خانه | خبر | اخبارایران

مهدی هاشمی رفسنجانی به اتهام "شکنجه" محکوم شد

پنجشنبه, 1390-09-03 08:01
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مهدی هاشمی رفسنجانی به اتهام "شکنجه" از سوی دادگاهی در کانادا به پرداخت ۳.۷ ميليون پوند به هوشنگ بوذری و خانواده‌اش محکوم شد.

 

روزنامه گاردين چاپ بريتانیا روز چهارشنبه ۲۳ نوامبر ۲۰۱۱ نوشت دادگاه عالی انتاريو مهدی هاشمی رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام جمهوری اسلامی را به اتهام "زندانی کردن و شکنجه" هوشنگ بوذری، رقيب اقتصادی‌اش به پرداخت خسارت محکوم کرده است.

اين حکم به دانشگاه آکسفورد، جايی که مهدی هاشمی در حال گذراندن دوره دکترا است، ارسال شده است اما چون وی در دانشگاه نبوده و اغلب در سفر و "دوبی"‌به‌سر می‌برد، نسخه‌ای از اين حکم به پروفسور اندرو هميلتون، معاون دانشگاه ابلاغ شده است.

رضا شيخ‌الاسلامی، استاد بازنشسته آکسفورد: در دوره اقامت کوتاهم در ارديبهشت سال جاری (۱۳۹۰) در ايران، توسط يکی از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی و همچنين يکی از اعضای دفتر هاشمی رفسنجانی تهديد شدم‫ اما انگار اين مسأله برای مديرت دانشگاه آکسفورد اهميتی ندارد که يکی از اساتيد بازنشسته‌اش تحت فشار قرار گرفته است‫

اما هاشمی در بيانيه‌ای اين اتهامات را "ادعايی بی‌اساس" ناميده است. مهدی هاشمی هيچ‌گاه در دادگاه حاضر نشد و اين حکم به صورت غيابی عليه او صادر شده است.

هوشنگ بوذری در شکايت خود اعلام کرده بود در سال ۱۳۷۲ به دعوت مهدی هاشمی رفسنجانی به ايران رفته است اما مدتی پس از ورود به ايران توسط وزارت اطلاعات به مدت هشت ماه بازداشت و "شکنجه" شده است.

بوذری در سال ۲۰۰۵ در کانادا، از اکبر هاشمی رفسنجانی و پسرش مهدی هاشمی، علی فلاحيان، وزير وقت اطلاعات و غلام‌حسين محسنی اژه‌ای به اتهام " آدم‌ربايی، بازجويی و شکنجه" شکايت کرده بود.

به نوشته گاردين، دانشگاه آکسفورد همچنين با ادعاهايی درباره اين‌که در پذيرش مهدی هاشمی به عنوان دانشجوی اين دانشگاه "نقص جدی" وجود دارد، روبه‌رو شده است.

رضا شيخ‌الاسلامی، استاد بازنشسته دانشگاه آکسفورد، آوريل امسال (فروردين ۱۳۹۰) گفته بود هاشمی به زبان انگليسی که برای پذيرش در آکسفورد اجباری است، مسلط نيست.

شيخ‌الاسلامی همچنين گفته است مهدی هاشمی يک دانشجوی آکسفورد را برای نوشتن پروپوزال خود استخدام کرده اما دانشگاه آکسفورد این اتهام را رد کرده است.

شيخ‌الاسلامی همچنين مدتی پيش گفته بود: "در دوره اقامت کوتاهم در ارديبهشت سال جاری (۱۳۹۰) در ايران، توسط يکی از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی و همچنين يکی از اعضای دفتر هاشمی رفسنجانی تهديد شدم‫.‬ به خاطر امنيت بقيه نمی‌توانم اطلاعات بيشتری بدهم‫.‬ اما انگار اين مسأله برای مديرت دانشگاه آکسفورد اهميتی ندارد که يکی از اساتيد بازنشسته‌اش تحت فشار قرار گرفته است‫.‬ من حدس می‌زنم که وزارت خارجه بريتانيا و عناصری از دولت عربستان سعودی برای دانشگاه از به مخاطره افتادن يک استاد قديمی مهم‌تر هستند."

به نوشته گاردین مهدی هاشمی گفته است: "من زبان انگلیسی را می‌فهمم و به آن صحبت می‌کنم و می‌نویسم، ولی آکسفورد از من خواسته زبان انگلیسی‌ام را تقویت کنم که چنین خواسته‌ای از سوی این دانشگاه بی‌سابقه نیست."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ترجمه شما كامل دجال اشكال است اقاي هاشمي كفته است من مكارمه ونوشتن انكليسي را مي فهمم اقي اردلان اين موضوع را تكذيب طركرده لطفا درست ترجمه كنيد 

جرا تمام جواب اكسفورد را نمي زنيد ماردين ان را زده كه

مشکل هاشمی رفسنجانی ها همگی همان مشکل تمامی بسیجیان است. فرهنگ بسیجی فرهنگ تقلب و تجاوز و دزدی و شارلاتانی ست. مرگ بر پدران و مادران ما که گفتند مرگ بر شاه، و مرگ بر ما که گفتیم زنده باد امام خمینی!!

ما كي گفتيم زنده باد خميني؟! شما نمي فهميديد گفتيد!

این شازده باید مواضب باشه بروز شازده رضایی نیفته!

دانشگاه آکسفورد با پذیرش مهدی هاشمی رفسنجانی که در ایران به عنوان یک لات و بی شخصیت شناخته می شود، آبروی خود را به حراچ گذاشت و بسیاری را از ورود به این دانشگاه غیر علمی و سیاسی منصرف کرد.

چرا به بسیجی فحاشی میکنی!؟ اگه بسیجی نبود الان بابات یه عراقی بود!

در پاسخ به
چرا به بسیجی فحاشی میکنی
بسیجی الان هم بابای بسیاری از زنان دختران زندانی سیاسی ست جان برادر، تو که حتما بسیجی هستی بخوبی تجاوزات خودت و دوستانت را با دختران و پسران ایرانی می دانی.

تاريخ متن خبر مربوط به نوامبر ٢٠١١ است!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما