خانه | خبر | اخبارایران

آمريکا: ايران فعال‌ترين پشتیبان تروريسم است

شنبه, 1390-05-29 07:55
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايالات متحده آمريکا، ايران را به عنوان «فعال‌ترين پشتیبان تروريسم» در سال ۲۰۱۰ معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آمریکا کشورهای سوريه، سودان و کوبا را نيز در فهرست کشورهای «حامی تروريسم» قرار داده است.

در گزارش سالانه وزارت خارجه آمريکا که هر سال درباره کشورهای «حامی تروريسم» منتشر می‌شود، گفته شده ايران به دليل پشتيبانی از گروه‌های شبه‌نظامی در خاورميانه و آسيای مرکزی به عنوان «فعال‌ترين حامی تروريسم» در سال ۲۰۱۰ باقی مانده است.

وزارت خارجه آمريکا موظف است بر اساس قانون، گزارش سالانه‌ای را در مورد کشورها و گروه‌های «حامی تروريسم» تا ۳۰ آوريل منتشر و در اختيار کنگره آمريکا قرار دهد.

با اين حال گزارش سال ۲۰۱۰ با سه ماه تأخير منتشر شد. دلایل این تأخیر اعلام نشده است.

گزارش سالانه وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد ايران به دليل پشتيبانی از گروه‌های شبه نظامی در خاورميانه و آسيای مرکزی به عنوان «فعال‌ترين حامی تروريسم» در سال ۲۰۱۰ باقی مانده است

وزارت خارجه آمريکا، ايران را به پشتيبانی از «گروه‌های فلسطينی حماس، جهاد اسلامی، جبهه خلق برای آزادی فلسطين»، «حزب‌الله لبنان و دبير کل آن»، «طالبان در افغانستان» و «گروه‌های شبه‌نظامی در عراق» متهم کرده و افزوده است ايران با حمايت از اين گروه‌ها، تلاش‌های بين‌المللی را برای پيشبرد صلح و رشد دموکراسی «تضعيف» و ثبات اقتصادی را در خليج فارس «تهديد» می‌کند.

در سال ۱۹۸۴ ايران برای نخستين بار به‌عنوان يک کشور «حامی تروريسم» معرفی شد و تاکنون نيز در اين فهرست قرار دارد.

با این حال ايران همواره اين اتهامات را رد کرده و می‌گوید پشتیبانی‌اش از این گروه‌ها، حمایت از کسانی است که مورد «تهاجم» قرار گرفته‌اند و از خود «دفاع مشروع» می‌کنند.

سوريه نيز که از متحدان ايران به‌شمار می‌رود از سال ۱۹۷۴ تاکنون به اتهام حمايت از گروه‌های فلسطينی و حزب‌الله لبنان در فهرست کشورهای «حامی تروريسم» قرار دارد.

همچنین سودان از سال ۱۹۹۳ به عنوان يک کشور «حامی تروريسم» در اين فهرست «سياه» قرار دارد.

گزارش وزارت خارجه آمريکا می‌گويد سودان در تلاش‌های جهانی برای مبارزه با القاعده و تروريسم مشارکت داشته اما به دليل شکاف در دولت اين کشور، القاعده سودان همچنان فعال است.

کوبا نيز چهارمين کشوری است که از سال ۱۹۸۲ در فهرست کشورهای «حامی تروريسم» قرار دارد.

وزارت خارجه آمريکا گفته است اعضای گروه جدايی‌طلب باسک (اتا) در کوبا زندگی می‌کنند. گروه جدايی‌طلب اسپانيا از نظر آمريکا و غرب جزو سازمان‌های «تروريستی» به‌شمار می‌آيد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

امریکائیان کاملا درست می گویند،چون ترور فلسطینیان در دبی توسط موساد و ترورهای پی در پی و اعمال انتحاری توسط طالبان و القائده عربستانی علیه شیعیان و حتی سنی ها و غیره(جملگی دست پرورده امریکائیان)حمایت از تروریستهای چیچن و مخفی کردن انان در عربستان و کویت و امریکا،تربیت و حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریستهای پژاک،جندالله و مجاهد و غیره در لیست وزارت امور خارجه امریکا نیست.چرا؟چون امتیاز (پاتنت) تروریزم متعلق به دولت امریکا و رژیم نژاد پرست صهیونیستی است و غیر از امریکائیان و صهیونیستها هر که از این روش استفاده کند،محکوم است.لطفا یکی از این مریکائیان انساندوست و متفکر در علوم سیاسی بپرسد که فرق میان تروریستهای اتا با تروریستهای صهیونیست و امریکائی را برای ما توضیح دهند.چرا کوبا به خاطر مخفی کردن تروریستهای اسپانیائی،حامی تروریزم معرفی میشود،ولی از دوّل اروپائی که از تروریستهای پژاک و غیره که در اروپا تعلیم دیده و سکونت دارد و حمایت مال هم میشوند،نامی به عنوان حامی تروریزم برده نمی شود.چرا؟؟

کمک به حزب الله در بمب گذاری حريری ، پناه دادن اعضای القاعده و کمک برای بمب گذاری در کشورهای منطقه ، ترور رهبران کرد در آلمان و ترور دهها روشنفکر و نويسنده در داخل و خارج ، بمب گذاری در آرژانتين، ارسال اسلحه به حزب الله لبنان وحکومت جنايتکار سوريه و گرههای افراطی عراق و افغانستان و و فلسطين و حتي آفريقاو ردپا در پشتيبانی ترور بزرگ سپتامبر نيويورک ووو....همه برای جهانيان ثابت شده و بی آبرويی اينها در بالاترين حد ممکن است...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما