خانه | خبر | اخبارایران

بازگشت بهاره هدايت و مهديه گلرو به زندان

یکشنبه, 1390-05-02 18:34
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بهاره هدايت و مهديه گلرو دو فعال دانشجويی در ايران که يک هفته پيش به مرخصی آمده بودند، دوباره به زندان بازگردانده شدند.

 

تارنمای دانشجونيوز خبر داد مأموران امنيتی شامگاه شنبه اول مرداد ۱۳۹۰ با «هجوم» به منزل مهديه گلرو، وی را برای گذراندن ادامه حبس به زندان بازگرداندند. اين فعال دانشجويی شنبه ۲۵ تير به مرخصی آمده بود.

مهديه گلرو، نائب دبير پيشين انجمن اسلامی دانشگاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصيل، پيش از اين نيز دو بار بازداشت شده بود.

وی در فروردين ماه ١٣٨٩، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به رياست قاضی پيرعباس، به اتهام «تبليغ عليه نظام، تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن امنيت ملی» به دو سال و چهار ماه حبس تعزيری محکوم شد. شعبه ۵۴ دادگاه تجديدنظر اين حکم را به دو سال زندان کاهش داد.

مهديه گلرو هم چنين به دليل انتشار مطالب از داخل زندان و صدور بيانيه به مناسبت روز دانشجو، از سوی شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به رياست قاضی مقيسه، به اتهام «تبليغ عليه نظام» محاکمه و به شش ماه حبس تعزيری ديگر محکوم شد.

تارنمای کلمه: بهاره هدايت در حالی به زندان برگشته که قرار بوده است در يکی از بيمارستان‌های تهران برای خارج کردن سنگ کيسه صفرا تحت عمل جراحی قرار بگيرد

وی همچنين يک روز پيش از بازداشت، در دهم آذر ماه سال ۸۸، از سوی شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب به يک سال حبس تعليقی محکوم شده بود که در پی بازداشت اخير وی، اين حکم نيز به اجرا گذاشته شد.

همچنين تارنمای کلمه خبر داد بهاره هدايت، فعال دانشجويی در پی مخالفت دادستانی با تمديد مرخصی‌اش صبح شنبه اول مرداد به بند زنان زندان اوين بازگشته است.

به گزارش کلمه هدايت در حالی به زندان برگشته که «قرار بوده است در يکی از بيمارستان‌های تهران برای خارج کردن سنگ کيسه صفرا تحت عمل جراحی قرار بگيرد.»

بهاره هدايت، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکيم وحدت و فعال کمپين يک ميليون امضاء، دی ۱۳۸۸ بازداشت شده بود.

وی در دهم دی‌ماه، برای پنجمين بار طی چهار سال اخير بازداشت و روانه بند ۲۰۹ زندان اوين شد. اين فعال دانشجويی در دادگاه به ۹ سال و نيم حبس تعزيری محکوم شد و حکم‌اش بدون هيچ تغييری به تأييد دادگاه تجديدنظر رسيد. اين حکم، سنگين‌ترين حکم قضايی است که از ابتدای تأسيس انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها برای يکی از اعضای اين تشکل‌ها صادر شده است.

بهاره هدايت پيش از اين در تجمع جنبش زنان در ۲۲ خرداد ۸۵ و سپس ۱۸ تير ۸۶ در تحصن اعضای دفترتحکيم وحدت مقابل دانشگاه اميرکبير، تابستان ۸۷ در منزل پدری، هنگام سال تحويل ۸۸ مقابل زندان اوين بازداشت شده بود.

اين دو فعال دانشجويی از زمان بازداشت‌شان در سال ۱۳۸۸، برای نخستين بار به مرخصی آمده بودند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما