خانه | خبر | اخبارایران

شکايت کارکنان روزنامه ايران از حمله‌کنندگان به دفتر اين روزنامه

یکشنبه, 1390-09-06 14:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

خبرنگاران و کارمندان روزنامه ايران با ارسال نامه‌ای به رئيس قوه قضائيه از وی خواستند به موضوع حمله به دفتر اين روزنامه رسيدگی کند.

روزنامه دولتی ايران، چاپ تهران از شکايت خبرنگاران و کارمندان اين روزنامه نسبت به حمله روز دوشنبه ۳۰ آبان‌ماه به دفتر مؤسسه مطبوعاتی ايران خبر داد.

اين کارکنان شکايت خود را در نامه‌ای خطاب به آيت‌الله آملی لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران نوشته‌ و ۱۹۳ نفر آن را امضا کرده‌اند.

آن‌ها در نامه خود آورده‌اند: "خبرنگاران و پرسنل روزنامه فارغ از مباحث سياسی اعتراض خود را به اعمال قبيح انجام شده که موجب هتک حرمت اصحاب رسانه شد اعلام می‌کنند."

خبرنگاران و کارمندان روزنامه ايران اظهار اميدواری کرده‌اند که به‌دور از نگاه‌های سياسی شاهد اجرای عدالت باشند و زمينه‌ای فراهم شود که اين‌گونه "رفتارهای توهين‌آميز با اصحاب قلم و رسانه" تکرار نشود.

گروهی از خبرنگاران و کارمندان آسيب‌ديده در اين ماجرا نيز با حضور در سازمان قضائی نيروهای مسلح از ضرب و شتم انجام شده شکايت کردند.

مصيب نعيمی، مدير مسئول روزنامه ايران از "پاداش و هدايای بی‌سابقه" دولت دهم به کارکنان بازداشت‌شده روزنامه ايران اظهار بی‌اطلاعی کرد

مأموران امنيتی روز دوشنبه با حمله به محل برگزاری نشست رسانه‌ای علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دفتر روزنامه ايران، قصد بازداشت وی را داشتند.

اين حمله به درگيری مأموران با کارکنان اين مؤسسه کشيده شد و دست‌کم ۴۰ نفر از جمله مصيب نعيمی، مدير مسئول روزنامه ايران بازداشت شدند و پس از چند ساعت آزاد گرديدند.

در پی اين حمله و آزادی کارکنان روزنامه ايران برخی از تارنماهای ايران از "پاداش و هدايای بی‌سابقه" دولت دهم به کارکنان روزنامه ايران "به‌خاطر مقاومت آنان در برابر دستگيری علی‌اکبر جوانفکر" خبر دادند.

در اين خبر آمده بود که محمدرضا رحيمی معاون نخست محمود احمدی‌ن‍ژاد، رئيس جمهور ايران برای دلجويی از کارکنان بازداشت‌شده ايران، از سوی احمدی‌نژاد به آن‌ها پاداش ۶۰۰ هزارتومانی به اضافه بن ۱۰۰ هزارتومانی رفاه و يک واحد مسکونی داده است.

مصيب نعيمی، مدير مسئول روزنامه ايران امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ايران (ايلنا) از اين موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مدير مسئول روزنامه ايران که خود جزو بازداشت‌شدگان بود، گفت: "تاکنون که آقای رحيمی در اين خصوص پيامی نداده‌اند و بنده هم از اين موضوع بی‌اطلاع هستم."

وی افزود: "قطعأ در صورت وجود چنين چيزی از طريق خود روزنامه ايران اطلاع رسانی می‌شود، اما تاکنون که چنين چيزی نبوده است."

علی‌اکبر جوانفکر روز گذشته برای پاسخ به احضاريه‌های ارسالی در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر و تفهيم اتهام شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با عنوان "نشر اکاذيب و پخش شايعات به قصد تشويش اذهان عمومی عليه مقامات کشوری و قضايی" عليه مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد اعلام جرم کرد.

همچنين "تمرد از دستور قضائی" که به هنگام مراجعه مأموران دادستانی برای اجرای حکم جلب جوانفکر روی داد از جمله اتهامات ديگر او است.

علی‌اکبر جوانفکر پس از بازگشت از دادسرا در گفت‌وگو با ايرنا از تشکيل ۱۵ پرونده قضائی طی شش ماه گذشته عليه خود انتقاد کرد و آن را "فاقد منطق" دانست.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام

تا زمانیکه با زعامت ولی فقیه مواقت داریم اش همین است و کاسه هم همین. متاسفانه ما مردم ایران فقط به دلیل ترسمان از اینکه مبادا بعد از مرگمان به جهنم برویم در جهنم واقعی زندگی میکنیم. این در حالی است که تا کنون در 1400 سال گذشته حتی یک نفر از ان دنیا بر نگشته که به ما بگوید دقیقا بهشت و جهنم چه جور جاهاهایی هستند. فقط به صرف اینکه یک اخوند این حرف را زده قبول کرده ایم و همین ترس از اتش جهنم و وعده حوریان بهشتی بعد از مرگ مارا دلخوش کرده و حاضریم هر توهینی را بپذیریم و دم نزینیم. ملت ایران واقعا نیازمند یک بازنگری بهتر از خود و اعتقادات دینی خود است. هر چه زودتر این کار را به صورت فردی و دست جمعی انجام دهیم زودتر به سعادت دنیوی و امرزش اخروی خواهیم رسید. همه می دانیم که انجه آخوند میگوید از نیمکره های جنوبی نشات گرفته و اخوند دنیا را از دوسوراخ میان تنه می بیند. پذیرفتن و از ان بدتر دنباله روی از اوامر ولی امر عین حماقت محض است. یک ادم وارسته به هیچوجه عمر یکبار مصرف خود را به دست ولی امر دروغگو نمی دهد و خود پسندی همچون رهبر شماره یک و دو ایران نمیدهد. بیاییم با خود راستگو و امین باشیم. ایا در 4 دیواری خانه هایمان همان اعتقادات را داریم که در خانه هایمان؟ اگر این دو باهم تفاوت دارند پس ادم های دورویی هستیم و پر ازر ریا. اینکه در بیرون با همه سلام و علیک و تفارف و احترام میکنیم اما وقتی در چهار دیواری خانه مان میرویم به زن و بجه و خلق خدا ازار میرسانیم کمل دورویی است.

این اقایان خبرنگاران هم میبایستی همین کندو کاو درونی را انجام دهند. هیچ لزومی ندارد که شما بنویسید اما نتوانید هرانچه را که می خواهید بنویسید. متاسفانه همه خبرنگاران منجمله خبرنگاران "ایرنا" هم از همین حصیصه به مقدار فراوان برخوردارند. دوستان روزنامه را فقز برای یک هفته تعطیل کنید و قلم هایتان را در قلمدان بگذارید و این کار را در یک هفته به صورت دست جمعی انجام دهید. شما به قلم سوگند خوده اید که هرانچه را که میبینید و حس میکنید بنویسید. شما برای سید علی نمینویسید شما برای ایران و مردم ایران مینویسید.

به خود ایین و رسالت تاریخی خود را انجام دهید. میترسم بهار عربی بیاید و برود و ما ایرانیها حتی برای یک لحظه هم بوی خوش ازادی را استشمام نکنیم. اگر همه ننویسیم این جکومت پوشالی دروغ-محور از هم خواهد پاشید.

به امید بیداری مردم ایران

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما