خانه | خبر | اخبارایران

در دانشگاه اميرکبير کلاس‌های حوزه علميه برگزار می‌شود

دوشنبه, 1390-06-21 14:53
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

از مهر ماه سال جاری کلاس‌های حوزوی برای دانشجويان دانشگاه صنعتی اميرکبير برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌رضا پورمحمد، کارشناس حوزه علوم اسلامی دانشگاهيان مرکز دانشگاه صنعتی اميرکبير اعلام کرد که از ۲۰ مهرماه سال جاری کلاس‌های درس حوزوی دانشگاه آغاز می‌شود.

پورمحمد گفت دانشجويان اين دانشگاه تا ۹ مهرماه می‌توانند برای ثبت نام در اين کلاس‌ها اقدام کنند.
وی همچنين افزود که افزون بر دانشجويان دانشگاه اميرکبير، دانش‌آموختگان اين دانشگاه و ديگر دانشجويان نيز می‌توانند در اين دوره‌ها ثبت نام کنند.

به گفته علی‌رضا پورمحمد در اين کلاس‌ها ۶۶ واحد تدريس می‌شود و دوره تدريس آن شش ترم 11 ماهه است که سه سال به طول می‌انجامد.

وی گفت امکان پذيرش حدود ۱۰۰ نفر در کلاس‌های تدريس دروس حوزوی دانشگاه اميرکبير فراهم شده است و هزينه شرکت در اين کلاسها هر ترم ۳۰ هزار تومان است.

در ۱۹ ارديبهشت‌ماه سال جاری، غلام‌رضا خواجه سروی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزير علوم ايران از ارسال بخشنامه به دانشگاه‌ها برای تقويت و ايجاد حوزه‌های علميه دانشجويی خبر داده بود

پيش از اين در ۱۹ ارديبهشت‌ماه سال جاری، غلام‌رضا خواجه سروی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزير علوم ايران از ارسال بخشنامه به دانشگاه‌ها برای تقويت و ايجاد حوزه‌های علميه دانشجويی خبر داده بود.

خواجه سروی از توسعه حوزه های علميه دانشجويی به عنوان تدبيری برای ارتقای دانش دينی دانشجويان ياد کرد و گفت: «اعتقاد داريم اگر دانشجويان در زمينه مباحث دينی از آموزش کلاسيک برخوردار شوند در بينش‌شان تأثير می‌گذارد.»

وی با بيان اين‌که در حال حاضر در ۳۰ دانشگاه کشور حوزه علميه دانشجويی فعال است، گفت: «استان‌های سمنان، آذربايجان شرقی و مرکزی به تازگی طرح ايجاد حوزه‌های علميه دانشجويی را تکميل کرده‌اند و اجرايی می‌کنند.»

معاون فرهنگی و اجتماعی وزير علوم گفت: «طلاب دانشجو در اين حوزه‌ها نزديک به ۶۴ واحد درسی می‌گذرانند و ترکيب اين دروس هم اعتقادی دينی است و هم مسائل فرهنگی سياسی ايران است.»

اسلامی کردن دانشگاه‌های ايران يکی از دغدغه‌های اصلی وزارت علوم ايران است که هم در تغييرات بنيادين در درس‌های علوم انسانی، هم در برکناری استادان دانشگاه‌ها و هم در جداسازی دختران و پسران در محيط دانشگاهی خود را نشان می‌دهد.

طرح اجرای کلاس‌های حوزه علميه در دانشگاه نيز در چارچوب اسلامی کردن دانشگاه‌ها صورت می‌گيرد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما