کردن مجبور کنند که با کشورهای درگیر با امریکا قطع رابطه کنند؟ مگر شما که به درستی، ولی بیموقع از من و امثال من رفتار متمدنانه را توقع دارید؛اخبار روز جهان را دنبال نمی کنید؟مگر خانم کلینتون جند روز پیش در شرق آسیا دنبال چه چیزی جز درگیری با چین رفته بود؟ دوست و هموطن گرامی امریکا اساسش با کشتن سرخپوستان توسط نژادپرستان اروپائی بنا شده و تا به امروز هم جز جنایت و جنگ و تجاوز کار دیگری نکرده است و آنانی هم که معتدند امریکاییان در زمینه های علمی خدمت بزرگی به بشریت کرده اند،فقط یک طرف سکه را دیده اند.تمام علوم کنونی با اهداف نظامی و کشتن و جنگ و تجاوز و غارت افریقا و اسیا و جنوب قاره امریکا به این مرحله رسیده است.هموطن امریکاییان حتی در هند و برزیل و آمازون با دزدیدن گیاهان دارویی و گونه های گیاهی و نباتی و دانه نباتات وغیره ،ثبتیاتی ( پاتنت ) انجام داده اند که حتی مردم همان کشورها را از استفاده از همان نعمات طبیعی محروم ساخته اند.حال شما از رفتار متمدنانه که بسیار درست و انسانی است سخن می گویید،ولی با استعمارگران (حیوانات وحشی) نمی شود متمدنانه تر از گاندی برخورد کرد.سپاسگزارم

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما