خانه | خبر | اخبارایران

حکم زندان بهاره هدايت، مجيد توکلی و مهديه گلرو افزايش يافت

چهارشنبه, 1390-08-11 18:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دادگاه تجديدنظر حکم‌های تازه سه فعال دانشجويی را تأييد کرد.

به گزارش تارنمای دانشجونيوز، شعبه ۵٤ دادگاه تجديدنظر استان تهران حکم‌های بهاره هدايت، عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت، مجيد توکلی، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اميرکبير و مهديه گلرو، دبير انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد علامه طباطبايی را تأييد کرد.

با تأييد حکم شش ماه حبس تعزيری بهاره هدايت و مجيد توکلی از سوی دادگاه تجديدنظر، حکم حبس بهاره هدايت در مجموع به ١٠ سال و مجيد توکلی به هشت و نيم سال زندان افزايش يافت.

همچنين مهديه گلرو که قرار بود در اوايل آذرماه سال جاری حکم پيشين‌اش به پايان ‌برسد، با تأييد حکم جديد، آزادی او به ارديبهشت‌ماه سال آينده موکول خواهد شد.

اين فعالان دانشجويی در پی صدور بيانيه‌ای خطاب به دانشجويان به‌مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، در سال گذشته، به دادگاه انقلاب احضار و به اتهام "تبليغ عليه نظام" و "تبانی جهت اقدام عليه امنيت ملی" محاکمه شدند.

احضار اين سه دانشجوی معترض به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی به رياست قاضی مقيسه، صبح روز ١٢ بهمن‌ماه سال گذشته صورت گرفت.

اين فعالان دانشجويی در پی صدور بيانيه‌ای خطاب به دانشجويان به‌مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، در سال گذشته، به دادگاه انقلاب احضار و به اتهام "تبليغ عليه نظام" و "تبانی جهت اقدام عليه امنيت ملی" محاکمه شدند

قاضی مقيسه در اين جلسه با حمله به مجيد توکلی، بهاره هدايت و مهديه گلرو از آنان خواسته بود که با تکذيب بيانيه‌های منتشرشده و نوشته‌هايی که به بيرون از زندان درج شده است، از سايت‌ها و عاملان انتشار اين مطالب نيز اعلام شکايت کنند.

در اين جلسه وکلای سه دانشجوی زندانی حضور نداشتند.

مهديه گلرو، بهاره هدايت و مجيد توکلی با رد درخواست قاضی مقيسه اعلام کردند در دادگاهی که تنها با حضور وکيل آن‌ها برگزار شود از اتهامات خود دفاع خواهند کرد.

آن‌ها همچنين به روند برگزاری اين دادگاه و اظهارات قاضی مقيسه به شدت اعتراض کردند.

مجيد توکلی از شانزدهم آذرماه ٨٨، پس از يک سخنرانی انتقادی به‌مناسبت روز دانشجو، بازداشت و به زندان اوين منتقل و سپس محکوم به هشت سال و نيم زندان شد.

وی پيش‌تر نيز دوبار در سال‌های ۸۶ و ۸۷ بازداشت شده بود و نزديک به دوسال و نيم در زندان بود. توکلی در مدت زندان اخير خود بارها مورد فشار قرار گرفت.

بهاره هدايت نيمه‌شب ١٠ دی ٨٨ بازداشت شد. وی به ٩ سال و نيم حبس محکوم شد. اين حکم سنگين مرداد ٨٩ از سوی دادگاه تجديدنظر تهران تأييد شد.

هدايت در دادگاه بدوی به اتهام "اجتماع و تبانی عليه نظام" به پنج سال حبس، به اتهام "توهين به رهبری" به دو سال و به اتهام "توهين به رئيس‌جمهوری" و "تبليغ عليه نظام" به شش ماه حبس محکوم شده بود.

در همين حال حکم دو سال حبس تعليقی وی به اتهام "اقدام عليه امنيت ملی از طريق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵" نيز از حالت تعليق خارج گرديد و به اين حکم اضافه شد.

مهديه گلرو که ١١ آذر ٨٨ بازداشت شد، فروردين ٨٩ به اتهام "تبليغ عليه نظام و تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن امنيت ملی" به دو سال و چهار ماه حبس تعزيری محکوم شد. اين حکم در مرداد ٨٩، از سوی دادگاه تجديدنظر تأييد شد.

٣٠ مرداد ٨٩ نيز حکم يک سال حبس تعليقی که پيش‌تر برای گلرو صادر شده بود، از حالت تعليق خارج شد و به دو سال و چهار ماه حبس تعزيری وی افزوده گرديد.

بهاره هدايت و مهديه گلرو در مدت زندان خود به دليل ممنوع‌الملاقات شدن و محدوديت‌های زندان تاکنون چند بار دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

اين دو يک بار نيز به مرخصی آمده‌اند اما مجيد توکلی تاکنون نتواسنه است به مرخصی بيايد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

و آقاي حسيني همچنان وزير باقي ميماند؟.....حياکنند..مگر اين جوانان چه گناهي مرتکب شده اند.....

سرنگون باد بيدادگاه خليفه که ازدزدان حمايت و جوانان وطن را اعدام و شکنجه و زندان ميکنند...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما