خانه | خبر | اخبارایران

سخنان تونی بلر درباره تغییر رژیم ایران

جمعه, 1390-06-18 16:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

تونی بلر عنوان کرده است که با وجود رژیم فعلی ایران به آینده خاورمیانه خوش بین نیست. او در گفت و گو با رسانه های انگلیس خواستار تغییر رژیم ایران شده است.

 

تونی بلر، نخست وزیر سابق انگلیس، که به مناسبت مرور حوادث یازدهم سپتامبر امروز جمعه ۱۸ شهریور با رسانه های انگلیسی سخن می گفت، پشتیبانی جمهوری اسلامی از گروه های تروریستی را عاملی برای ادامه جنگ و خونریزی در افغانستان و عراق دانسته است.

به گفته سایت فارسی «رادیو فرانسه» بلر که اکنون رئیس گروه چهارجانبه درباره خاورمیانه است، همچنین اسلامگرایی افراطی را خطری برای منطقه برشمرده و گفته است : « قدرت نیروهای اسلامگرای افراطی دست کم گرفته شده است، هر چند اکثریت مردم جهان عرب و مسلمان، به گواهی انقلابات منطقه، خواستار آزادی های اساسی و دموکراسی هستند.»

وی همچنین خواهان تشدید فشارهای بین المللی بر رژیم سوریه شده و رژیم بشار اسد را قابل اصلاح تشخیص نداده است.

 

«اسکای نیوز» هم امروز در خبر مشابهی به نقل از تونی بلر نوشته است که غرب باید در برابر جاه طلبی های تهران از زور استفاده کند. 

این دومین اظهار نظر صریح مقامهای سیاسی غربی، درباره تغییر رژیم ایران در هفته گذشته است. پیش از این، نیکولا سارکوزی در سخنانی از احتمال حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران سخن گفته بود.

واکنش محمود احمدی نژاد به سخنان همتای فرانسوی وی، در یک گفت و گوی تلویزیونی این بود که آقای سارکوزی فکر می کند دنیا جنگل است و او رئیس این جنگل. وی همچنین تاکید کرده که : « البته می‌دانیم عده ای که در برابر منطق و فرهنگ ملت ایران حرفی برای گفتن ندارند، آرزو دارند به ایران حمله کنند این عده همان استعمارگران و برده‌داران سابق هستند اما همه می‌دانند هر دستی که برای ضربه زدن به ایران دراز شود، از بازو قطع خواهد شد.» 

Share this
Share/Save/Bookmark

اقای بلر اقای این اخوندها همان همدستان مصدق هستند که با اردنگی اجداد زالو صفت شما را از ایران بیرون کردند.این بار در صورت حماقت مجدد، ملیون و ایراندوستان چپ و راست در کنار هم وطنان اخوند خود؛ پوست سرتان را به رسم سرخ پوستان خواهند کند.پاینده ایران مرگ بر دمنان ایران و ایرانیhttp://www.youtube.com/watch?v=9ciwKnI_WAM&feature=related

آقایان نتوانستند اولادشان را کنترل کنند پس، از درون بتری غول بیرون امد. از آنجا که هر نظام پا و ریشه در نظام قبل دارد
پس خدا لراخر و عاقبت ما را بخیر کند. آقای بلیر هم بهتر است آب به آسمان نپاشندکه...............

برادر mansour piry khanghah ، توني بلر هموست که با پشتيباني از دوستشان و دست پرورده اشان يعني ج ا دستور حمله به عراق را صادر کرد.
حالا فهميدند که اينها خدارا نيز بندگی نميکنند و بدنبال بمب اتم و باج خواهی های بزرگ هستندو همين روزها بمب اتم توسط تروريستها خريد و فروش خواهد شد...

البته دیر یا زود رژیم آخوندی توسط همین ملت از پا در خواهد آمد و این برادران اروپایی هم خود حرفهای خود را باور ندارند و بسیار خوب میدانند که این حرفها برای چیست و مقتضی چه تصمیمی است که به ما نمیگویند. البته من با حمله نظامی به ایران بسیار موافقم چون شهر من نه کارخانه مهمی دارد که بزنند و نه کلا چیز به درد بخوری که بدرد کشورهای دیگر بخورد. اینجا هموطنان من فقط در نیروهای نظامی استخدام میشوند و با اینکه کسی علاقه ای به این حرفه ندارد برای سیر کردن شکم خود و فرزندانشان وارد نیروهای نظامی می شوند و در جاهای مختلف این سرزمین نفرین شده مشغول دود و دم هستند. با امید به اینکه رگ غیرت این دو برادرمان هم تورم نفرمایند کما اینکه شک دارم غیرتی مانده باشد برای کسی با وجودی که آقایان همه جوره در خانه خودمان بهمون تجاوز کرده اند و دم بر نیاورده ایم... همین حالا هم ایران در اشغال است...

این تونی بلر نمی دانم چه پدرکشتگی و نفرت شخصی ای از ایرانی ها دارد. صدامش هم اینقدر در نفرت و پدرکشتگی پیشتاز نبود. سر هر بحث بی ربط و با ربطی حتماً یک جایی از آرزویش در مورد نابودی ایران و حمله به ایران یک حرفی می زند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما