خانه | خبر | اخبارایران

سپاه پاسداران: پژاک تسلیم شد

پنجشنبه, 1390-07-07 18:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سردار عبدالله عراقی جانشين فرمانده نيروی زمينی سپاه اعلام کرد، حزب حيات آزاد کردستان (پژاک) با ۱۸۰ کشته و ۳۰۰ زخمی تسليم شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار عبدالله عراقی در نمايشگاهی در قم با عنوان "ياد ياران" که به مناسبت هفته دفاع در جبهه‌های جنگ ايران و عراق که جمهوری اسلامی آن را "هفته دفاع مقدس" می‌نامد، گفت: "گروهک پژاک تمام شرايط جمهوری اسلامی را پذيرفت و با سرافکندگی دست‌های خود را به نشان تسليم بالا برد و از ارتفاعات جاسوسان عقب‌نشينی کرد."

پيش‌تر نيز برخی از فرماندهان سپاه از "تصرف ارتفاعات جاسوسان" خبر داده بودند.

روز چهارشنبه ۳۰ شهريورماه، سرتيپ محمدتقی اصانلو، فرمانده نيروی زمينی سپاه گفته بود: "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پاک‌سازی شمال غرب از گروهک‌های تروريستی ضمن استقرار بر نقاط صفر مرزی کنترل اين مناطق را در اختيار گرفت."

پس از آن شيرزاد کمانگر، سخنگوی پژاک در گفت‌و‌گو با تارنمای کردی زبان آکانيوز تصرف ارتفاعات جاسوسان را از سوی سپاه تکذيب کرد.

سردار سرتيپ پاسدار علی شادمانی: پيدايش اين نوع گروهک‌ها از ضعف ما نيست بلکه حاصل توطئه دشمن، ‌رفتار تهديدآميز آنان و شدت مخالفت دشمنان با پيشرفت ايران اسلامی است

شيرزاد کمانگر گفته بود، انتشار اين اخبار کذب است و به‌خاطر ارتقای روحيه نيروهای دولتی صورت می‌گيرد و هنوز نيروهای حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و پژاک در آن مناطق مستقر هستند.

سخنگوی پژاک افزوده بود، سپاه در مناطقی که به آن اشاره می‌کند، پيش‌تر ضربات سنگينی متحمل شده بود.

از سوی ديگر احمد دنيس، سخنگوی نيروهای نظامی پ‌ک‌ک به تارنمای کردی زبان روداو گفته بود، حضور نيروهای سپاه در ارتفاعات جاسوسان بر اساس توافق پژاک و سپاه صورت گرفته است.

عبدالله عراقی، جانشين فرمانده نيروی زمينی سپاه همچنين گفت: "گروهی به نام پ‌ک‌ک پيدا شده که شاخه‌های مختلفی دارد و هدف دشمنان اين است که اين گروهک را ابزاری کنند تا هر زمان اراده کردند خنجری را درون قلب نظام وارد کنند."

سردار عراقی افزود: "اين گروهک در منطقه عمومی خوی، سلماس، ماکو، منطقه چالدران در اروميه و منطقه دالام پردا، اشنويه و پيرانشهر تا سردشت که چيزی حدود ۲۰۰ کيلومتر در طول و حدود ۴۰ کيلومتر در عمق، داخل خاک ايران، عراق و ترکيه است، پايگاه‌هايی را ايجاد کرده‌اند که نامش را منطقه «مديا» گذاشته‌اند، يعنی منطقه آزاد شده‌ای که بستر اوليه کردستان بزرگ است."

گفته می‌شود پژاک شاخه ايرانی پ‌ک‌ک است، اما دو حزب اين موضوع را رد می‌کنند.

از سوی ديگر سردار سرتيپ پاسدار علی شادمانی، معاون ستاد کل نيروهای مسلح نيز به خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) پژاک را "مصداق آخرين تلاش‌های دشمنان نظام" دانست و گفت اين گروه به "موضع ضعف" افتاده است.

شادمانی افزود: "پيدايش اين نوع گروهک‌ها از ضعف ما نيست بلکه حاصل توطئه دشمن، ‌رفتار تهديدآميز آنان و شدت مخالفت دشمنان با پيشرفت ايران اسلامی است."

بنا به گزارشات منتشر شده، روز يکشنبه سوم مهرماه رجب طيب اردوغان، نخست‌وزير ترکيه اعلام کرد، کشورش با جمهوری اسلامی در جهت حملات نظامی به مخالفان کرد مستقر در کردستان عراق همکاری دارد.

به گزارش رسانه‌های کردستان عراق، امروز هفتم مهرماه جنگنده‌های ارتش ترکيه مناطق شهرستان آمدی در استان دهوک کردستان عراق را مورد حملات خود قرار داده‌اند که زيان مادی قابل توجهی برای ساکنان آن مناطق به دنبال داشته است.

روز ۳۰ مردادماه امسال بر اثر حملات هوايی ارتش ترکيه هفت غير نظامی کرد در کردستان عراق کشته شدند.

پژاک روز ۱۳ شهريورماه با انتشار بيانيه‌ای اعلام کرد که پس از "ميانجی‌گری برخی از جناح‌ها و شخصيت‌‌ها" بين آن‌ها و دولت جمهوری اسلامی ايران، تصميم به اعلام آتش‌بس گرفته است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

*****خواهشا یک حمله این چنینی هم به تروریستهای اقتصادی بنمائید که ایران از لوس وجود این حرامزاده ها هم پاک گردد.سلامت و موفق باشید

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما