خانه | خبر | اخبارایران

احمدی‌نژاد بار ديگر اسرائيل و هولوکاست را «دروغ بزرگ» خواند

جمعه, 1390-06-04 15:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمود احمدی‌نژاد در سخنرانی روز قدس بار ديگر وجود اسرائيل و هولوکاست را «دروغ بزرگ» خواند.

به گزارش منابع خبری ايران محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهوری ايران امروز جمعه چهارم شهريورماه در مراسم روز قدس گفت موجوديت اسرائيل تهديد «منافع، استقلال و کرامت انسانی همه ملت‌ها» است.

روز قدس مراسم رسمی در جمهوری اسلامی ايران است که از يک سال پس از انقلاب ۱۳۵۷، در آخرين جمعه ماه رمضان و در حمايت از فلسطين برگزار می‌شود.

قدس يا بيت‌المقدس، نام عربی اورشليم، بزرگ‌ترين و پرجمعيت‌ترين شهر اسرائيل است. آيت‌الله خمينی، رهبر انقلاب ايران روز قدس را «روز اسلام و پيامبر اسلام» ناميده بود.

احمدی‌نژاد در مراسم امروز گفت: «همه مقدمات تأسيس اين رژيم مبتنی بر دروغ و فريبکاری بوده و يکی از اين دروغ‌های بزرگ افسانه هولوکاست است.»

وی با بيان اين‌که اسرائيل «نماد انديشه مادی و مديريت سرمايه‌داری تبعيض‌آلود است» افزود: «اين رژيم زمينه‌ساز و بازکننده راه برای تسلط سرمايه‌داران بی‌فرهنگ است و در واقع شعار از نيل تا فرات شعار تسلط بر همه جهان است.»

محمود احمدی‌نژاد نخستين بار در آبان‌ماه ۱۳۸۴ در کنفرانس حمايت از فلسطينی‌ها در تهران موجوديت کشور اسرائيل و همچنين مسأله هولوکاست، کشتار يهوديان در جنگ دوم جهانی را زير سئوال برد.

اين سخنان واکنش‌های شديد جهانی را در پی داشت. پس از آن، برگزاری همايش بررسی واقعه هولوکاست در تهران در سال ۸۵ باعث تحريم دفتر مطالعات وزارت خارجه ايران توسط ده‌ها مؤسسه مطالعاتی و اعتراض رسمی اتحاديه اروپا شد.

محمود احمدی‌نژاد به موضوع استقلال فلسطين پرداخت و ضمن اظهار اين‌که «تشکيل کشور مستقل فلسطينی اولين گام است و نه آخرين گام»، از به‌رسميت شناختن دولت فلسطين «در ۱۱ درصد سرزمين فلسطين» انتقاد کرد

از آن زمان تاکنون محمود احمدی‌نژاد همواره در مجامع بين‌المللی بر دروغ بودن هولوکاست تأکيد داشته است.

محمود احمدی‌نژاد در بخش ديگری از سخنان خود به موضوع استقلال فلسطين پرداخت و ضمن اظهار اين‌که «تشکيل کشور مستقل فلسطينی اولين گام است و نه آخرين گام»، از به‌رسميت شناختن دولت فلسطين «در ۱۱ درصد سرزمين فلسطين» انتقاد کرد.

وی گفت اسرائيل حتی «اين ۱۱ درصد را هم برای فلسطينی‌ها زياد می‌داند.»

احمدی‌نژاد به رسميت شناختن کشور مستقل فلسطينی را يک گام به پيش، در جهت «آزادسازی همه سرزمين فلسطين» دانست و گفت اسرائيل «حتی اگر در يک وجب سرزمين فلسطين باقی بماند مجددأ حرکت و فرصت‌سازی کرده و به همه آسيب خواهد زد.»

در ماه سپتامبر جاری نشست عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک برگزار خواهد شد و نمايندگان فلسطين در نظر دارند تا موضوع رسميت بخشيدن به دولت مستقل فلسطين در اين اجلاس را قطعی کنند؛ امری که اسرائيل و آمريکا با آن مخالف‌اند.

طرح مسأله دولت مستقل فلسطين پس از آن مطرح شد که محمود عباس، رئيس دولت خودگردان فلسطين و رهبر سازمان فتح؛ و خالد مشعل، دبير هیأت سياسی حماس روز ۱۴ ارديبهشت‌ماه سال جاری توافق‌نامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن بر جدايی نوار غزه و کرانه غربی رود اردن پايان خواهند بخشيد و راه را برای برگزاری انتخابات در سال آينده هموار خواهند ساخت. فلسطينی‌ها در نظر دارند شرق بيت‌المقدس را به پايتخت دولت آينده خود تبديل کنند.

محمود احمدی‌نژاد در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه خطاب به مردم کشورهای عربی گفت: «بايد هوشيار بود چرا که آزادی، عدالت و حق تعيين سرنوشت و اهداف بزرگ و مقدس هرگز از لوله تفنگ نيروهای ناتو و آمريکا بيرون نخواهد آمد.»

وی تأکيد کرد که «ديگر نمی‌توان با روش‌های گذشته و غيرمردمی بر مردم حکومت کرد.»

رئيس جمهور ايران افزود: «دولتی که با مردمش رابطه خوبی ندارد، از مردمش جداست، عدالت و آزادی را از مردم خود دريغ می‌کند، شانس بقا و ادامه حيات ندارد.»

وی در مورد نقش کشورهای غربی در منطقه گفت: «ما خبر دقيق داريم که آن‌ها در حال تلاش هستند تا به دست برخی دولت‌ها و با پول آن‌ها، برخی ملت‌ها را بزنند و بعد هم نوبت همان دولت‌هايی است که فريب دشمن را خورده‌اند.»

احمدی‌نژاد به دولت‌های منطقه هشدار داد که «در نقشه دشمن بازی نکنند و با موج عظيم حرکت بيداری در منطقه همراه باشند.»
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ایشان تنها مردی است که ترس از بیان حقایق ندارد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما