خانه | خبر | اخبارایران

وزارت خارجه ايران: اتهامات آمريکا عليه ايران، نمايش سياسی و رسانه‌ای است

یکشنبه, 1390-07-24 07:01
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت امور خارجه ايران با انتشار بيانيه‌ای اعلام کرد اتهام آمريکا درباره دست داشتن جمهوری اسلامی در طراحی برنامه ترور سفير عربستان در ايالات متحده "با هيچ منطق حقوقی سازگار نيست" و می‌تواند يک "نمايش سياسی و رسانه‌ای" باشد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين بيانيه که روز شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۰ منتشر شد، آمده: "پايه ادعای مقامات آمريکايی صرفاً گزارش يک مأمور مخفی بی‌نام و نشان است که بر اساس اظهارات توأم با حدس و گمان افراد دخيل در قاچاق موادمخدر تهيه شده است، در اين گزارش، هيچ سند و مدرک محکمه‌پسندی ارائه نشده است."

به گفته وزارت خارجه ايران "بر اساس معيارهای شناخته شده حقوقی، چنين ادعای غيرحرفه‌ای در هيچ دادگاه صالح و بی‌طرفی قابل تأييد نيست."

مقامات آمريکا روز سه‌شنبه ۱۹ مهرماه (۱۱ اکتبر) جمهوری اسلامی ايران را متهم کردند که از طريق سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران قصد داشت سفير عربستان سعودی در ايالات متحده را ترور کند.

وزارت خارجه ایران: پايه ادعای مقامات آمريکايی صرفاً گزارش يک مأمور مخفی بی‌نام و نشان است که بر اساس اظهارات توأم با حدس و گمان افراد دخيل در قاچاق موادمخدر تهيه شده است، در اين گزارش، هيچ سند و مدرک محکمه‌پسندی ارائه نشده است

آمريکا می‌گويد در اين رابطه يک ايرانی را به نام "منصور ارباب سير" بازداشت کرده است.

وزارت خارجه ايران با اعلام "تکذيب قاطع و شديد هرگونه ارتباط ايران با ادعای مقامات آمريکايی" افزود: "رفتار غيرمنطقی دولت آمريکا در طراحی انتساب سخيف اين سناريو و نمايش سياسی ـ رسانه‌ای آن صرفاً در چارچوب شکست همه جانبه سياست خارجی آمريکا در پرتو بيداری اسلامی، ناکامی همه اقدامات غيرقانونی آن کشور عليه ايران و مشکلات فزاينده داخلی آن کشور قابل توجيه است."

اين بيانيه می‌گويد مسئوليت "ايجاد تنش و مخدوش کردن امنيت بين‌المللی از ناحيه اين‌گونه سناريوهای تبليغاتی بی‌پايه، متوجه دولت آمريکاست."

با انتشار خبر "برنامه‌ريزی ترور سفير عربستان توسط جمهوری اسلامی ايران"، برخی کشورهای غربی در حال گفت‌وگو برای پيشبرد تحريم‌های تازه عليه ايران هستند.

به گفته دفتر ديويد کامرون، نخست‌وزير بريتانيا، در تحريم‌های تازه مسدود کردن دارايی‌ها و ممنوعيت سفر مقام‌های ايرانی که در اين "توطئه" نقش داشته‌اند مورد بررسی قرار می‌گيرد.

با اين حال بريتانيا اعلام کرد از حمله نظامی به ايران پشتيبانی نمی‌کند.

عربستان سعودی نيز يک وزارت‌خانه را به بررسی "پاسخ مناسب" به ايران گماشته است.

سعود الفيصل، وزير امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرد دولت اين کشور در حال بررسی پاسخ به اقدام ايران است.

با اين حال علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران از عربستان خواست در برابر "بازی سياسی" آمريکا فريب نخورد و "عاقلانه" رفتار کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

وزارت خارجه ایران می فرماید : پايه ادعای مقامات آمريکايی صرفاً گزارش يک مأمور مخفی بی‌نام و نشان است که بر اساس اظهارات توأم با حدس و گمان افراد دخيل در قاچاق موادمخدر تهيه شده است، در اين گزارش، هيچ سند و مدرک محکمه‌پسندی ارائه نشده است.

رهبری ایران نیز فتوا می دهد که متهم کردن ما به تررورزیم ـ مقصودشان تروریسم است ـ مهمل و بی معنا ست.
حالا معنای تروریسم دولتی را از زبان فرزند ارشد امام خمینی و امام خامنه ای بشنوید و به رهبری قات ل ایران بشنوانید. ایشان در شورای ضد امنیت ملی و مجلس شورای ضد ملی فعالیت می کنند و البته برای ناامنی جهان خط و نشان می کشد. گوش کنید و برای دیگران بفرستید


‫بابا رئيس جمهور کشورمان میرود در سازمان ملل از حقوق همه ملتها جز ایران صحبت ‫می کند و حرفهای
‫تحریک کننده میزند کسی صداش در نمی آيد.
‫در واکنش به این صحبتها واکنش نشان میدهند و صدای همه مسئولان در میاید.
‫واقعأ معلوم است که چقدر مسئولان کشورمان از این اتهامات متاثر می باشند!!!!!!!!!!!!!!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما