خانه | خبر | اخبارایران

«زندان‌های ايران مانند هتل است»

پنجشنبه, 1390-05-06 15:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جواد شمقدری، گفت شرايط بازداشت‌شدگان در زندان‌های ايران خوب است.

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا) جواد شمقدری، معاون سينمايی وزارت ارشاد در اظهارنظری در باره بازداشت‌های اخير برخی از سينماگران ايران گفت: «اميدوارم دوستان روزنامه‌نگار به اوين سر بزنند و ببينند که اوين درست مانند هتل است و وضعيت خوبی دارد.»

شمقدری افزود: «ما در معاونت سينمايی پيگير اين هستيم که شرايطی را برای بازديد خبرنگاران از زندان اوين فراهم کنيم. تا پس از بازديد آن‌ها اطمينان پيدا کنند که وضعيت بازداشتی‌ها خوب است. بايد باور کرد که وضعيت زندانيان خوب است و زندان‌های ايران مثل هتل است.»

پيش از اين نيز برخی از مسئولان قضائی جمهوری اسلامی ايران از «وضعيت مناسب زندان‌ها» سخن گفته بودند.

پيش از اين سهراب سليمانی، مديرکل زندان‌های استان تهران، گفته بود «اتاق‌های ما سوئيت است و انفرادی وجود ندارد.»

در تابستان سال ۱۳۸۸، روزهای اعتراضات پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران که گروه‌های زيادی از مخالفان دستگير شدند، سهراب سليمانی، مديرکل زندان‌های استان تهران، گفته بود «اتاق‌های ما سوئيت است و انفرادی وجود ندارد.»

هم‌زمان، سليمان جعفرزاده، رئيس کميسيون اجتماعی مجلس ايران محيط زندان‌ها را همچون هتل توصيف کرد و گفت: «جمهوری اسلامی ايران بر خلاف ساير کشورها حتی برای مجرمان هم شأن و منزلت قائل است.»

وی افزود: «زندان‌ها را نمی‌توان به‌عنوان ندامتگاه و بازداشتگاه دانست بلکه حتی می‌توان از اين اماکن به‌عنوان هتل نام برد.»

اين در حالی است که مخالفان حکومت از «وضعيت ناگوار» زندانيان و وجود «آزار و شکنجه» در آن‌ها می‌گويند و همچنين مقامات مسئول تعداد زندانيان در ايران را بيش از ظرفيت زندان‌ها می‌دانند.

عزت‌الله یوسفیان، عضو کمیسیون قضایی مجلس در تيرماه سال جاری به روزنامه شرق گفت: «الان چهار برابر ظرفیت موجود، زندانی داریم و در بعضی جاها تا هشت برابر هم رسیده است؛ یعنی زندانی که ظرفیت صد زندانی را دارد، ۸۰۰ زندانی را در خود جا داده است؛ این وضعیت را می‌توان در برخی شهرستان‌ها نیز مشاهده کرد.»

جواد شمقدری در ادامه سخنان خود در مورد بازداشت سينماگران گفت: «وقتی خبر می‌رسد که سينماگری دچار مشکل شده، ما وظيفه‌ داريم مشکل به وجود آمده را پيگيری کنيم اما نيازی نيست که اين پيگير‌ی‌ها هر لحظه رسانه‌ای شود. شايد حتی بعضی‌ها از اين پيگيری‌ها دلخور هم بشوند.»

وی گفت: «بايد بپذيريم که قوانين حرف اول و آخر را می‌زنند اما بايد به سمتی برويم که شرايطی را فراهم کنيم تا برای هنرمندان از قوانين ساده‌تر استفاده شود.»

در يک ماهه اخير سه سينماگر زن ايران، پگاه آهنگرانی، بازيگر؛ مهناز محمدی، مستندساز و مرضيه وفامهر، بازيگر، بازداشت شدند که روز گذشته پگاه آهنگرانی و مهناز محمدی با قرار وثيقه آزاد شدند اما مرضيه وفامهر همچنان در زندان است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام ودر جواب این جیره خواران حکومتی:

شما را به خدا این چه صحبتی است که زندان ها مثل هتل هستند. حالا به فرض اینکه چنین باشد شما به مردم ایران بگویید که جرم این اقایان و خانم هارا چگونه توجیه میکنید. تا انجا که دیده و شنیده ایم این افرد را با چماق "تکفیر" و "اقدام علیه امنیت ملی" و "توهین به نماینده پاه جمکران" و افکار واهی و مالیخولیایی عده ای مزدور و بی تفکر به زندان انداخته اند. اخر زندان برای چه؟ این ها دستچین ها هنری و علمی و ادبی این کشورند و اینکه انها را در زندان بگذاریم که مبادا چیزی بگویند یا گفته باشند که اقا دوست ندارد که دال بر گناهکاری کسی نیست که به زندان برود و بعد هم شما مزدوران بفرمایید که زندان ها مثل هتل هستند. بابا خیلی رو دارید، ایول و دست خوش و زباتان مریزاد.

شما فکر میکنید عمر یک انسان جاودانی است که حتی یک روزش را در زندان بگراند انم به چه دلیل های موهوم و بی اساسی. لزف کنید خودتان یکی دوشب را در همین" هتل های" کذایی به سر ببرید و با هیچکس هم تماس نگیرید تا ببینید هتل های دست ساخته تان باز هم هتل نیست. هتل رل مردم برای گشتن و دل خوشی میروند نه برای توقیف شدن و سلب ازادی شان.

اگر نمی خواهید مضحکه مردم شوید و خدای نکرده در انقلاب بعدی شما را هم به عنوان همدستان ظالم کبیر مجازات نکنند این حرف خود را به گونه این مناسب پس بگیرید تا امرزیده شوید.

به امید بیداری شما.

ايشان را بايد فرستاد هتل 5 ستاره کهريزک تا ديگر شعار ندهد !

‫‫آقای شمقدری
‫لطفأ شمارهای تلفن زندانها را برای رزرو جا منتشر بفرمائيد .
‫خدا انشاءا... حافظ شما باشد که این همه به فکر مردم هستید.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما