خانه | خبر | اخبارایران

آیت‌الله خامنه‌ای: انتخابات نباید امنیت کشور را به چالش بکشد

چهارشنبه, 1390-06-09 09:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران امروز، چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید فطر گفت که باید مراقب بود انتخابات، تبدیل به «چالشی برای امنیت کشور» نشود.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، وی با یادآوری آنچه «تلاش دشمنان برای سوءاستفاده از انتخابات و ضربه زدن به امنیت کشور» عنوان کرد، به «مردم، مسئولان مختلف، منبرداران و فعالان سیاسی» هشدار داد که «مراقب چالش‌های ضد امنیتی و تلاش‌های دشمنان» باشند.
 
انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی ۱۲اسفند ماه جاری در ایران برگزار می‌‍‍‌‌شود.
 
ایران در دو سال گذشته در پی اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸دستخوش ناآرامی‌ و اعتراضات گسترده بوده است. در جریان این ناآرامی‌ها هزاران نفر از مخالفان دولت بازداشت شده و صد‌ها نفر به احکام سنگین حبس محکوم شده‌اند.
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نزدیک بودن انتخابات در ایران «پرهیز از اختلاف و کدورت» را از نیازهای امروز ایران دانست و افزود: «باید همه مراقب باشند، همه بهوش باشند. اتحاد و همدلی، پرهیز از اختلاف و کدورت، احساس کار و تحرک و نشاط از ضرورت‌ها و نیازهای امروز کشور است.»
 
روابط مجلس و دولت ایران در دو سال اخیر به شدت دچار تنش شده است. آیت‌الله خامنه‌ای، ششم شهریور ماه جاری نیز در دیدار با رییس‌جمهور و اعضای هیأت دولت، به آن‌ها توصیه کرد تا جایی که ممکن است «کوتاه بیایند» و تلاش کنند که مسائل را با «ارتباطات دوستانه» حل کنند.
 
وی در بخش دیگری از در خطبه‌های نماز عید فطر که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: «کسانی که امروز در صحنه لیبی خود را صاحب انقلاب مردم می‌دانند،‌‌ همان کسانی هستند که با سردمداران ظالم سابق لیبی هم‌پیاله بودند.»
 
سخنان آیت‌الله خامنه‌ای  در حالی است که روز گذشته علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران با مصطفی عبدالجلیل، رئیس شورای انتقالی ملی لیبی از وی دعوت کرد تا به تهران سفر کند.
 
صالحی همچنین در این گفت‌وگو «پیروزی انقلاب مردم لیبی» را تبریک گفت و بر توسعه روابط دو کشور تأکید کرد.
آیت‌الله خامنه‌ای: کسانی که امروز در صحنه ليبی خود را صاحب انقلاب مردم می‌دانند، همان کسانی هستند که با سردمداران ظالم سابق ليبی هم‌پياله بودند
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران  همچنین با اشاره به تحولات رخ داده در کشورهای مصر، لیبی، تونس و یمن، آن را «سقوط عوامل امریکا و صهیونیست در منطقه» توصیف کرد و به مردم این کشور نسبت به « موج سواری و سوءاستفاده سلطه گران» هشدار داد.

وی بدون اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور سوریه از وضعیت مردم بحرین ابراز نگرانی کرد و گفت که در این کشور «به مردم مظلوم، ظلم و جفا» می‌شود.
 
اعتراضات مخالفان بشار اسد در سوريه شش ماه است که آغاز شده  و از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۲۲۰۰ نفر  از معترضان در این کشور کشته شده‌اند.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای، تیرماه امسال گفته بود: «سوریه در خط مقاومت قرار دارد و ماهیت حوادث آن با ماهیت حوادث دیگر کشورهای منطقه متفاوت است.»
 
ايران يکی از متحدان و حاميان دولت سوريه است و اتحاديه اروپا سپاه قدس را به «کمک به سوريه در سرکوب معترضان» متهم کرده است.
 
مقامات رسمی ایران تا چندی پيش از دولت سوريه در برابر معترضان اين کشور حمايت می‌کردند، اما به تازگی دولت جمهوری اسلامی با لحنی محتاطانه، خواهان پاسخگويی دولت سوريه به خواسته‌های مخالفان شده است.
 

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

منظور ناتو بود نه شورشیها...شما دیگه کی هستیم!!!

به قول عبید زاکانی: عجوزه ای در لباس مردان خود با مخدرات قوادی می کرد، و بر شوهر مرده ای که بقال بود خورده می گرفت که فلان در دکان ادویه می فروشد. حالا حکایت قوادی آقاست و ادویه فروشی لیبیایی ها. خود آقا بزودی از پیروان قذاف شهر طرابلس خواهد شد و نگاه کنید که چگونه عشوه می ریزد. این قواد اگر امروز خود محمد هم اگر امروز بیاید و حتا همان موعودی که بی وعده است باز هم این قواد حکم به قوادی دیگران خواهد داد. شاهرخ مسکوب در مقدمه ای بر رستم اسفندیار از فرهنگ قواد پرور و سفله ما به نیکی یاد کرده، اما مهاجرانی در وبسایتش این واژه را سانسور نموده، اما ایکاش شاهرخ مسکوب نمرده بود و معنای قوادی و سفله گری و با این حد و حدود را می دید، و تبصره ای بر کتابش می نوشت.

معلوم است بد جوری در مخمصه ای که خودت برای خودت بر پا داشتی گیر کرده ای و نه راه پس داری و نه راه پیش ، این است پاداش ۳۳ سال ظلم و جنایت ، این است حاصل اینهمه رجز خوانی و اسلام و عدالت اسلامی ؟!! .. کمی شرم و حیا هم بد نبود اگر میداشتی : امام وقیح و ظالم و خودفروش , تو نه تنها به یک ملت خیانت و جفا کردی بلکه تخم تنفر و نفاق را بین همگان تقسیم و توزیع کردی , برای همین هم به لعنت ابدی محکوم گشته و در دلها ، سال هاست که مرده ای بیش نیستی , لعنت به تو و خاندانت!!!

نه منظور خامنه ای کشورهای غربی بوده و او هم کامل درست میگوید. مردم ایران نیاز به تحریف شما ندارند.

اون بابایی که عبید زاکانی رو نوشته ماجرا را خیلی خوب دیده. اما آقا وضعش و کارش از اینا گذشته. آقا باید بره پیش قذافی. آقا قذافی متشابهات زیادی دارند. البته محکماتشونم به هم میاد. آقا حتما کتاب سبز قذافی رو صد بار خونده. برا همینم اگه توجه بشه اینهو بلبل حرفای قذافی رو تکرار میکنه. شایدم اینهو یه چیز دیگه. خدا میدونه. اینهو چی. اما واقعش اینو که خدا کنه اینا چند سال دیگه سرکار باشن. چرا، چونکه اونوقت دیگه این دین حنیف، حنیف حنیف حنیف میشه، یعنی نور تو نور، یا اگه دلت میخاد نور علی نور، بقول شیخ اشراق صدر المتالهین. یا بزبون امروزیها صدر الته این. در هر حال آقا تا بیخ گلوش بغض الهی که خدا این بغض آقا رو بترکبونه. آقا نازه، آقا خیلی مهربونه، آقا اینهو یه قمری، آقا اینهو یه قلمبه ست که نور بهش ریخته. بقول خودش اینهو کرم شکولات با طعم تلخ و پشه گیر. خدا آقا رو حفظ کنه که اینهمه نور داره، پوتین راس گفته که آقا اینهور خود مسیحه، الهی که مردم اونو به صلیبش بکشن که حرف پوتین آقا تعبیر بشه، تازه پوتین سگ کی باشه که آقا رو با مسیح و این دم دستیا یکی میکنه، آقای ما خود اوهیته، از اسماء الله ست، من خودم عکس آقا رو روی پشت بوم خونه مون دیدم که گر گرفته بود، این آتیش معمولی نبود این آتیش خود آقا بود. الهی لال شن کسایی که گفتن مرگ بر اصل و اصالت ولایت فقیه، اگی کر شن او هفتاد ملیونی که شنیدن، او هفتاد ملیونی که گفتن نویت سید علی! آره نوبت سید علیه که اعلام نبوت و الوهیت کنه، تا کور شود، تا کر شود هر آنکه نتواند دید و شنید...
ما همه نوکر توییم خامنه،
چاقوکش لات توییم خامنه.
انقلابو دزدیدی،
ما رو اسیر کردی،
خودتو ریکب کردی
نوکرتیم خامنه، چاکرتیم خامنه.
اینو من نمی گم تو پادگانها سپاه و بسیج نوشتن. الهی کور بشه چشمی که قد رعنای این امام رهبر فرزانه رو نمی تونه ببینه. الهی هزار بار مرض قذتف بگیره. همون مرضی که قذافی و مبارک و بن علی رو گرفت و حالام نوبت امام بشارت الله حان و بعدشم امام جون خودمون. ای داد و بی داد از این مردم نمک نشناس.
اما حرف عبید از اون حرفای جانانه س خوب گوشش کنین. جاوید امام رهبر فرزانه...جاوید شاه، جاوید سلطان بقول اکبر آقا گنجی الهی امید

بطور کلی انتخابات در ایران همواره گزینشی، بدون تبلور اراده مردم و معطوف به مصالح دستگاه حاکم بوده است.حال آقای خامنه ای به این نتیجه رسیده اند که حفظ شکل ظاهری آن برای او درد سر ساز میشود. باید منتظر فتوای ایشان مبنی بر انحلال انتخابات قبل و یا پس از برگزاری آن بود.

کدام انتخابات ؟ اصلا براي چي ؟ براي تشکيل مجلس فرمايشي ؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما