خانه | خبر | اخبارایران

آیت‌الله خامنه‌ای: دولت با «رویکرد مخاصمه» به نتیجه نمی‌رسد

دوشنبه, 1390-06-07 14:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که دولت باید در برابر انتقادهایی که در رسانه‌ها یا مراکز قانونی مطرح می‌شود، «برخورد صحيح» داشته باشد و «رویکرد مخاصمه و حمله متقابل» در برابر انتقادها، به نتيجه‌اي نمي‌رسد.


به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، وی عصر روز گذشته، یکشنبه در دیدار با  رييس‌جمهور و اعضاي هيأت دولت، به آنها توصیه کرد تا جایی که ممکن است «کوتاه بيايند» و تلاش کنند که مسائل را با «ارتباطات دوستانه» حل کنند.


روابط مجلس و دولت ايران در دو سال اخير به شدت دچار تنش شده است. نمايندگان مجلس، دولت را به «قانون‌گريزی» متهم می‌کنند در مقابل نيز دولت، نمايندگان مجلس را به «کارشکنی» متهم می‌کند. حميدرضا ترقی، عضو ارشد موتلفه از گروه‌های اصولگرا تیر ماه جاری از تشکیل هيأتی را برای پيگيری «قانون‌شکنی‌های دولت» از سوی آيت‌الله علی خامنه‌ای خبر داده بود.
 
 
آیت‌الله خامنه‌ای از دولت خواست که به جای «تاکید» بر ایران قبل از اسلام، به ایران بعد از اسلام توجه کند
 
آیت‌الله خامنه‌ای که به مناسبت هفته دولت در جمع اعضای کابینه سخن می‌گفت، افزود: «شايسته نيست که دولت خود را درگير حاشيه‌ها کند که البته برخي اوقات، دولت با کم‌توجهي زمينه‌ساز اين حاشيه‌ها مي شود و برخي اوقات هم حاشيه هايي است که ديگران بوجود مي آورند. »
 
انتقاد اصول‌گرایان از دولت در ماه‌های اخیر بالا گرفته و در رسانه‌های اصول‌گرایان مخالف دولت از اطرافیان رئیس‌جمهور با عنوان «جریان انحرافی» یاد می‌شود.از سوی دیگر محمود احمدی‌نژاد و آيت‌الله خامنه‌ای  نیز در ماه‌های گذشته بر سر برخی انتصاب‌های دولتی  اختلاف داشته‌اند.
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران  همچنین با انتقاد از مسائلی که تحت عنوان «علاقه به ایران و ایرانی‌گری» مطرح می‌شود، از دولت خواست که به جای «تاکید» بر ایران قبل از اسلام، به ایران بعد از اسلام توجه کند.
 
سخنان برخی از اعضای دولت و به‌ویژه اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد درباره «مکتب ايرانی» انتقادهای تندی را از سوی برخی از مراجع تقليد شيعه و چهرهای ‌اصولگرا به دنبال داشته است.
 
آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به دولت  توصیه کرد که در موضوعات فرهنگی از «حاشیه‌سازی» پرهیز کند و « بدون رودربايستي و با قاطعيت، جهت گيريهاي انقلابي و اسلامي» را درنظر داشته باشد.

وی همچنین  یکی از «اشکالات» دولت را «حضور کم رنگ در ميان نخبگان دانشگاهي و حوزوي» عنوان کرد و از دولت خواست که در بخش‌های مختلف و به ویژه مسائل اقتصادی از دیدگاه‌های «نخبگان» استفاده کند.
 
Share this
Share/Save/Bookmark

مگه انتقاد از دولت
ازاد شده است؟

خامنه ای دارد ادای خمینی را در می آورد، آن محروم لحمت الله هر وقت اوضاع وخیم می شد همه را جمع می کرد و دو خط شعر در مدح این و دو خط شعر هم در مدح آن می خواند کدخدا می شد و با زور نیزه همه را بهم می دوخت. دولت را به مجلس و دولت و مجلس را به مردم. لطفا به سخنان رحمانی امام که از اسلام و قرآن و سیره ی پیامبر نشئت گرفته توجه کنید. اصلاحطلبانی که می خواهند به دوره ی طلایی صدر انقلاب بر گردند مقصودشان این دوره است.

رهبر جمهوری اسلامی زمانی اقدام به سخنرانی کرد که دولت مردان هر چه می توانستند دروغ گفتند و این آمار و ارقام به گونه ای ارائه شد که ما فکر کردیم ایران یک کشور 500 میلیون نفری ست . 30 درصد اقتصاد جهان را در دست دارد و در مدت یک سال توانسته پنج میلیون تعاونی ایجاد کند و پنج میلیون و دویست هزار نفر هم شغل ایجاد کند و از هر لحاظ هم ایران گل و بلبل شده است و به شرم آورترین راهها دروغهائی گفتند که تاریخ هیچ کشوری تا کنون به خود ندیده است حتی گوبلز هم باید لنگ بیندازد . اما خامنه ای هم که در شش سال گذشته بی دریغ از این گروه دروغگویان حمایت کرده بود باز هم برای آنها سنگ تمام گذاشت و حتی به دولت پیشنهاد کرد که این آمار را در اختیار دیگر نخبگان و محققان هم قرار دهند تا این همه انتقاد نکنند . خامنه ای با تسامح که مورد انتقاد او برای دولت خاتمی بود رحیم مشائی و اسلام ایرانی را هم با یک درجه تخفیف پذیرفت او حتی از ریسک حمله ی خارجی به ایران بر اثر سیاستهای دولت را نیز تائید کرد و به همین دلیل از دولت خواست تا به حاشیه نرود او از دولت همچنین خواست قولهایش را عملی کند و غولهائی که باعث توقع بیشتر مردم می شود اعلام نکند .او اما نگفت حکومتی که این همه اعتماد به نفس دارد اما چرا از تفنگهای آبی چند جوان آنچنان وحشت می کند که آنها را با شکنجه وادار به توبه کرده است او حتی نمی گوید اینهمه شکنجه اعدام و .... برای فعالان سیاسی برای چیست . او مجبور است همچون مبارک صدام و دیگر همپالگی هایش بزودی پاسخ همه ی جنایتهایش را بدهد دیری نخواهد پائید .

عجب : بالاخره صدای غرش انقلابات منطقه به گوش ایشان هم رسید.

اول دولت و بقيه آقايان جواب بدهند ميلياردها دلار در آمد مملکت به جيب چه کسانی رفته؟ بعدا....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما