خانه | خبر | اخبارایران

حکم اعدام چهار متهم حادثه خمينی‌شهر تأييد شد

پنجشنبه, 1390-07-14 12:02
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حکم اعدام چهار متهم حادثه خمينی‌شهر در ديوان عالی کشور تأييد شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، غلام‌رضا انصاری، رئيس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد حکم اعدام متهم رديف اول تا چهارم اين پرونده در يکی از ميدان‌های اصلی خمينی‌‌شهر و در ملاء عام اجرا خواهد شد.

حکم اعدام اين چهار نفر به اتهام "زنای به عنف" (تجاوز جنسی خارج از چارچوب ازدواج همراه با زور و اجبار) روز پنج‌شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ صادر شده بود و متهمان و شاکيان اين پرونده ۲۰ روز مهلت داشتند تا به اين آرا اعتراض کنند.

سه متهم ديگر اين پرونده به حبس و شلاق محکوم گرديدند و يک متهم نيز تبرئه شد. نام متهمان این پرونده اعلام نشده است.

محکوم‌شدگان این پرونده، متهم شده‌اند که نيمه‌شب ۱۱خردادماه سال جاری در خمينی‌شهر اصفهان با ورود به يک باغ و زندانی کردن مردان، به زنان و دختران آن‌ها تجاوز کردند

۲۱ شهريورماه رئيس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد حکم متهمان رويداد خمينی‌شهر پس از پايان مهلت ۲۰ روزه اعتراض برای تائيد به ديوان عالی کشور ارسال شده است.

به گفته وی براساس دستور آيت‌الله صادق آملی لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران، پرونده بلافاصله در ديوان عالی کشور بررسی و نتيجه آن اعلام می‌شود که پس از تأييد حکم اعدام به شکل فوری در يکی از ميدان‌های اصلی خمينی‌شهر اجرا خواهد شد.

محکوم‌شدگان این پرونده، متهم شده‌اند که نيمه‌شب ۱۱خردادماه سال جاری در خمينی‌شهر اصفهان با ورود به يک باغ و زندانی کردن مردان، به زنان و دختران آن‌ها تجاوز کردند.

فريد صلواتی، روزنامه‌نگار اصفهانی که ماجرای "تجاوز گروهی" به شماری از زنان و دختران در خمينی‌شهر را افشا کرده بود، ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ بازداشت شد و پس از يک هفته بازجويی توسط مأموران امنيتی آزاد شد.

ايران از جمله کشورهايی است که مجازات اعدام در آن هنوز رايج است. قتل، فروش مواد مخدر، تجاوز، آدم‌ربايی و سرقت مسلحانه از جمله جرم‌هايی هستند که مجازات آن‌ها بر اساس قوانين ايران اعدام است.

سازمان عفو بين‌الملل نيز در گزارش سالانه خود اعلام کرده ايران پس از چين، بيش‌ترين اعدام‌های سال ۲۰۱۰ ميلادی را به خود اختصاص داده است.

عفو بين‌الملل در ژانويه ۲۰۱۱ خبر داد که در سال جديد ميلادی هر هفته به طور ميانگين ۲۰ نفر در ايران اعدام شده‌اند.

هم اکنون دو سوم کشورهای عضو سازمان ملل، يعنی ۱۳۰ کشور، حکم اعدام را کنار گذاشته‌اند، اما در ۶۲ کشور همچنان مجازات اعدام اجرا می‌شود که جمهوری اسلامی ايران يکی از اين کشور‌ها است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما