خانه | خبر | اخبارایران

جواد لاريجانی: رهبران اصلاحات لياقت شرکت در انتخابات را ندارند

چهارشنبه, 1390-07-27 13:07
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران گفت پرچم‌داران اصلاحات لياقت شرکت در انتخابات مجلس را ندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدجواد لاريجانی، دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران و مشاور بين‌الملل رئيس قوه قضائيه در نشست هم‌افزايی مشترک نمايندگان وزير علوم و هيأت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها، نسبت به آن‌چه که وی "جبهه معارض" ناميد، هشدار داد.

وی از اين "جبهه" به‌عنوان "جبهه‌ای خطرناک که دشمن آن را در جامعه ايجاد کرده" نام برد و افزود: "نسخه‌ای برای دولت و شورای نگهبان نمی‌پيچم اما افرادی که پرچم اصلاحات را در دست گرفته‌اند، لياقت شرکت در پروسه‌ انتخابات را ندارند زيرا اين افراد به اصل نظام قائل نيستند و سکولارند."

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه گفت: "اين افراد، فرصت‌طلب هستند زيرا در دامن غرب رفتند و هيچ توضيحی در قبال راهپيمايی عليه ولايت مطلقه فقيه ارائه نکردند."

وی با "فتنه" ناميدن رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران، اعتراضات به نتايج آن را "جنايت" خواند و گفت: "نسبت به مصالح نظام جمهوری اسلامی نيز بزرگ‌ترين خيانت‌ها اتفاق افتاد."

محمدجواد لاريجانی تأکيد کرد که در ميان اصول‌گرايان نيز افرادی هستند که در مقابله با رويدادهای سال ۸۸ کوتاه آمدند اما افزود: نبايد اين موضوع را علم کنيم تا اصحاب فتنه از آن سوءاستفاده کنند

به گفته محمدجواد لاريجانی اين رويدادها "يک کودتای تمام‌عيار با راهنمايی غرب عليه نظام" بود و از شور و هيجان انتخابات عليه نظام استفاده شد."

خبرگزاری مهر نيز در گزارش خود نوشته است لاريجانی تأکيد کرد که در ميان اصول‌گرايان نيز افرادی هستند که در مقابله با اين رويدادها کوتاه آمدند اما افزود: "نبايد اين موضوع را علم کنيم تا اصحاب فتنه از آن سوءاستفاده کنند."

مشاور بين‌الملل رئيس قوه قضائيه همچنين گفت: "فتنه‌گران می‌خواهند جناح اصول‌گرا را مشغول کنند تا بسنجيم و ببينيم که چه اصول‌گرايی در فتنه ساکت بوده و کدام اصول‌گرا در فتنه اقدامی انجام نداده تا بدين وسيله به اقدامات خود ادامه دهند."

شرکت يا عدم شرکت اصلاح‌طلبان، با پشت سر گذاشتن رويدادهای انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در ايران، موضوعی است که بحث‌های تازه‌ای را در جامعه سياسی ايران دامن زده است.

گروهی از اصول‌گرايان با جداسازی اصلاح‌طلبانی که از آن‌ها به‌عنوان "فتنه‌گران" نام می‌برند از "اصلاح‌طلبانی که با فتنه‌گران مرزبندی دارند و به ولايت فقيه و قانون اساسی معتقدند"، تلاش دارند تا اين گروه دوم را به انتخابات نهم مجلس جذب کنند.

نيروهای اصول‌گرای جمهوری اسلامی ايران در رابطه با انتخابات نهم مجلس ايران اختلاف نظر دارند. در کنار کميته موسوم به ۸+۷، "جبهه پايداری انقلاب اسلامی" با مرکزيت آيت‌الله مصباح يزدی، عضو مجلس خبرگان نيز شکل گرفته است.

اعلام موجوديت رسمی "جبهه پايداری" موج تازه‌ای از انتقادهای طيف‌های مختلف جريان اصول‌گرا عليه اعضای اين جبهه که عمدتاً متشکل از حاميان سرسخت محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران و منتقدان و مخالفان جريان موسوم به انحرافی هستند را به دنبال داشت.

اعضای اين جبهه از وحدت با ساير اصول‌گرايان و لزوم همبستگی گروه‌های مختلف اصول‌گرا سخن می‌گويند اما به نظر می‌رسد تشکيل اين جبهه گره اختلافات و تقابل ميان طيف‌های مختلف در اردوگاه اصول‌گرا را کورتر کرده است.

نهمين دوره انتخابات مجلس، روز جمعه ۱۲ اسفندماه امسال در ايران برگزار می‌شود.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

خداییش سراپای این یارو رو نگا ، ببین حتی اپسیلونی شعور و انسانیت درش پیدا میشه . دبیر ستاد حقوق بشر هم هست ، پناه بر خدا از این نوع موجودات !

فقط یک روز دست امثال من به تو و اون برادرای دو سر قافت نرسه.

این برادران کاسه لیس در زمانی که نسل اول انقلاب و کسانی که سابقه طولانی مبارزه در قبل از انقلاب و همینطور در شکل دهی به جمهوری اسلامی داشتند حاضر به نوکری چشم بسته سلطان خامنه ای نشدند فرصت را غنیمت دانستند و با نوکری رهبر بر خر مراد سوارند. امیدوارم روزی نوبت محاکمه این برادران جنایت پیشه باشیم.

تو برو جواب زمينهايي را که بالا کشيده اي بده.بعد از صلاحيت داشتن مردم براي راي دادن و انتخاب شدن صحبت کن که از حقوق اوليه انسان در هرکشور غيراز ج ا است صحبت کن ..ريس حقوق بشر ج ا !...

اين انتخابات ! پيش کش خودتان......!!

راست میگه اینا فقط خودشون لیاقت شرکت تو انتصابات رو دارن!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما