خانه | خبر | اخبارایران

سخنگوی سپاه: فعلا اعلام آتش‌بس از سوی پژاک مفهومی ندارد

دوشنبه, 1390-06-14 14:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

درپی اعلام «آتش بس» از سوی حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)، سرهنگ حمید احمدی، سخنگوی سپاه پاسداران در عملیات شمال‌غرب ایران گفت که در حال حاضر اعلام آتش‌بس «مفهومی ندارد» و تاکنون تصمیمی از سوی ایران در این خصوص گرفته نشده است.

 

حزب حیات آزاد کردستان، روز گذشته، ۱۳ شهریور ماه با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود، اعلام کرده است که پس از «میانجی‌گری برخی از جناح‌ها و شخصیت‌‌ها» بین آن‌ها و دولت جمهوری اسلامی ایران، تصمیم به اعلام آتش‌بس گرفته است.

 

بنا بر این بیانیه تصمیم آتش‌بس بر مبنای «مطالبه جناح‌های میانجی‌گر» و «باور بر راهکار دموکراتیک و صلح‌جویانه» گرفته شده است.

 

پژاک اعلام کرده که در صورت پذیرش این تصمیم از سوی دولت ایران، آتش‌بش از ساعت ۱۲ بعد از ظهر روز دوشنبه پنج سپتامبر اجرا خواهد شد.

 

این بیانیه که با امضای «مجلس حزب حیات آزاد کردستان» منتشر شده، اضافه کرده است: «در وضعیت برعکس آن در مقابل هر گونه رخداد آتیه، جمهوری اسلامی ایران مسئول خواهد بود.»

این در حالی است که سخنگوی سپاه در عملیات شمال‌غرب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس تصمیم پژاک بر اثر «آتش سنگین سپاه» بر روی این مواضع این گروه دانست و گفت: «خواسته ما این است که آن‌ها ابتدا مرزهای ما را ترک کنند تا بعدا اگر صحبتی لازم است، صورت بگیرد.»

 

سخنگوی سپاه پاسداران: «حکومت اقلیم کردستان قرار است امروز طی کنفرانس مطبوعاتی اعلام ‌کنند که نیرو‌های‌شان را از ایران خارج خواهند کرد که در این صورت شاید پاسخی به آتش بس آن‌ها داده شود»

 

به گفته این مقام سپاه پاسداران: «حکومت اقلیم کردستان قرار است امروز طی کنفرانس مطبوعاتی اعلام ‌کنند که نیرو‌های‌شان را از ایران خارج خواهند کرد که در این صورت شاید پاسخی به آن‌ها داده شود اما تاکنون سپاه به هیچ وجه به این درخواست آن‌ها پاسخ نداده است.»

 

نیروهای سپاه و پژاک از مردادماه سال جاری با یکدیگر درگیر هستند و به گفته دو طرف تا کنون ده‌ها نفر در این حملات کشته شدند. درگیری جدید سپاه و پژاک از روز ۱۱ شهرویور ماه در مناطق مرزی شهرستان سردشت واقع در استان آذربایجان غربی آغاز شده است.

سرهنگ حمید احمدی، با بیان اینکه آمار دقیقی از تلفات پژاک در جریان درگیری‌های اخیر در دست نیست، گفت که تا ظهر روز گذشته، ۱۳ شهریور دست کم ۳۰ نفر کشته و ۴۰ نفر مجروح شده‌اند.
وی می‌گوید که تعداد دقیق تلفات اعضای پژاک «قطعا بیشتر از این تعداد است.»

 

روابط عمومی قرارگاه حمزه سپاه پاسداران روز یک‌شنبه در بیانیه‌ای که در واحد مرکزی خبر منتشر شد، از کشته شدن ۲۲ نفر و مجروح شدن ۲۷ نفر از اعضای پژاک در جریان عملیات اخیر نیروهای سپاه پاسداران در ارتفاعات مرزی سردشت خبر داده بود.

 

پیش از این پژاک در تارنمای رسمی خود از کشته شدن ۷۶ تن از نیروهای سپاه پاسدارن در این درگیری خبر داده بود.

در همین زمینه:

سپاه و پژاک: ده‌ها تن در درگیری اخیر کشته شدند

درگیری جدید سپاه و پژاک

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما