خانه | خبر | اخبارایران

روسيه تحريم‌های تازه عليه ايران را "غير قابل قبول" می‌داند

چهارشنبه, 1390-09-02 05:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روسيه اعلام کرد تحريم‌های تازه عليه ايران، "غيرقابل قبول و مغاير با قوانين بين‌المللی" است.

 به گزارش ريانووستی، وزارت خارجه روسيه يکم آذر ۱۳۹۰ در بيانيه‌ای گفت: "با توجه به پيشرفت اوضاع در اطراف برنامه هسته‌ای ايران، چنين کارهايی (تحريم‌ها) گفت‌وگوی سازنده با تهران را بسيار دشوار می‌کند."

آمريکا و بريتانيا از روز دوشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۱۳۹۰) تحريم‌های تازه‌ای عليه ايران برقرار کردند.

بريتانيا بانک مرکزی و مؤسسات مالی ايران را تحريم و تمام معاملات اقتصادی خود را با اين کشور متوقف کرد. جرج آزبورن، وزير دارايی بريتانيا اعلام کرد اين تصميم به علت نقش اين مؤسسه‌ها و بانک مرکزی ايران "در توسعه برنامه اتمی نظامی" گرفته شده است.

آمريکا نيز روز دوشنبه ايران را در فهرست "بزرگ‌ترين" حاميان پول‌شويی قرار داد. ايالات متحده همچنين صنعت پتروشيمی ايران را تحريم کرد.

وزارت خارجه روسيه: تشديد تحريم‌ها که برای برخی از شرکای ما تقريباً به يگانه هدف تبديل شده، به ترغيب ايران برای نشستن در پشت ميز مذاکرات کمکی نخواهد کرد

تحريم‌های تازه عليه ايران پس از انتشار گزارش دو هفته پيش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی که ايران را به "وجود ابعاد نظامی" در برنامه اتمی‌اش متهم کرده بود، برقرار شده است.

وزارت خارجه روسيه افزوده است: "تشديد تحريم‌ها که برای برخی از شرکای ما تقريباً به يگانه هدف تبديل شده، به ترغيب ايران برای نشستن در پشت ميز مذاکرات کمکی نخواهد کرد."

به گفته روسيه "از مدت‌ها پيش، گسترش دائمی تحريم‌ها عليه ايران از چارچوب حل مسايل منع اشاعه هسته‌ای خارج شده است."

چندی پيش نيز سرگی لاوروف، وزير خارجه روسيه گفته بود تحريم‌ها عليه ايران "تأثيرگذار نيست."
به گفته وی روسيه معتقد است مسأله هسته‌ای ايران بايد از راه ديپلماتيک و در چارچوب گروه ۱+۵ حل شود.

گروه ۱+۵ (آمريکا، روسيه، بريتانيا، فرانسه، چين به اضافه آلمان) از سال ۲۰۰۳ ميلادی (۱۳۸۲) به همراه آژانس بين‌المللی انرژی اتمی خواهان آن است که ايران کارهای مربوط به غنی‌سازی اورانيوم را متوقف کند اما ايران اين خواسته را نپذيرفته است.

تاکنون ايران و گروه ۱+۵ چند دور مذاکرات برگزار کرده‌اند اما اين گفت‌وگوها بدون نتيجه مشخصی پايان يافته است.

با شکست گفت‌وگوهای هسته‌ای غرب با ايران و تصميم جمهوری اسلامی برای غنی‌سازی اورانيوم، آژانس بين‌المللی انرژی اتمی پرونده ايران را در سال ۱۳۸۶ به شورای امنيت سازمان ملل فرستاد.

شورای امنيت سازمان ملل از سال ۲۰۰۶ تاکنون چهار بار ايران را تحريم کرده است.

رامين مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه ايران، تحريم‌های تازه آمريکا و بريتانيا را "بی‌نتيجه" ناميده است.

آمريکا و اتحاديه اروپا در يک سال اخير تحريم‌های يک‌جانبه ديگری نيز عليه ايران اعمال کرده‌اند. با اين حال ايران می‌گويد با وجود اين تحريم‌ها از برنامه اتمی خود عقب‌نشينی نمی‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

درحافظه این ملت و ملتهای خاورمیانه و همه ناظران و آزادگان جهان خوهد ماند که سران چین و روسیه برای سود خود از هیچ رفتارها ضدمردمی و از هیچ همکاری با ستمگران و حاکمان ضدمردمی پرهیز ندارند. پروند این ناکسان سیاه و آلوده است. دلشان برای تحریم ایران نسوخته، اگر دلشان برای این چیزها میسوخت، برسر نیروگاه هسته ای بوشهر آن همه بازی در نمی آوردند و آن همه کلاهبرداری و عهدشکنی نمی کردند، برسر دریاچه خزر حق ایران را زیرپا نمی گذاشتند. ازاین خیانتها فراوان کرده اند و میکنند. امریکایی ها هراندازه بد باشند، بر سران فرومایه روس و چین و سران عرب شرف دارند. نمی شود مقایسه کرد. به خدا اگر روسها ار امریکا امتیازی بگیرند که از امتیازهایی که از جمهوری اسلامی میگیرند بیشتر باشد، مانند رای دادن در شورای امنیت، بازهم علیه جمهوری اسلامی رفتار خواهند داد. همچنان که تاکنون هم روسها و چینی ها چنین کرده اند. کاش سران جمهوری اسلامی سرعقل بیایند و بجای آن همه رشوه و امتیاز دادن به این ناکسان، بجای بازکردن در اقتصاد کشور به روی چینیها و امارات عربی، روابط معقولی با امریکا برقرار کنند. بابک ـ تهران

برادران عزیز، در این برهه حساس تاریخی غیرتتان را ستایش میکنم. برادر دست برادر نگیرد اجنبی اهریمنی پیروز میشود. از طریق اینترنت با خواهران هم در تماس هستم.
قاه قاه!!!

معلومه چون رفقاي چيني وروسي هر چي جنس بنجل و اسلحه و حمايت را در ازاي ميلياردها دلار پول و نفت و گاز مملکت با غاصبان کشور مبادله ميکنند....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما