خانه | خبر | اخبارایران

توصیه دادستان کشور به رئیس پیشین بانک ملی برای بازگشت به ایران

پنجشنبه, 1390-07-07 12:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محسنی اژه‌ای از محمودرضا خاوری، رئيس مستعفی بانک ملی ايران که به کانادا رفته است، درخواست کرد با بازگشت به کشور از اتهام‌های خود در رابطه با اختلاس سه هزار ميليارد تومانی دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائيه ايران گفت: "اگر محمودرضا خاوری به هر دليلی به کشور بازنگردد اتهاماتی که اين روزها بر سر زبان‌ها افتاده متوجه او می‌شود و شايعاتی که امروز وجود دارد واقعی جلوه می‌کند."

بنا به اين گزارش، محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسش خبرنگاران پيرامون فرار رئيس پيشين بانک ملی گفت: "بنده در بررسی‌هايی که انجام دادم دو نامه از اين شخص به دستم رسيد که در يکی سخن از استعفا و قطع همکاری وی می‌داد و در نامه دوم کاملأ موضوع متفاوت بوده و صحبت از بازگشت وی به ايران و ديدار با همکارانش بوده است."

دادستان کل کشور افزود: "زمان بليت بازگشت خاوری روز پنج‌شنبه بوده است و با توجه به اين‌که اين فرد عنوان کرده به‌زودی به ايران بازمی‌گردد بايد منتظر ماند و ديد که نتيجه چه می‌شود."

به گفته سخنگوی بانک ملی ايران، محمودرضا خاوری قرار است امروز پنج‌شنبه هفتم مهر پس از پايان مأموريت کاری‌اش به ايران بازگردد

محمودرضا خاوری روز سه‌شنبه، پنجم مهرماه جاری به‌دليل تحت فشار قرار گرفتن بابت اختلاس سه هزار ميليارد تومان و ربوی اعلام شدن وام حج عمره استعفا کرد.

او در استعفانامه خود خطاب به وزير اقتصاد، با مقصر دانستن بانک صادرات و اداره کل امور شعب مناطق آزاد بانک ملی به دليل "تجاوز از حدود اختيارات" خود، از عملکرد آن‌ها ابراز تأسف کرده بود.

محمد جهرمی، رئيس پيشين بانک صادرات ايران که به‌تازگی توسط وزير اقتصاد از سمت خود برکنار شده است روز گذشته در بيانيه‌ای مدعی شد که مديرعامل مستعفی بانک ملی، به دليل "گستردگی فساد در بانک ملی" و "از ترس دستگيری به کانادا گريخته است."

جهرمی در اين بيانيه گفته بود: "خاوری که با توجه به گستردگی فساد در بانک ملی در اين پرونده و پرونده‌های ديگر، احتمال دستگيری خود را به‌خاطر ارتباط با اين پرونده‌ها و عوامل پشت پرده آن‌ها می‌داد به کانادا گريخت و اکنون عوامل مرتبط با وی در بانک مرکزی و دولت در صدد رفع و رجوع اين فرار، که با کمک و پشتيبانی برخی از آنان انجام گرفته است، هستند و از ترس گسترده‌تر شدن ابعاد اين موضوع، با شخص اصلی پی‌گيری‌کننده و شکايت‌کننده اصلی اين پرونده برخورد کردند."

در همين حال حسين دشتی، سخنگوی بانک ملی ايران با رد ادعاهای محمد جهرمی به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: "محمودرضا خاوری روز پنج‌شنبه هفتم مهر (امروز)، پس از پايان مأموريت کاری‌اش به ايران بر می‌گردد." او توضيحی درباره مأموريت رئيس پيشين بانک ملی آن هم در شرايط پس از استعفا از سمت خود، نداد.

بر اساس گزارش منابع خبری ايران، در پرونده اختلاس سه هزار ميليارد تومانی که از به‌عنوان بزرگ‌ترين اختلاس تاريخ ايران ياد می‌کنند، هشت بانک بزرگ دولتی و خصوصی به شکل مستقيم و غير مستقيم درگير بوده اند.

افزون بر بانک صادرات و ملی که بيشترين زيان را از اين اختلاس متحمل شده‌اند، بانک‌های ملت، سپه، رفاه کارگران، و سه بانک خصوصی سامان، پارسيان و پاسارگاد نيز دخيل بوده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

http://roudsarnews.com/?p=6568

اقای اژه ای چگونه است که در ایران افتابه دزد را میگیرید و در زیرزمینهای اداره اگاهی انقدر میزید که انچه نکرده است را هم اعراف میکند،ولی شاه دزد براحتی ه ماموریت ساختگی فرستاده میشود؟ دختر و پسر جوان را به جرم اب بازی میگیرید و به زندان می افکنید،اما خاوری به راحتی جیم میشود؟شما اگر خود از این دزدی باندی گیج شده اید،نباید مردم را هم گیج کنید.از خود بپرسید که چه کسی بیشتر با ابروی مردم مسلمان و نظام ج.ا.ا تا کنون بازی کرده است؟چه کسانی جز خود اخوندها بیشترین ضربه را تا به امروز به نظام و انقلاب اسلامی زده است و بلاخره چه کسی ضد انقلاب و چه کسی انقلابی است.انان که در سجاده های خود نقشه دزدی و کلاهبرداری غیره را میکشند و یا انانی که از اخوندهای فرصت طلب و اقوام بازاریشان انتغاد می کنند؟سؤال آخرم از شما و ولی فقیه این است که هتل شمقدری(زندان اوین) با ماسورهای سانی مانتالش جای چه کسانی باید باشد؟
به نظر من یک فرد سیاسی فریب خورده از بیگانه را میشود سر براه کرد ولی این دزدان مفت خور بوقلمون صفت که خون شهدای محترم را بر چهره می مالند و مردم فریبی میکنند را نمی توان آدم کرد.شیری که این بی وجدانان خوره اند از راه دزدی،کلاهبرداری،حقه بازی،اهتکار و نزول خوری پدرانشان، در سینه مادرشان جمع اوری می شده و اصلاح انان غیر ممکن است.شما هم اینها را خوب میشناسید و کوتاهی شما هم بی دلیل نیست و من این کوتاهی را تا اندازه ای مصلحتی می فهمم.امید است که از این پس قاطعانه تر اقدام بفرمائید و موجب بی شخصیتی خود نشوید.در به محاکمه کشیدن این مفسدان جانی موفقیت شما را آرزو دارم.هرچند که امیدوار نیستم.

اقای اژه ای این نظام از سر تا به ته فاسد است و امیدی به آن نیست. سرطانیست که هر بار از جائی بیرون میزند. شما هم که نقش خواجه در بند نقش ایوان را بازی میکنید و دستتان برسد نفس منتقدین را قفس مبکنبد. حجم فساد این نظام را با حکومت قبلی که ادعای وابستگی به غیب و مقدس نمائی هم نداشت مقایسه کنید .
آقایان آب ندیده بودند ولی در شناگری همتا نداشتند. دین ضربه ای که از خودش خورد از هیچ معاند و محاربی نخورد.
ایران من چه شد؟ ایران من کجاست؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما