خانه | خبر | اخبارایران

محاصره محل‌های برگزاری نماز عید فطر اهل سنت از سوی پلیس

چهارشنبه, 1390-06-09 19:06
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پلیس امنیت با محاصره نمازگزاران اهل سنت  در نقاط مختلف تهران از برگزاری نماز عید فطر از سوی آنها جلوگیری کرد.

 
به گزارش پایگاه خبری سنی آن‌لاین، در پی اعلام ممنوعیت برگزاری نماز عید فطر به هیات امنای نمازخانه اهل سنت غرب تهران، قرار بود که نماز عید فطر امسال در منازل شخصی اهل سنت برگزار شود.
 
بنا به این گزارش پلیس با محاصره این منازل، مانع از ورود نمازگزاران شد و کارت شناسایی افرادی که در این منازل بودند را توقیف کرد.
 
به نوشته سایت سنی آن‌لاین، اهل سنت تهران، اجازه داشتن مسجد برای ادای نمازهای پنجگانه، عیدین و جمعه را ندارند و نمازهای خود را در منازل استیجاری برگزار می‌کنند.
 
سال گذشته مقامات امنیتی در تهران مانع از برگزاری نماز عید فطر از سوی اهل سنت شدند و امسال نیز با احضار هیات امنای نمازخانه اهل سنت غرب تهران (صادقیه)، آن‌ها را برای برگزاری نماز عید فطر «تهدید» کرده‌ بودند.
 
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، روز گذشته از رهبر جمهوری اسلامی ایران خواسته بود که اجازه ندهد افرادی «تحت هر عنوانی» از اقامه نماز عید فطر در شهرهای بزرگ که اهل سنت در اقلیت هستند، جلوگیری کنند.
 
پلیس با محاصره  منازلی که قرار بود نماز عید فطر اهل سنت در آن برگزار شود،  مانع از ورود نمازگزاران شد و کارت شناسایی افرادی که در این منازل بودند را توقیف کرد
 
وی با بیان اینکه شیعه و سنی دو فرقه اسلامی هستند که مساجد و مصلی‌هایشان جدا از هم است و مسایل فقهی آن‌ها با هم تفاوت دارد، گفته بود که اصرار بر اقامه نماز اهل سنت به امامت شیعه، نتیجه‌ای جز «کدورت بیشتر» ندارد.
 
پلیس همچنین برخی منازل جدید را که برای برگزاری نماز در نظر گرفته شده بود شناسایی کرده و از اقامه نماز در آن ممانعت کرده بود.
 
برخی خبرهای رسیده از شهرهای دیگر حاکی از آن است که در چند شهر دیگر که اعل سنت در اقلیت هستند نیز به آن‌ها اجازه برگزاری نماز عید فطر داده نشده است.
 
۱۴نفر از نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی ایران روز گذشته با ارسال نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور از وی خواسته بودند درخواست هیات امنای نمازخانه اهل سنت غرب تهران (صادقیه) در خصوص «فراهم کردن زمینه برگزاری عبادات دهه آخر ماه مبارک رمضان وبرگزاری عید فطر» از سوی اهل سنت در تهران را پیگیری کند.
 
این نامه در پی تقاضای هیات امنای نمازخانه اهل سنت تهران از نمایندگان مجلس، به رئیس جمهوری ارسال شده بود.
 
هیات امنای نمازخانه اهل سنت غرب تهران (صادقیه)، ۲۶مرداد ماه در نامه‌ای نمایندگان اهل سنت مجلس از آن‌ها خواسته‌اند اقدامات لازم برای امکان برگزاری نماز عید فطر برای اهل سنت را فراهم آوردند تا «کام شهروندان اهل‌سنت تهران در بامداد عید تلخ نشود

 

Share this
Share/Save/Bookmark

لطفا این موضوع را هم به گردن هموطنان فارس زبان بیاندازید و از همکارانتان درخواست کنید تا چند مقاله در نقش پررنگ فارس زبان ها در این واقعه بنویسند و آن را دلیل محکمی برای تجزیه ایران بدانند.

اسلام در اصل و اساسش این چنین است، چه شیعه و چه سنی، سنی ها در عربستان شیعیان را به هیچ می گیرند و توهینشان می کنند، و شیعیان در ایران سنی ها را نجس می دانند. قبرستان بقیع در عربستان و مساجد اهل سنت در ایران از این افاضات است. تنها راه حل برای احترام به ادیان لاییسیته است. مساجد باید جای عباتگاه باشد بی آنکه صدای ماذن و نوحه و قرآن از آنها بیرون آید، در عین حال هیچ کس حق نداشته باشد به مساجد سنی و شیعه و کنیسه و کلیسا توهین کند. در کشورهای مترقی و مصون از اسلامیت مسلمانهای شیعه و سنی مسیحی و یهودی با هم زندگی می کنند، و عجبا که تنها گروهی که از این آزادی سو استفاده می کند همانا مسلمانند. چه شیعه و چه سنی. تمام آتش افروزی های انگلیس و فرانسه و آلمان را مسلمانان می کنند. آنها بیشترین استفاده را از امکانات این کشورها می برند و در عین حال دست دهنده ی غربی ها را قطع می کنند و نمکدان می شکنند. تمامی زندانهای این کشورها را برادران مسلمان پر کرده اند. بنده در عین حال به عنوان یک شیعه زاده ی سابق محدودیت هموطنان سنی را محکوم می کنم. به آنها با احترام عرض می کنم که هرگز همچون شیعیان در ایران با نماز و دعا صد معبر نکنید و بگذارید این امتیاز وحشتناک مختص برادران شیعتان باشد. بزئودی پگاه سر خواهد زد.

من شیعه ام. اما لعنت می فرستم بر هر چه کینه، عدوات و دوستگی دینی است. خواهران و برادران سنی مذهب باید حق داشته باشند نمازها و بقیه مراسم عبادی خود را در هر مکان و زمانی که رهبران مذهبی ایشان تشخیص می دهند بی هیچ محدودیتی برگزار کنند. حکومت جمهوری اسلامی دیکتاتوریی است که جز با سرنگونی اصلاح نمی شود. امیدوارم خواهران و برادران سنی مذهب اعمال شنیع و غیر انسانی حکومت را به حساب ملت نگذارند. علی که مدتهاست که به فراموشی سپرده شده، از بقیه امامان شیعه هم که به جز مضحکه ای باقی نمانده، باور های دینی و مذهبی بقیه شاخه های دین اسلام، مسیحیت و یهودیت که جای خود دارد.

در قانون اساسی زمان شاه یا همان قانون مشروطه دین رسمی کشور شیعه اثنی عشری است و هیچ دین و مذهب دیگری حتی مذاهب اهل تسنن نیز به رسمیت شناخته نشده است. دیگر از حکومت اسلامی شیعی که نمی شود توقع داشت قانونش از قانون زمان مشروطه کمتر انحصاری باشد.

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
کاین ره که تو میروی به قبرستان است

خدا وند همه مردم را از شر این شیاطین انسان نما حفظ کند.

سلام. در مورد نظر دوست عزیزی که تقصیر را به گردن فارس ها انداخته و باز مسئله را قومیتی کرده وصورت مسئله را پاک کرده باید عرض کنم که بنده از فارس زبانهای اهل سنت هستم و ایران ررا دوست دارم مثل جانم ..در مورد دوست عزیزی که در مورد عربستان نوشته نیز باید عرض کنم که همه چیز آنطور که جمهوری کثیف اسلامی میبیند سیاه سفید نیست..بهتر است نگاهی به مسجد زیبا وبزرگ شیعیان در مدینه ومکه بیاندازید..همچنین معاونت فرمانده گارد امنیت عربستان سعودی ورئیس پلیس شهر مدینه و چند وزیر در عربستان از شیعیان هستند.برای منبع می توانید به سایت وزارت کشور عربستان مراجعه کنید..دلایل الکی که مموضوع قومیتی و یا شیعه سنی شود کفاف نمی کند چرا که اهل سنت ایران مانند خیلی از مردم دیگر ایران زیر بار ظلم روحانیت پلید جمهوری اسلامی و آقای خامنه ای و رفقا هستند..در مورد مسائل سیاسی و نابرابری های سیاسی باید عرض کنم که مراجع گرانقدر تشیع تا زمانی که زنده هستند هیچ وقت اجازه نمی دهند پست سیاسی به غیر تشیع برسد..بهتر است مراجعه کنید به نامه آیت الله مکارم و همدانی در زمان خاتمی ..آنها یک صدا و به دلیل ایدئولوژیک بودن حکومت شیعه ظلم وارده به اهل سنت را بیشتر می کنند. ولی زمان که بگذر و اهل سنت کشور مخصوصا موقعی که به سمت بنیاد گرایی و عملیات های مخرب بروند آنوقت هست که نظام کثیف آخوندی دوباره واکنشی عمل خواهد کرد..بیاییم برای خلاص شدن ازدست اسلام ایدئولوژیک خامنه ای و روحانیت تشیع یک صدا هم قسم شویم واز هیچ اقدامی فرو گذار نباشیم ..چه عملی وچه نظری..به امید روزی که ریشه های آزادی و دموکراسی سکولار در ایران عزیز پا بگیرد ودیگر فرقی بین شیعه و سنی نباشد .برای آمدن آن روز دعا کنیم

کاش همه دوستان وهمراهان جنبش سبز دربرگزاری نماز عید فطر با برادران اهل سنت همراهی می کردند،تا این متوهمان متوجه وزن سیاسی خودمی شدند

دوستان محترم لطفاً بفرمائید پیامبر اسلام(ص) شیعه بوده اند یا سنی ؟. چرا قبول نمیکنید که اختلافات اولیه باعث این بدعتها بوده و خود اختلافات بر خلاف دستورات دین بوده اند .چه اشکال دارد که خود را فقط مسلمان بدانیم و سایرین را نیز به احترام هستی و وجودشان عزیز و ارجمند بداریم. هدف اسلام تکامل اخلاقی جامعه بوده است آیا مذهب سازی ما را به این مقصد میرساند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما