خانه | خبر | اخبارایران

اعتراض ايران به اتهامات آمريکا درباره طراحی ترور سفير عربستان

چهارشنبه, 1390-07-20 12:33
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايران اتهامات آمريکا را در خصوص دست داشتن جمهوری اسلامی در طراحی ترور سفير عربستان "شرم‌آور" ناميد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد خزاعی، سفير ايران در سازمان ملل چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۰ طی نامه‌ای به بان کی‌مون، دبير کل سازمان ملل، اتهامات آمريکا عليه ايران را "اقدامی سياسی و نشانه‌ای از کينه‌توزی" اين کشور در برابر مردم ايران توصيف کرد.

مقامات آمريکا ايران را متهم کرده‌اند که از طريق سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران قصد داشته‌اند عادل الجبير، سفير عربستان سعودی در ايالات متحده را ترور کنند.

آمريکا از "منصور ارباب سيار، غلام شکوری، حامد عبداللهی و عبدالرضا شهلايی" به عنوان عاملان اين برنامه ترور نام برده است.
منصور ارباب‌سيار که تابعيت آمريکا را نيز دارد، ۲۹ سپتامبر در فرودگاه کندی نيويورک دستگير شده است. آمريکا می‌گويد سه متهم ديگر در ايران هستند.

مقامات آمريکا ايران را متهم کرده‌اند که از طريق سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران قصد داشته‌اند عادل الجبير، سفير عربستان سعودی در ايالات متحده را ترور کنند

خزاعی در نامه‌اش به بان کی مون نوشت: "هر کشوری می‌تواند، کشورهای ديگر را با چنين داستان‌های جعلی متهم کند."

وی افزود: " جمهوری اسلامی ايران نسبت به عواقب اين سناريوی خطرناک هشدار می‌دهد و معتقد است ادامه چنين سياست‌های تفرقه‌افکنانه‌ای تاثيرات وخيمی بر صلح و امنيت بر جای خواهد گذاشت."

سفير ايران در سازمان ملل از بان کی مون خواست تا "افکار عمومی جهانی را درباره عواقب خطرناک سياست‌های جنگ افروزانه دولت آمريکا بر صلح و امنيت بين‌المللی آگاه کند."

علی لاريجانی، رئيس مجلس و رامين مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه دو مقام ديگری هستند که اتهامات آمريکا را رد کرده‌اند.

در همين حال ساعتی پيش از آنکه ريک هولدر، وزير دادگستری آمريکا از دست داشتن ايران در طراحی ترور سفير عربستان خبر بدهد، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) اعلام کرده بود "دولت آمريکا سرگرم طراحی سناريوی جديد خبری تبليغاتی عليه جمهوری اسلامی ايران است."

ايرنا نوشته بود: "محور اين سناريو قصد حمله يک ايرانی به نام منصور ارباب سيار ۵۶ ساله به سفارت عربستان سعودی و رژيم صهيونيستی در واشنگتن است... در اين سناريو اينگونه طراحی شده است که مقامات آمريکايی مدعی می شوند ارباب سيار از دولت تهران دستور گرفته است. "

عبدالله الشماری، سخنگوی دولت عربستان نیز گفت: "پس از اين رويداد، بسياری در عربستان در انتظار اتخاذ تدابيری خواهند بود که خفيف‌ترين آن‌ها فراخواندن سفير از ايران خواهد بود. دسيسه بزرگی عليه عربستان سعودی صورت گرفته و به اين دليل انتظار داريم عربستان گام‌های مناسبی را بردارد."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خنده دار ترین اتهام آمریکایی ها. مشابه این مضحکه را فقط می شود در فیلم دکتر استرنج لاو دید. در بیانیه دولت آمریکا از همه المانهای ممکنه برای دراماتیزه کردن خبر استفاده شده: ترور، سلاح کشتار جمعی، کارتل مواد مخدر مکزیکی، سپاه پاسداران، عربستان و ....
حتی دکتر گوبلز هم دروغهای به این مفتضحی نمی گفت.
آدم از عقل کسانی که این داستانها را باور می کنند تعجب زده می شود.

وقتیکه رییس دولت دروغ میگوید و این همه ترور در داخل و خارج شد کدامها را انکار نکردند که این دومین باشد

تمام این ادعاها مانندسایرادعاهای آمریکا بدون سند ومدرک مطرح شده است آخه خود پادشاه عربستانهم قابل برای ترور( البته ادعای ترور)نیست چه رسدبه سفیر این دولت درآمریکاوچه عقل سلیمی باورمی کند درچنین موقعیت حساسی ایران چنین ریسک بی ارزشی راکند؟

ج ا سابقه طولاني در ترور افراد ايراني مخالف مثل قتلهاي زنجيره اي و فروهرها و بختيار و قاسملو و فرخزادو .........
سوقصد به مقامات خارجي مثل حرير ي و سوقصد اخير به امير قطر و ترور روزنامه نگاران و نمايندگان عراقي مخالف حضور آنها در عراق داشته ....

چنین ادعای واهی که برنامه ریزش رژیم صهیونیستی است،راه علاج نیست.جمهوری اسلامی دو هفته پیش توسط رئیس جمهورش اقای احمدی نژاد اعلام کرد که حاظر به مذاکره رسمی و یا غیر رسمی با دولت امریکا و مخصوصا اوباما است تا هم خود را از وضعیت بد سیاسی اش خارج کند و هم کمکی ناچیزی به دولت آمریکا در رابطه با خروج از بحران کنونی اش کرده باشد و با برداشتن تحریمها و متعهد شدن امریکائیان به پایان دادن خصومت،روابط جدیدی بین تهران و واشینگتن آغاز شود.اگر امریکا این دومین تلاش ن.ج.ا.ا. را درک می کرد و می پذیرفت،امکان بیرون رفتن محترمانه هر دو نظام از جنگ سرد ٣٢ ساله امکانپذیر بود.شاید هم دولت آمریکا در حال برسی پیشنهاد احمدینژاد و اطمینان از پشتوانه اقای خامنه ای از این درخواست اشتی بود،ولی طبق معمول صهیونیستها و رژیم ادمکش صهیونیسی توطعه دیگری را در تلافی جمله اقای خامنه ای(از نهر تا بحر) به اجرا گذاشتند.
اگر توجه فرموه باشید،اوباما دست دوستی احمدینژاد را همچون کلینتون که دست دوستی اقای خاتمی را احترام نکرد،به اشتباه رد کرد و حاضر نشد که با او دیدار کند و اقای خامنه ای هم جمله «فلسطین یعنی از نهر تا بحر و غیر از این هیچ» را در کنفرانس تهران در جواب به آمریکا و رژیم صهیونیستی دادند.اینک سؤال اینجاست که ایا آمریکا باز هم تمایل دارد به روش گذشته خود دست به ادم کشی و تحریم بیشتر بزند و ملایان را به جنگ غیر علنی بیشتری دعوت کند و یا تمایل به اتش افروزی در خاور میانه و اسیا را دارد؟به نظر من اخوندها و نیروهای نظامی هر دو طرف از چند سال پیش خود را آماده جنگ کرده اند،اما این دولتمردان اروپائی و آمریکائی هستند که از عواقب بد این جنگ وحشت دارند و تا به امروز دست به دست کردند که از طریق کودتا و یا انقلاب مخملین به امیالشان برسند،ولی نشد.اکنون امید است که اوباما با واسطه گری بان کی مون سفیر ایران را احظار کرده و نظرات شخصی خود و نظر پارلمان را در رابطه با تنش زدائی به صورت غیر علنی به اقای خامنه ای اعلام نماید و ترتیبی دهد تا رژیم صهیونیستی دست از ترور و توطعه هایش بر دارد.چون نظام ج.ا.ا. اینده اش را در اشتی و صلح میبیند و زمان ان رسیده است که امریکائیان هم دست از فتنه انگیزی و جنایت در رابطه با ایران و ایرانی برداشته وغرور خود را هم کنار بگذارند و بیش از این خود را فدای صهیونیزم نکنند.

حضرت پیر خرابات این ادعا واهی نیست سندش را در اینجا ببینید، فرزندان امام راحل و امام حی و حاضر هم سخنرانند و هم مستمعین الکلام.

بذر بی مهری وبی توجهی دولت ،عدم دفاع وحمایت به موقع از اتباع ایرانی در محاکم بین المللی که محصولی جز گستاخی بیگانگان ودلسردی مردم ایران در برندارد با اتهامات جدید امریکا وتوهین به مردم کشور شکوفا شد .
اینجانب یوسف پیرزاده که درتاریخ 4/12/84 مصادف با22/02/2006در کشور آلمان به اتهام تهیه کننده لوازم نظامی برای جمهوری اسلامی تحت تعقیب، و بازداشت گردیم و بدون هیچ مدرکی محکوم گردیدم در تاریخ 7/5/1386 پس از تحمل 18 ماه بازداشت وخسارات مالی و روحی بسیار به کشور باز گشتم و از آن زمان تاکنون در مورد احقاق حقوق از دست رفته خود از مسئولین بواسطه اتهام منتسب به نظام تقاضای مساعدت وهمکاری نمودم ودر این خصوص مدتهاست در انتظار پیگیری واحقاق حقوق پایمال شده ام توسط دولت هستم ، در این ارتباط با تمامی نهادهای مرتبط از جمله ریاست جمهوری ،وزارت خارجه، شورای امنیت ملی ، ،کمیسیون امنیت ملی مجلس ، کمسیون اصل 90، بازرسی کل کشور و دیگر نهادهای اجرایی ونظارتی نامه نگاری و کلیه نهادها را درجریان تخلف آشکار قرار دادم ومورد عنایت ودعای خیر مسئولین قرار گرفتم ومرا به صبر وشکیبایی دعوت داشته اند اما دریغ از یک حرکت
یوسف پیرزاده

تنهاچیزی که میتوانم دراین موردبگویم این خواهش والتماس از سیاستمداران قدیمی دهه های قبل آمریکاست : ای کهنه کاران سیاست خارجه ایالات متحده -وای متفکران عاقل آمریکا-ای دانشمندان آمریکا.جامعه شناسان -نخبگان و.... تورابخدا به دادآمریکا برسید وکشورتان راازدست این احمقها واین ساده لوحان واین صاحبان مغزها ی عدس وزن نجات دهید تااینگونه ناشیانه وباداستانهای عجولانه و مضحک ومزخرف موجبات خنده دوستان ودشمنان را فراهم نکنند ویک سوال کلی که ذهن جهان را بخودمشغول کرده است این است که دولت فعلی آمریکا چه اسراری دارد که حماقت وکودنی خودرا به رخ جهانیان بکشد وآیا مقابله با قدرتی مانندنظام ایران آنقدرارزش نداردکه درطراحی ترفندها حداقل ثانیه ای فکر کنند ازعربستان هیچکس انتظارعقلانیت راندارد آنها بیشترازاین نمی توانند عاقل باشندوکسانی که انتظارتغییررفتارایران رادارند همیشه باترحم به مقامات سعودی نگاه میکنند ولی متاسفانه ازآمریکا چنین خیمه شب بازی ذلتباری بعیدبودومارابطورکامل ازخودنامیدکردند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما