خانه | خبر | اخبارایران

محمدجواد لاريجانی: در ايران هيچ نوع اعدام سری وجود ندارد

چهارشنبه, 1390-08-25 16:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران گفت نظام قضائی ايران کاملأ شفاف است و همه از محاکمه‌های قضائی باخبر هستند.

محمدجواد لاريجانی، دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه و مشاور بين‌الملل رئيس قوه قضائيه ايران که در صدر يک هيأت بلندپايه ايرانی در نيويورک به سر می‌برد، در اين شهر با رسانه‌های مختلف گفت‌وگو کرد.
دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه در گفت‌وگو با شبکه تلويزيونی الجزيره گفت: "در نظام قضائی ما به اندازه کشورهای پيشرفته شفافيت وجود دارد. هر پرونده‌ای در نظام قضائی در رسانه‌های داخلی ما مطرح می‌شود."

لاريجانی با بيان اين‌که "گاهی اوقات گزارش‌های رسانه‌ای پيش از اطلاعات رسمی به دست من می‌رسد"، افزود: "هيچ کس در ايران نيست که زندانی يا در حال محاکمه يا در هر مرحله‌ای از محاکمه قضائی باشد و همه از آن اطلاع نداشته باشند. همه چيز در رسانه‌ها منتشر می‌شود."

مشاور بين‌الملل رئيس قوه قضائيه ايران با اشاره به گزارش سازمان ملل از وضعيت حقوق بشر در ايران گفت: "در ايران هيچ نوع اعدام سری وجود ندارد و نتوانستند نام حتی يک نفر را اعلام کنند که به‌صورت سری در ايران اعدام شده باشد. آن‌ها در گزارش خود شايعه‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. اين گزارش هيچ توجيهی ندارد."

"کميته ضد اعدام و مجازات مرگ" چندی پيش اعلام کرد از ابتدای سال ۱۳۹۰ تا مهرماه گذشته ۱۷۳ نفر در ايران اعدام شده‌اند که تنها ۱۳۵ مورد از اين اعدام‌ها توسط منابع رسمی در ايران تأييد شده است و ۳۸ اعدام ديگر نيز از منابع غيررسمی و گروه‌های مدافع حقوق بشر ثبت شده که هيچ‌کدام از آن‌ها از منابع رسمی اعلام نشده است.

محمدجواد لاريجانی: موضوع گزارشگر ويژه اين نيست که به ايران بيايد يا نياد. به نظر من اين مهم نيست. موضوع مهم اين است که او واقعأ دنبال چيست و چه هدفی را دنبال می‌کند

۲۲ مهرماه گذشته بان کی مون، دبير کل سازمان ملل متحد در گزارش تفصيلی ۱۹ صفحه‌ای خود درباره وضعيت حقوق بشر در ايران به‌نقل از سازمان عفو بين‌الملل نوشته بود به‌طور رسمی ۲۵۲ اعدام در سال ۲۰۱۰ به اجرا گذاشته شده اما گزارش‌ها از ۳۰۰ اعدام پنهانی ديگر که بيشتر آن‌ها در زندان وکيل‌آباد مشهد رخ داده است، خبر می‌دهند.

فعالان حقوق بشر در ايران طی يک سال گذشته بارها خبرهايی از اعدام‌های دسته‌جمعی، "بدون رعايت موازين حقوقی" و به شکل مخفی در زندان وکيل‌آباد مشهد (زندان مرکزی) را منتشر کرده‌اند.

بازتاب اين اعدام‌های مخفی چنان گسترش يافت که خردادماه گذشته محمود ذوقی،دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: "روی اين موضوع سايت‌های بيگانه و ضد انقلاب خيلی مانور می‌دهند در حالی که بايد به اين نکته توجه داشت که با توجه به همسايگی خراسان رضوی و شهر مشهد با کشور افغانستان، اين استان محل ورود مواد مخدر به کشور است."

وی افزود: "با اين حجم پرونده مربوط به مواد مخدر، تعداد اعدام‌ها متناسب است و رسانه‌های بيگانه بی‌خود در اين موضوع بزرگ‌نمايی می‌کنند."

محمدجواد لاريجانی در نيويورک گفت جمهوری اسلامی به گزارش سازمان ملل در مورد وضعيت حقوق بشر در ايران اعتراض دارد.

وی گفت: "اين گزارش به وضع حقوق بشر در ايران توجه نمی‌کند، بلکه اين گزارش نتيجه استفاده نادرست از سازوکارهای سازمان ملل با اهداف سياسی است."

وی افزود: "گزارش‌هايی عليه ما در مورد حقوق بشر تدوين می‌شود اما کشورهايی وجود دارند که در آن‌ها يک انتخابات هم برگزار نشده است. بيش از ۶۴ درصد از دانشجويان دانشگاه‌ها در ايران از دختران هستند و می‌توان اين ارقام را با ديگر کشورها مقايسه کرد که اين مسئله نشان‌دهنده وضع حقوق زنان در ايران است."

دبيرستاد حقوق بشر در جمع رسانه‌های آمريکا در مورد اجازه ورود احمد شهيد، گزارشگر ويژه سازمان ملل به ايران، گفت: "موضوع گزارشگر ويژه اين نيست که به ايران بيايد يا نياد. به نظر من اين مهم نيست. موضوع مهم اين است که او واقعأ دنبال چيست و چه هدفی را دنبال می‌کند."

لاريجانی افزود: "اگر او می‌خواهد يک قطعنامه ديگر عليه ايران را توسط آمريکا تمهيد کند، خوب ديگر نيازی نيست خود را زحمت بدهد و به ايران بيايد. مثل همين کاری که الان کرده يک سری اخبار و اظهارات مغرضانه منش‌تر شده در سايت‌های ضد ايرانی را کپی کند و منتشر کند."

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه همچنين گفت: "غربی‌ها و هرکس ديگری که واقعأ به‌دنبال اين است که از وضعيت حقوق بشر در ايران خبر دارد شود به عملکرد ايران در مکانيزم يوپی‌آر مراجعه کند. ما در آن‌جا ۱۲۳ عنوان را مطرح کرده‌ايم و اعلام کرده‌ايم به همه آن‌ها پايبند بوده و برای ارتقاء آن‌ها برنامه‌ريزی کرده و کار می‌کنيم.

يوپی‌آر (The Universal Periodic Review) بررسی کارنامه حقوق بشری کشورهای عضو سازمان ملل متحد است که به‌منظور بهبود وضعيت حقوق بشر در جهان هر چهار سال يک بار برگزار می‌شود.

محمدجواد لاريجانی در بخش ديگری از سخنان خود درباره پنهان نگه‌داشتن بازداشت خانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ايران، گفت: "حضور ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در حبس خانگی مسأله‌ای سری نيست که ادعا شده است."

مقام‌های حکومتی ايران گزارش اخير احمد شهيد از وضعيت حقوق بشر در ايران را بخشی از "توطئه جهانی" عليه جمهوری اسلامی می‌دانند و تاکنون پاسخ روشنی به موارد ذکر شده در اين گزارش نداده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اگر به هر ایرانی 700 هکتار زمین آنهم در نزدیکی های تهران میدادند اصلا او چه کار داشت که به ایران بیاید غلط میکرد ما خود ملت دهنش را سرویس میکردیم خوب حالا که اینطور نیست حتما بعضی ها یک دروغ هایی گفته اند که مثلا در اوین این دانشگاه انسان سازی اراذل واوباش زندانی اند یا بعضی ها که در بعد از انتخابات سرشان پر از خاویار شده بود گفته اند که با ساچمه پر شده بود نه بابا با زیاده روی در خوردن خاویا اینطور میشه این را علم ثابت میکنه ودر حدیت هم داریم ونظر فقهای بلاد المنطور هم همین عقیده را دارند این بلاد در 60 کیلومتری قمره الزحل قرار دارد .اگر من 1 هکتار هم از همین زمینها که بعضی ها برای آباد کردن ایران گرفته اند میگرفتم والا این یارو را خفه میکردم یعنی یک دستمال به سبک قجرها توی دهانش میچپاندم که تند نرو اینجا مملکت هر ایرانی یک ویلا هر ایرانی 1 هکتار است روزی 75 دلار هم که دیگر سهم 30000 میلیاردی ها وسهم 3 میلیون ویلایی ها وسهم استیل آذین دار ها است ما از حق زحماتمون در انقلاب گذشتیم چون جون من بگو این دست کجه جون من بگو این پا کجه این دهن کجه را چراغ رهنما قراردادیم دیدیم براستی هم دست هم پا هم دهن مان کجه همان بهتر که وطن پرستان قبیله ای وارداتی این کار را بکنند یعنی ایرانسازی کنند ما که نه نماز خوانیم نه ریاکاریم نه دزدیم نه هیزیم نه ببریم نه بخوریم نه بخریم نه بفروشیم نمیتوانیم الوطن الایرانیه را بسازیم دمت گرم بقول فرهنگ سازی اسلامی ومد جدید ای ول ای ول چا رتا مانند تو هست که برای این سرزمین اسم وافتقار میاورد آنهم چه افتقاری از افتقار هایی که توی آن کره ارضیه که فقهاش نظر دادند هم پیدا نمیشود میدانی 3 تاش که شما هستید البته 4 تا ولی خوب یکی آهسته میره که گربه ملت مبادا فردا شاخش بزنه که البته خواهد زد یکی دیگر هم که پیدا بشه این مملکت تخم مرغش که بشود 2 ریال قدیم که دستان وذهن های توانایی نظیر شما خواهد کرد دررده کشورهای با رفاه بالا خواهیم بود احتمالا این زمین ها هم تهمت نیست راست داست اما کو آدم عاقل که بداند فردا قراره تخم مرغ که سهل است تخم شتر مرغ هم 2 ریال بشود یعنی هیچ .آدم وقتی حق وحقوق آنهایی را که با شکم خالی میخوابند یا دختران نازنینی که آبروی ملی ما هستند تن میفروشند تا شکم سیر کنند میخورد چه کیفی میدهد میگوید چرا نخورم میخواهند که من بخورم از این بخور ها هم یکی چند در صد ناقابل در این سرزمین اند اما بخوری وپررو هم باشی هنری است که نزد همه کس نیست میگوییم رو را برم

آورین، آورین،

بد بختی این است که این فرد مرتجع با آن عقاید عهد بوقش نه تنها طرفدار سنگسار است بلکه رئیس عالیترین موسسه پ÷وهشی در ایران یعنی IPM است که خیال داشتند آنرا شبیه انیستیتو پ÷.هشی ماکس پلانگ المان بکنند. حتما که می خواهد از فیزیک کوانتم اصول و شیوه سنگسار را بیرون بکشد. مغز اینگونه جانواران با آنهمه خصوصیات کاملامتضاد با یکدیگر یعنی ملغمه ای از آخرین دست اورد های علوم فیزیکی با عقب مانده ترین و پوسیده ترین ترین خرافات دینی باید در روی میز دانشمندان مغز و اعصاب قرار گیرد که ناهنجاری هایش معلوم گردد.در فردای سرنگونی این ر÷یم خون و جنون خیلی دلم می خواهد که قاضی افتخاری دادگاهی باشم که این سه برادر مرتجع قرون وسطایی را محاکمه کند. برادرش محمد صادق که دقیقا شبیه یه جن کوتوله است که از هر موی ریشش هزاران شیطان آمیزان شده است.

بر منکرش لعنت.
‫آقای لاریجانی هر وقت مقاله ای به نقل از شما میخوانم روده بر میشوم به خصوص اگر تصویری باشد.
‫حضرت عباسی Mr. bean انگلیس به یک موی شما نمیرسد.
‫دمتان گرم واقعأ این روحیه شاد و جوک گوئي شما بسیار قابل تقدیر میباشد .
بابا با این همه مشکلات بی کاری، فقر و بدبختی و فساد و اعدام و خبرهای ناگوار و غیره یک مقدار
‫خنده بد نیست.
ما خیلی مخلص شما هستیم‫.

يک عده بيگانه با شناسنامه عراقي که صحبتشان را با عربي شروع و خاتمه ميدهند مثل بختک بر کشور ايران چنگ انداخته اند و تا نابودي کامل آن ول کن نيستند....

احمدی نژاد دروغگو را کم داشتیم این یکی‌ هم بهش اضافه شد.

برادر کارگر
جوادو بردار ببر

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما