خانه | خبر | اخبارایران

سپاه پاسداران «هواپيمای جاسوسی آمريکا» را در قم سرنگون کرد

پنجشنبه, 1390-04-30 07:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سپاه پاسداران ايران يک هواپيمای «جاسوسی» آمريکا را در نزديکی کارخانه غنی‌سازی اورانيوم «فوردو» در اطراف شهر قم سرنگون کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری ريانووستی، علی آقازاده دافساری، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران گفته است: «اين هواپيمای بدون سرنشين که برای شناسايی منطقه نيروگاه و مرکز هسته‌ای قم از سوی سازمان جاسوسی آمريکا به پرواز درآمده بود، از سوی نهاد اطلاعاتی و امنيتی جمهوری اسلامی ايران شناسايی و سرنگون گشت.»

اين نماينده مجلس ايران زمان اين رويداد را اعلام نکرده است. دولت آمریکا نیز تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده است.

 

به گفته آقازاده هواپيماهای جاسوسی آمريکا معمولاً از سوی «کشورهای حاشيه خليج فارس و کشورهای هم مرز و نزديک ايران» به پرواز در می‌آيند.

علی آقازاده دافساری، نماینده مجلس: اين هواپيمای بدون سرنشين که برای شناسايی منطقه نيروگاه و مرکز هسته‌ای قم از سوی سازمان جاسوسی آمريکا به پرواز درآمده بود، از سوی نهاد اطلاعاتی و امنيتی جمهوری اسلامی ايران شناسايی و سرنگون شد

وی افزوده: «خوشبختانه تا به امروز سازمان اطلاعاتی و امنيتی کشور توانسته به خوبی آن‌ها راشناسايی و دسيسه‌های آنان را نقشه برآب نمايد.»

سرتيپ اميرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نيروی هوافضای سپاه پاسداران ايران نیز ۱۲ دی ۱۳۸۹ از «ساقط کردن» دو هواپيمای «جاسوسی» در خليج فارس توسط سپاه خبر داده بود.

فرمانده نيروی هوافضای سپاه اعلام کرده بود: «ما تا الان تعداد زيادی از هواپيماهای جاسوسی و فوق پيشرفته آن‌ها (کشورهای غربی) را سرنگون کرده‌‏ايم.»

سرتيپ حاجی‌زاده گفته بود هواپيماهای جاسوسی به «ميزان محدود» به حريم هوايی ايران «تجاوز» کرده‌اند.

به گفته فرمانده نيروی دريايی سپاه اين هواپيما‌ها «جزو مدرن‌ترين هواپيماهای بدون سرنشين شناسايی نيروی دريايی آمريکا با قابليت پروازی بالا» هستند.

اما وزارت دفاع ايالات متحده آمريکا با تأييد سقوط دو هواپيماهای آمريکايی در خليج فارس، گفته مقامات ايرانی در رابطه با سرنگونی اين هواپيما‌ها توسط سپاه پاسدارن را تکذيب کرد.

پس از اين اظهارنظر وزارت دفاع آمريکا، علی فدوی، فرمانده نيروی دريايی سپاه پاسداران اعلام کرد «هواپيماهای آمريکايی در خليج فارس قطعاً توسط سپاه پاسداران سرنگون شده‌اند و الان اين هواپيما‌ها در اختيار سپاه است.»

وی با بيان اينکه لاشه اين هواپيما‌ها در «در زمان مناسب» نمايش داده خواهد شد، گفت: «آمريکايی‌ها خودشان را ابرقدرت و دارای بالا‌ترين تکنولوژی و علم می‌دانند و طبيعی است که چنين مسائلی را به راحتی قبول نکرده و تکذيب کنند.»

با اين حال تاکنون «لاشه» اين دو هواپيما نمايش داده نشده است.

* عکس تزئينی است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما