خانه | خبر | اخبارایران

فاطمه کروبی از تغییر مکان حبس خانگی مهدی کروبی خبر داد

شنبه, 1390-06-05 17:13
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی می‌گوید که ماموران امنیتی از اول ماه رمضان (۱۰ مرداد ماه جاری) مهدی کروبی را به یک آپارتمان یک خوابه کوچک منتقل کرده‌اند.

فاطمه کروبی امروز پنجم شهریور ماه به سایت سحام‌نیوز، گفت که با توجه به کوچک بودن این منزل، از ورود وی به این منزل ممانعت شده و مهدی کروبی با حضور چند مامور امنیتی در این منزل نگهداری می‌شود.

 

 مهدی کروبی پیش از این با اعتراض به «تصرف» مجتمع مسکونی محل زندگی‌اش و ایجاد مشکل برای دیگر همسایگان، خواهان انتقال به مکان دیگری شده بود تا مالکان سایر واحدهای مسکونی این مجتمع بتوانند به محل زندگی‌شان بازگردند. در پی این درخواست، فرزندان مهدی کروبی یک منزل مسکونی در جماران برای پدرشان تهیه کرده بودند که با این خواسته آن‌ها موافقت نشد و وی به مکان دیگری منتقل شد.

مهدی کروبی در طول ۱۹۰ روز حبس خانگی فقط یک بار اجازه حضور در فضای باز و هواخوری در حیاط منزل داده شده است و آخرین ملاقات وی با خانواده‌اش در ۲۶ تیر جاری بوده است

فاطمه کروبی می‌گوید که مهدی کروبی فقط یک خانه دارد که در جماران است و «تحمیل اجاره‌ مکان دیگر به خانواده او، به معنای خانه آقای کروبی نیست.»

به گفته وی به مهدی کروبی در طول ۱۹۰ روز حبس خانگی فقط یک بار اجازه حضور در فضای باز و هواخوری در حیاط منزل داده شده است و آخرین ملاقات وی با خانواده‌اش در ۲۶ تیر جاری مصادف با سالروز میلاد دوازدهمین امام شیعیان بوده است.

همسر مهدی کروبی می‌گوید: «وی از ابتدای حبس تاکنون، از کلیه حقوق اولیه یک زندانی مانند حق داشتن هواخوری، حق ملاقات، داشتن کتاب و روزنامه، محروم بوده و هستند و این امر صدماتی را به وضعیت جسمی‌اش وارد خواهد کرد.»

مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند. راهپیمایی ۲۵ بهمن‌ماه به دعوت مهدی کروبی و میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت به پشتیبانی از مردم تونس و مصر برگزار شد که طی آن دو نفر کشته، ده‌ها نفر زخمی و گروه بسیاری بازداشت شدند.

میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد نیز هم‌زمان با مهدی کروبی و فاطمه کروبی در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما