خانه | خبر | اخبارایران

سلحشور، آنجلينا جولی و اعتراض زنان بازيگر سينمای ايران

دوشنبه, 1390-07-25 14:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی اظهارات فرج‌الله سلحشور در مورد آنجلينا جولی و زنان سينمای ايران، و توهين‌آميز خواندن سخنان وی توسط چند تن از زنان بازيگر ايرانی، اين کارگردان "سينمای ارزشی" حرف‌های خود را پس گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرج‌الله سلحشور، کارگردان فيلم يوسف پيامبر، در مورد سخنانی که به نقل از وی در خبرگزاری کانون دانش‌آموزی ايران (پانا) در مورد آنجلينا جولی منتشر شد؛ گفت اين سخنان "بد منعکس شده" است.

سلحشور گفت: "منظور من اين بود که آوردن يک بازيگر هرزه خارجی، پايين آوردن شأن سينمای ايران و بازيگران زن است. ممکن است در بازيگران زن ايران، افراد نابابی هم وجود داشته باشد ولی بسياری از آن‌ها انسان‌های سالم و درستی هستند که به نظرم اين اقدام اهانت به خود بازيگران سينمای ايران است."

اين فيلم‌ساز که به دليل پايبندی خود به جمهوری اسلامی ايران از وی به‌عنوان "کارگردان ارزشی" ياد می‌کنند در حالی چنين سخنانی را بيان می‌کند که در گفت‌وگو با پانا با اشاره به برخی صحبت‌ها درباره حضور آنجلينا جولی در ايران و بازی در يک فيلم سينمايی گفته بود: "بايد ديد چه شخصی اجازه می‌دهد آنجلينا جولی به ايران بيايد، آمدن آنجلينا جولی به ايران اتفاق خوبی است، برای سينمايی که فاحشه‌خانه است بايد برای ادامه فعاليت خود نيز فاحشه بين‌المللی بياورد."

ترانه عليدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهريان، هانيه توسلی و باران کوثری، پنج بازيگر زن سينمای ايران در يادداشت کوتاهی به فرج‌الله سلحشور پاسخ دادند

در هفته‌‌های گذشته خبرهايی پيرامون حضور آنجلينا جولی در ايران و بازی وی در فيلم تازه مسعود ده‌نمکی به‌نام "رسوايی" منتشر شده بود اما علی سرتيپی، تهيه‌کننده اين فيلم اعلام کرد که در حال حاضر امکان همکاری با اين بازيگر معروف هاليوود و برنده جايزه اسکار وجود ندارد.

فرج‌الله سلحشور در گفت‌وگوی خود با خبرگزاری کانون دانش‌آموزی ايران افزوده بود: "هنرپيشه‌های زن ايران خودشان يک پا آنجلينا جولی هستند و سينمای ايران بايد هم برای ادامه فعاليت خود فاحشه بين‌المللی بياورد."

وی همچنين گفته بود: "سينمای ايران فاحشه‌خانه است، مگر صبح تا شب عکس‌های هنرمندان چاپ نمی‌شود. وقتی زن‌های ما افتخارشان اين است که عکس‌های خود را به صورت نيمه‌عريان در اينترنت بگذارند، يعنی خودشان يک پا آنجلينا جولی هستند."

در واکنش به اين سخنان ترانه عليدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهريان، هانيه توسلی و باران کوثری، پنج بازيگر زن سينمای ايران در يادداشت کوتاهی به فرج‌الله سلحشور پاسخ دادند.

آن‌ها ضمن اظهار تأسف از سخنان سلحشور نوشتند: "ای کاش لطف کنيد سينمايی را که خجالت می‌کشيم بگوييم شما را ياد کجا می‌اندازد به حال خود رها کنيد، شايد که رستگار شويد و آرامش و صلح و محبت به وجدان نگران‌تان بازگردد."

همچنين رؤيا تيموريان، بازيگر ديگر سينمای ايران، در گفت‌وگو با خبرگزاری سينمای ايران گفت: "سينمای ايران به دليل نداشتن سياست‌گذاری‌های مناسب دچار شرايطی شده است که فردی به خودش اجازه می‌دهد به حرمت سينمای ايران توهين کند."

تيموريان افزود: "آقای سلحشور در واقع با اين صحبت‌ها به فيلم‌های خودش و بازيگرانی که در فيلم‌هايش بازی کرده‌اند، توهين کرده است."

وی گفت: "اين جنجال‌ها برای آمدن خانم آنجلينا جولی تبليغاتی بی‌معنی برای منحرف کردن فضای بيمار سينما است. بيمار در حال کمايی که می‌خواهند اعضايش را دفن کنند."

در پی اين مخالفت‌ها، فرج‌الله سلحشور در آخرين اظهارنظر با پس گرفتن سخنان خود گفت: "در ميان بازيگران ايران، انسان‌های پاک، هنرمند و فرهيخته وجود دارد. من در آن گفت‌وگو گفتم چرا با وجود اين همه بازيگر خوب ايرانی، بايد يک بازيگر هرزه بين‌المللی بياوريد."
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ما برآورد محیط بیرونی وخانوادگی خود هستیم " هر کسی نفش خویشتن بیند بر آب". همین.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما