خانه | خبر | اخبارایران

کروبی: در انتخابات آینده جایی برای اصلاح‌طلبان نیست

یکشنبه, 1390-06-20 14:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
مهدی کروبی، از رهبران مخالف دولت گفته است که در انتخابات آینده مجلس «جایی برای حضور اصلاح‌طلبان نیست و رقابت فقط بین اصول‌گرایان است.» 
 
اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی و مشاور مهدی کروبی در گفت‌وگو با سایت سحام‌نیوز، اعلام کرد که مهدی کروبی این سخنان را چندی پیش در ملاقات با حسین کروبی، فرزند ارشدش گفته است. 
 
سخنگوی حزب اعتماد ملی می‌گوید که فرزند آقای کروبی در ملاقات با پدرش از وی در مورد انتخابات سوال کرده و مهدی کروبی پاسخ داده که «در حال حاضر نظر خاصی ندارم.» 
 
وی از حسین کروبی نقل می‌کند که پدرش پس از شنیدن نظرات جریان اصلاح‌طلب و «افراد منتسب به حکومت» درباره انتخابات، گفته است: «من هم از سخنرانی مقامات نظام که از صداو سیما پخش شد استنباطم این است که جایی برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات نیست و فقط رقابت بین اصول گرایان است.» 
 
مهدی کروبی، نامزد معترض به دهمین انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ۱۳۸۸، از تاریخ ۲۵ بهمن ماه گذشته در حبس خانگی به سر می‌برد. 
 
میرحسین موسوی، از دیگر رهبران مخالفان دولت  نیز که به همراه زهرا رهنورد، همسرش از ۲۵ بهمن ماه در حبس خانگی است، ۱۶شهریور ماه جاری در ملاقات با دخترانش گفته بود: ««با توجه به تداوم وضعیت فعلی نمی‌توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت.» 
 
سخنگوی حزب اعتماد ملی: «اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس حضور پیدا کنند جریان دولت به شدت ناخرسند خواهند شد چرا که در زیر فشار جامعتین مجبور خواهند بود با هم پیمانان آقای باهنر ائتلاف کنند و بدین ترتیب امکانات دولتی را بایستی با منتقدان اصول‌گرا تقسیم بر دو کنند» 
 
سخنگوی حزب اعتماد ملی در رابطه با موضع این حزب سیاسی در انتخابات آینده مجلس، گفت که بدلیل اینکه طی دوسال گذشته از تشکیل جلسه حزب اعتماد ملی جلوگیری شده، امکان اعلام نظر «قاطع» ندارد و به «الزاماتی» که محمدخاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران برای یک «انتخابات آزاد» اعلام کرده، تاکید می‌کند. 
 
محمد خاتمی پیش از این «آزادی زندانیان سیاسی، پایبندی همگان به قانون اساسی و فراهم شدن امکان برگزاری انتخابات سالم و آزاد» را به عنوان شروط اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات آینده مجلس اعلام کرده بود. 
 
اسماعیل گرامی‌مقدم در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که در صورت ارائه ندادن لیست انتخاباتی از سوی اصلاح‌طلبان، «وحدت» بین اصول‌گرایان «موضوعیت» نخواهد داشت.
 
انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی اسفند ماه جاری برگزار خواهد شد و گروه‌های مختلف اصول‌گرایان منتقد دولت از هم‌اکنون در پی شکل دادن به ائتلاف‌های درون خود هستند. 
 
مشاور مهدی کروبی پیش‌بینی کرد که در صورت شرکت نکردن اصلاح‌طلبان در انتخابات، «جریان دولت» با دادن لیستی جداگانه و «امکاناتی که در اختیار دارند به ویژه پول نقد که قرار هم هست سه برابر شود» بیشتر کرسی‌های مجلس نهم را از آن خود خواهند کرد. 
 
این نماینده سابق مجلس ادامه داد: «اگر اصلاح‌طلبان حضور پیدا کنند جریان دولت به شدت ناخرسند خواهند شد چرا که در زیر فشار جامعتین مجبور خواهند بود با هم پیمانان آقای باهنر ائتلاف کنند و بدین ترتیب امکانات دولتی را بایستی با منتقدان اصول‌گرا تقسیم بر دو کنند.» 
 
وی در عین حال گفت: «اصلاح‌طلبان شرایط حضور در انتخابات را مناسب نمی‌بینند و علاقه‌ای به ارائه لیست ندارند» 
 

در همین زمینه:

 

میرحسین موسوی: نمی توان امیدی به انتخابات داشت

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

حاج آقا صبح حضرت عالی بخیر
‫امید است که خوب خوابیده باشید.

هنوز هم بعضي ها فکرميکنندبا چند نماينده دکوری در مجلس فرمايشي معجزه کنند..
در صورتيکه حکومت کوچکترين اعتراض اجتماعی و انتقادی را تحمل نميکند و چماق و اعدام و زندان در پي آنست ...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما