خانه | خبر | اخبارایران

ايران: صادرات محصولات پتروشيمی به اروپا قطع نمی‌شود

سه شنبه, 1390-09-01 08:16
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايران در واکنش به تحريم‌ صنايع پتروشيمی اين کشور اعلام کرد محصولات پتروشيمی جمهوری اسلامی همچنان به اتحاديه اروپا صادر می‌شود.

 

عبدالحسين بيات، معاون وزير نفت ايران روز سه‌شنبه اول آذر ۱۳۹۰ به خبرگزاری مهر گفت: "قطعاً تحريم‌های آمريکا تأثيری در فروش و صادرات محصولات پتروشيمی ايران در بازارهای اروپايی ندارد."

آمريکا روز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۰ صنايع پتروشيمی ايران را مورد تحريم قرار داد. اما معاون وزير نفت ايران گفت: "ايالات متحده آمريکا از سال گذشته تحريم‌های جديدی را عليه صنعت پتروشيمی ايران اعمال کرده است."

بر اساس آمارهای نيمه رسمی، ايران سالانه حدود دو ميليارد دلار انواع محصولات پتروشيمی و فرآورده‌های پليمری به کشورهای مختلف اروپايی صادر می‌کند.

اين مقام وزارت نفت افزود ايران در سه دهه گذشته همواره از روش‌های مختلفی برای دور زدن تحريم‌های آمريکايی و اروپايی استفاده کرده است.

بر اساس آمارهای نيمه رسمی، ايران سالانه حدود دو ميليارد دلار انواع محصولات پتروشيمی و فرآورده‌های پليمری به کشورهای مختلف اروپايی صادر می‌کند

معاون وزير نفت ايران با اعلام اينکه تحريم‌ها "زحماتی" را برای صنايع پتروشيمی ايران به وجود آورده است، گفت: "از اين رو برای تأمين کالا و تجهيزات از روش‌های مختلف دور زدن تحريم استفاده شد و بسياری از مواد شيميايی مورد نياز تأمين شده است."

روز دوشنبه ۲۱ نوامبر علاوه بر آمريکا که عليه ايران تحريم‌های تازه‌ای برقرار کرد، کانادا و فرانسه نيز اعلام کردند تحريم‌های تازه‌ای عليه بخش انرژی ايران اعمال می‌کنند.

بريتانیا نيز با تحريم بانک مرکزی ايران تمام همکاری‌های مالی خود را با نظام بانکی اين کشور قطع کرد.

تحريم‌های تازه عليه ايران پس از انتشار گزارش دو هفته پيش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی که ايران را به "وجود ابعاد نظامی" در برنامه اتمی‌اش متهم کرده بود، برقرار شده است.

هدف اين تحريم‌ها فشار بيشتر بر جمهوری اسلامی برای متوقف کردن برنامه اتمی‌اش اعلام شده است.

کشورهای غربی می‌گويند نگران هستند که برنامه اتمی ايران "ماهيت نظامی" داشته باشد اما ايران می‌گويد در برنامه اتمی "اهداف صلح‌آميز" را دنبال می‌کند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

از ترس آنجاتان است، وگر نه شما از هیچ قتل و تجاوز و سرکوب ضدیت با بشر دست بردار نیستید چه رسد به قطع نفت و گاز، شما دریوزگان بر قدرتید و پایانتان را بشریت و ایرانیت جشن خواهند گرفت. بزودی!!!

جمهوری اسلامی ۳۳ سال است که در حال دور زدن است و منظور از دور زدن هم دادن باج به اربابانشان یعنی چین و روسیه و واسطه های مثل سوریه و ونزویلا است.ره اورد جمهوری اسلامی برای مردم ایران فقر و بدبختی و اختلاس و شکنجه و تجاوز و انزوای بین المللی و ابروریزی بوده.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما