خانه | خبر | اخبارایران

احتمال صدور حکم شلاق برای دو فوتباليست ايرانی

چهارشنبه, 1390-08-11 07:47
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

يک مقام قضايی در ايران می‌گويد مجازات محمد نصرتی و شيث رضايی که در هنگام شادی پس از گل، عملی "بر خلاف عفت عمومی" انجام داده‌اند، حبس و ۷۴ ضربه شلاق است.

 

ولی‌الله حسينی، قاضی دادگاه کيفری استان تهران روز سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۰ به خبرگزاری فارس گفت بايد عليه اين دو بازيکن فوتبال کيفرخواست صادر شود.

حسينی با بيان اينکه "انجام رفتارهای ناشايست و خلاف عفت عمومی" مقابل چشم هزاران تماشاگر و دوربين‌های تلويزيونی بسيار بد است، گفت: "بايد با اين افراد برخورد قضايی شود."

شادی محمد نصرتی و شيث رضايی، دو بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس تهران در جريان بازی با تيم داماش گيلان از سوی فدراسيون فوتبال ايران "زشت و شرم‌آور" توصيف شده است.

بخش فارسی سايت گل نيز شوخی اين دو بازيکن را "شوخی بالای ۱۶" ناميد.

همچنين کارلوس کی‌روش سرمربی تيم ملی فوتبال ايران گفت حرکت شيث و نصرتی "اتفاق بدی" برای فوتبال بود.

روزنامه اعتماد، "شيث رضايی و محمد نصرتی" را نتيجه وضع حاکم بر فوتبال ايران معرفی کرده و نوشته است علت اين ماجراها را بايد در جای ديگری جست‌وجو کرد

کميته انضباطی فدراسيون فوتبال ايران اين دو بازيکن را تا "اطلاع بعدی" از همراهی با تيم پرسپوليس و حضور در تمامی مسابقات رسمی و کليه اماکن ورزشی محروم کرده است.

در همين حال کميته انضباطی باشگاه پرسپوليس نيز محمد نصرتی را به محروميت از بازی تا اطلاع بعدی و کسر ۱۵ درصد از مبلغ قرارداد و شيث رضايی را به محروميت از دو بازی و کسر ۱۵ درصد مبلغ قرارداد محکوم کرده است.

باشگاه پرسپوليس اعلام کرده است حتی در صورت عذرخواهی محمد نصرتی و شيث رضايی، محروميت آن‌ها کمتر نخواهد شد.

در همين حال مجلس ايران، محمد عباسی، وزير ورزش و جوانان را فراخوانده تا درباره حرکات اين دو بازيکن به کميسيون فرهنگی توضيح دهد.

"نصرتی و رضایی، نتیجه وضعیت حاکم بر فوتبال ایران"

روزنامه اعتماد چاپ تهران در شماره چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰ نوشت: "فوتبال ايران چند روزی است درگير «انگشت‌نما»ها شده و از قاضی‌ها تا نماينده‌ها، از کارشناسان تا مردم عادی برای آن حرف می‌زنند و حکم صادر می‌کنند، غافل از اينکه اتفاقات امروز فوتبال محصول فرهنگی است که سال‌هاست در ميان ايرانيان رخنه کرده است و چنين روزهايی را به وجود آورده است."

اعتماد در ادامه نوشته است: "بهتر است سری به مدارس فوتبالی بزنيد که قرار است آينده فوتبال را بسازد. فوتبالی که موی بازيکن را در رختکن با ماشين اصلاح، کوتاه می‌کنند. فوتبالی که هيات رييسه‌ای دارد اما نمی‌توانند عليه هم لابی نکنند. فوتبالی که عدالت گمشده آن است و همه‌چيز با لابی‌های پشت پرده افشا می‌شود. فوتبالی که ميزان اختلاس در آن بالا گرفته و مديران يکی يکی از باشگاه‌های کنار گذاشته می‌شوند."

اين گزارش روزنامه اعتماد، "شيث رضايی و محمد نصرتی" را نتيجه اين وضع حاکم بر فوتبال ايران معرفی کرده و نوشته است علت اين ماجراها را بايد در جای ديگری جست‌وجو کرد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

طرف گل زده، بجای تشکر رفیقش انگشتش کرده حالا باید شلاق هم بخوره؟ برای چی آخه؟ حالا اگر تجاوز کننده لباس شخصی بود تجاوز شده دانشجو و اسم استایوم کهریزک هیچکس حق حرف زدن در این مورد رونداشت!

تازه دعواي مازيار زارع با بازيکن داماش و فحاشي بازيکنان استقلال بهمديگرناديده گرفته شد....
اشکال اساسی وجود نامديران دزد و فرصت طلب است که اساس اصلی ورزش را فدای سودجوييهای خود کرده اند...
ليدر مشت به مربی ميزند...
داور را تعقيب و در پمپ بنزين کتک ميزنند.
مربي به بازيکن فحاشي ميکندو..
....تفرقه بنداز و حکومت کن و....
آقايان مشغول پرکردن جيبها و ارسال به خارج هستند.... !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما