خانه | خبر | اخبارایران

مدیرعامل بانک ملی استعفاء داد، جهرمی برکنار شد

سه شنبه, 1390-07-05 17:07
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

يک روز پس از آن که غلام‌حسين محسنی اژه‌ای از عملکرد بانک مرکزی، بانک ملی و بانک صادرات ايران در پرونده اختلاس سه هزار ميليارد تومانی انتقاد کرد، مدير عامل بانک ملی ايران از مقام خود استعفاء کرد و مديرعامل بانک صادرات نيز برکنار شد.

خبرگزاری‌های داخلی ايران امروز متن استعفای محمودرضا خاوری، مديرعامل بانک ملی ايران را منتشر کرده‌اند.

در متن استعفانامه اين مقام مسئول با اشاره به خشم افکار عمومی از اختلاس سه هزار ميليارد تومانی در نظام بانکی ايران آمده است: "گرچه ريشه اصلی اين سوء استفاده در بانک صادر کننده اعتبارات اسنادی بوده و ترديدی در مسئوليت بانک صادرات نمی‌باشد، ليکن اداره کل امور شعب بانک ملی ايران هم با تجاوز از حدود اختيارات، بدون توجه به دستورات کتبی اين‌جانب و عضو ذی‌ربط هیأت مديره و نقض تذکرات کتبی مديريت امور اعتباری و مديريت امور نظارت و بازرسی، با قبول ريسک فوق‌العاده عظيمی در تنزيل اعتبارات اسنادی صرفاً به اتکاء تعهد قطعی بانک صادرات ايران در شکل‌گيری اين پديده شوم بی‌تأثير نبوده است."

خاوری با ابراز تأسف از عملکرد اداره کل امور شعب مناطق آزاد بانک ملی ايران از آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران و مردم عذرخواهی کرده و خواستار رسيدگی به مسئوليت بانک صادرات در اين پرونده شده است.

محمودرضا خاوری: اداره کل امور شعب بانک ملی ايران هم با تجاوز از حدود اختيارات، بدون توجه به دستورات کتبی اين‌جانب در شکل‌گيری اين پديده شوم بی‌تأثير نبوده است

همچنين خبرگزاری مهر از اخراج يک عضو هیأت مديره بانک ملی ايران خبر داده است.

به گزارش اين خبرگزاری در پی استعفای محمودرضا خاوری مديرعامل بانک ملی ايران به دليل تحت فشار قرار گرفتن بابت اختلاس سه هزار ميليارد تومانی و موافقت وزير اقتصاد؛ فرزاد احمدی، عضو هیأت مديره بانک ملی نيز برکنار شده است.

برپايه گزارش خبرگزاری مهر از فرزاد احمدی درخواست شده تا استعفای خود را اعلام کند که او از اين کار خودداری کرده و وزير اقتصاد حکم به برکناری او داده است.

در همين حال خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، نيز از برکناری محمد جهرمی، مديرعامل بانک صادرات ايران خبر داده است.

محمد عزيزی، مديرکل روابط عمومی و مشاور وزير اقتصاد در باره برکناری جهرمی گفته است: "نظر کميته پی‌گيری پرونده اختلاس برکناری مديرعامل بانک صادرات است."

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده است: "پس از موافقت با استعفای مديرعامل بانک ملی کميته منتخب بررسی پرونده سه هزار ميليارد تومانی تشخيص به قصور مديريتی مديرعامل بانک صادرات داد."

به گفته عزيزی در اين ماجرا به‌دليل عدم نظارت و کنترل لازم برای گشايش اعتبار و به وجود آمدن اين اختلاس نظر کميته، برکناری مديرعامل بانک صادرات و اصلاح مديريتی بانک است. عزيزی همچنين از برکناری مديرعامل بانک سامان در روزهای آينده خبرداده است.

سخنگوی قوه قضائيه ايران روز دوشنبه در يک نشست خبری گفت: "بانک مرکزی که اعلام کرده است از مدت‌ها قبل از موضوع اين پرونده مطلع شده است چرا آن را به دستگاه‌های قضايی اطلاع نداده و يا رأسأ اقدام به جلوگيری از آن نکرده است."

غلام‌حسين محسنی اژه‌ای همچنين از هشدار کميسيون اصل ۹۰ مجلس به بانک ملی خبر داد و گفت: "کميسيون اصل ۹۰ مجلس در تاريخ ۱۸ دی‌ماه سال ۸۹ به مدير عامل بانک ملی نامه نوشت و رونوشت آن را برای بانک مرکزی، بانک صادرات و يک بانک کوچک که رعايت موارد مورد تأکيد کميسيون اصل ۹۰ را کرد، فرستاد. اين کميسيون در اين نامه نسبت به اقدامات شرکت اميرمنصور آريا به‌صورت مفصل مطالبی را خطاب به خاوری، مديرعامل بانک نوشت ولی مشاهده می‌شود که از آن تاريخ به بعد باز تخلفات ادامه يافت و اين هشدار‌ها ناديده گرفته شده است."

به گفته محسنی اژه‌ای در اين پرونده ۱۰ تخلف بزرگ در جريان تأمين ال‌سی توسط بانک ملی، بانک صادرات و شرکت آريا رخ داده است.

او گفت: "از يک شعبه بانک ملی به طور مثال ۴۰۰ ميليارد تومان برای ال‌سی‌ها بدون وثيقه دريافت شده است. در واقع مسئولان شعبه کوتاهی زيادی را در دريافت وثيقه کرده‌اند و سپس از دادگستری خواسته‌اند که پول آن‌ها را وصول کند که تمام اين‌ها بر اثر سهل‌انگاری و خلاف انجام شده است."

سخنگوی قوه قضائيه همچنين گفت که بيشتر تخلفات در شعبه‌های درجه سه بانک صادرات و ملی صورت گرفته است.

وی افزود: "چطور اگر زدوبند در کار نبوده سرمايه‌ها در شعب ديگری وارد نشده‌ و همين چند شعبه تنها انتخاب شده‌اند."

او با بيان اين که تاکنون ۲۲ نفر در ارتباط با پرونده اختلاس بازداشت شده‌اند گفت: "در ميان بازداشت‌شدگان مدير شعبه بانک ملی و بانک صادرات جزيره کيش نيز به‌چشم می‌خورد و اين در حالی است که برخی ديگر از معاونين اين بانک‌ها نيز که در وقوع اين پرونده دخيل بودند بازداشت شده‌اند."

اختلاس سه هزار ميلياردی اخير در ايران در يکی از شعبه‌های بانک صادرات خوزستان و در مدت چهار سال اخير انجام گرفته است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

عجیب است که در مردم سالاری دینی ج.ا.ا. اقای احمدی نژاد رئیس جمهور محترم نه مصاحبه مطبوعاتی میکنند و نه سخنی از مدیریت جهانی به سبک معافیائی به میان می اورند و نه انتقاد از خود و یا حداقل اخراج سردفتر متقلب و شریک جرم امیر منصور خسروی انجام میگیرد؟
اشکار شدن این دزدی امکان ورود نمایندگان اصلاح طلب را آسانتر خواهد کرد و امید است با افشای دیگر دزدیهای اصولگرایان دزدیهای اصلاح طلبان هم شفاف شود.
شاه دزد و شیخ دزد و میر شحنه و عسس دزد....دادخواه و انکه او رسد بداد و دادرس دزد....میر کاروان کاروانیان تاجرس دزد
خسته دزد بسکه داد زد دزد...داددتا بهر کجا رسد دزد....کشوری بدون دست رد دزد-عارف

این محمد جهرمی همانی نیست که تاج زاده هم در موردش حرف میزد و میگفت معلوم نیست چجوری در زمان احمدی نژاد لقب "سید " هم پیدا کرده شده سید محمد جهرمی ؟

درست گفتم! خودشه .
کمی هم از ویکیپدیاش:

سید محمد جهرمی (زاده:۱۳۳۷، تهران) وزیر کار و امور اجتماعی ایران در کابینه اول محمود احمدی نژاد و پیش از آن معاون اجرایی شورای نگهبان بود. وی داماد علی اکبر ناطق نوری است.

به گفته تاج زاده معاون وقت وزارت کشور جهرمی سخنگوی شورای نگهبان محمود احمدی نژاد را به همین منظور به آذربایجان غربی اعزام و در انتخابات خوی و ارومیه تغییراتی ایجاد کرد.

بخش عمده از اقدامات جنجالی دولت نهم از جمله پرداخت مبالغ هنگفتی در حریان طرح موسوم به بنگاههای زود بازده، انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ادغام صندوق تعاون و صندوق مهر رضا و طرح جابجایی پایتخت از اقدامات وی بوده‌است

در ایران در تمامی بانکها رشوه داده می شود، برای یک وام، برای یک وام کوچک تا یک وام میلیاردی تمامی دستگاه ولایت وقیح تماما و کمالا در جزام رشوه گرفتارند. همهی این رشوه دهی و رشوه گیری از متن و بطن شیعه بیرون می آید، همین آسد علی آقای خودمان، صدایش هنوز روی نوار صوت وجود دارد. می گوید
چون نامه ی اعمال مرا پیچیدند،
بردند و به میزان عمل سنجیدند
پیش از همه کس گناه من سنگین بود
من را به محبت علی بخشیدند.
اسلام و تشیع دین محبت است، محبت هم یعنی رشوه، وقتی کسی که وام پانصد میلیاردی برای ساختمان سازی می گیرد، رییس بانک حتما و ضرورتا رشوه می گیرد، وقتی رشوه دهنده با یک جعبه ی ذلوبیا بامیه و یا باقلوا می رود توی دفتر رییس بانک همه می دانند که رشوه دهنده که یکی از مکنده گان خون این ملت است به دفتر رییس بانک رفته تا به او محبت کند، یا به او بگوید که در بیرون با یک کیف سامسونت پر از محبت به او محبت خواهد کرد. آری آسد علی آقا و تمامی معممین و حجج اسلام و آیا عظام و ملاها بر اینکه علی و محمد و ائمه همگیشان پارتی هستند تاکید می کنند، و بهترین پارتی پول و رشوه است. از وصل کردن آب و برق و تلفن گرفته و تا دریافت پاسپورت و شناسنامه و وام و خلاصه این حکومت امام زمان یکی از رشوه دهنده ترین و رشوه گیرنده ترین حکومتهای زمین و زمان و تاریخ و جغرافیاست. در ایران اسلامزده ی ما حتا برگ درختان هم بدون نظر ولایت فقیه بر زمین نمی افتند و این یعنی فساد فی الارض و فی الارز.

خلاصه آن لیست سیاه آقای احمدی نژاد که سالها مردم را در انتظار گذاشته بود بیرون آمد اما همه ی آنها یا همکاران دولت پاک احمدی نژاد هستند و یا از بیت رهبری بیرون آمده بودند .

آقای خاوری یکی از دلسوزترین مدیران بانک ملی در 33بعد از انقلاب بوده اند و کارکنان بانک به خاطر خدمات زیادی که انجام داده به ایشان علاقه زیادی دارند .(یک کارمند بانک ملی )

همه با یاد دارند هنگامیکه آقای احمدی نزاد میخواست در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل خود مبارزه کندو مردم راقانع کند که به او رای دهند باصطلاح گوش فلک را با داد و فریاد خود کر کرد که سیستم بانکی را فساد فرا گرفته و باید همه مدیران آن را عوض کرد . که بعد از انتخاب شدن به ریاست جمهوری ایران همین کار را کرد و بقول خود باصطلاح عمل نمود اما چگونه ؟ مدیران مومن و کار آزموده سیستم بانکی را از کار عزل و بعضی از اشخاصی را بجای آنها منصوب نمود که از علم وتجربه مدیریت بانکی فقط اسم آن را شنیده بودند و نیز آقای احمدی نژاد رئیس جمهور تازه وارد برخلاف شعارهای خود رابطه را بجای طابطه بکار برد . و کسانی را مانند آقای سید محمد جهرمی که سابقه کار او استانداری و زارت کار و دبیری شورای نگهبان است به مدیر عاملی یک بانک بزرگ مانند بانک صادرات ایران منصوب میکند که الان مملکت و ملت ایران تاوان همین ندانم کاریهای چنین افرادی را میدهد . خصوصا اگر بر این ندانم کاریها سوء استفاده مالی وسیاسی بعضی از یاران نزدیک آقای احمدی نژاد مانند رحیم مشائی اضافه نمود که کتبا دستور میدهد کارخانه های بیت المال به همین سوء استفاده کننده اصلی این فساد بزرگ یعنی امیر خسرو بدون ضوابط قانونی فروش اموال دولتی از قبیل مزایده وغیره واگذار شود . عبدالله

‫بابا این همه سرو صدا برای اختلاس و دزذی ۳ میلیارد دلار
‫تقسیم بر ۷۵ میلیون نفر جمعیت ایران کنیم به هر نفر ۴۰ دلار تعلق میگیرد.
‫یعنی ۳ کیلو گوشت ، حضرت عباسی چند صد هزار نفر از هموطنان گرامی به برادران و کلاهبردارانی که
‫این پول را دزدیده اند حسادت می کنند ؟‌
‫این حقیر ۴۰ دلار سهم خود را مشروط به برگرداندن تمام این برادران دزد و کلاه بردار را برسر کارشان با
‫گرفتن ضمانت حسن خدمت ‫در آینده ،می بخشم.
‫فرض بر این می گیریم که دزدان و کلاهبرداران این فاجعه غیر انسانی از رئيس و وکیل و معاون و کارمند و
‫شخصی و غیر شخصی۵۰۰ نفر باشند با توجه به ۳ میلیارد دزدی و کلاهبرداری به هر برادر عزیز ۶ میلیون
‫دلار تعلق می گیرد که این میزان پول برای ۱۰ نسل نا پاکشان کفایت خواهد کرد و دیگر نیازی به دزدی
‫نخواهند داشت و طبیعتأ شاید قرآن به کمرشان بزند و بقیه عمر را با توجه به اینکه شکمشان سیر ‫است
‫‫خدمتگذار باشند،در عوض در صورت برکناری این عزیزان دزد، ۵۰۰ گدا گرسنه دیگر به سر کار آمده و در اولین
‫فرصت ۳ میلیارد دلار دیگر خواهند دزدید. و در ضمن کلاهبرداران میلیاردر فعلی با توجه به شناخت به همه
‫ راه و چاههای دزدی و کلاهبرداری، از هر گونه دزدی و کلاهبرداری در آینده جلوگیری خواهند کرد!!!!!!!!
‫فقط یک خواهش از این برادران دزد و کلاهبردار دارم که خمس و زکات مالیات بر ارزش افزوده خود را پرداخت
‫کنند .


اگر بتوان از این شرایط استثنائی استفاده درستی کرد و اقای خامنه ای را هم متقاعد نمود که انتخابات ازاد مجلس به نفع همه است،راهی برای ورود شخاص سالم به درون این جمع مؤمن ازخدا بیخبر باز خواهد شد و کشور تا اندازه ای سر و سامان خواهد گرفت.متاسفانه اقای خامنه ای با سکوتش در مقابل این باند معافیائی و رئیس جمهور متوهم و از خود راضی،نشان میدهد که بر سر دوراهی انتخاب بد و بدتر قرار گرفته و راه پس هم ندارد.اما سکوت بیش از حد ایشان هم اغاز یک هرج و مرج سیاسی را در پی دارد و پایانش هم دو چیز بیشتر نیست ١-انقلاب و تجزیه ایران ٢- حکومت نظامی و کشتار مردم

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما