خانه | خبر | اخبارایران

مرضيه وفامهر، بازيگر سينما در بازداشت است

دوشنبه, 1390-04-27 15:43
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مرضيه وفامهر، فيلم‌ساز، بازيگر و همسر ناصر تقوايی، کارگردان سينما بيش از دو هفته است که در بازداشت به‌سر می‌برد.

به گزارش تارنمای کلمه، مرضيه وفامهر، بازيگر نخست فيلم «تهران من، حراج» است که توسط گراناز موسوی، شاعر مطرح و فيلم‌ساز ساکن خارج از ايران ساخته شده است.

دليل اين بازداشت به خانواده و يا نزديکان وی اعلام نشده اما کلمه نوشته است که به‌نظر می‌رسد بازداشت خانم وفامهر به دليل بازی در اين فيلم و پخش زيرزمينی آن در ايران صورت گرفته باشد.

فيلم «تهران من، حراج» که به ادامه تحصيلات گراناز موسوی در زمينه سينما مربوط می‌شود ابتدا مجوز وزارت ارشاد برای فيلمی ۴۰ دقيقه‌ای را دريافت کرد اما سپس فيلم طولانی‌تر شد و پس از توليد، در سطح شهر به فروش رسيد.

عوامل ديگر فيلم «تهران من، حراج» که در ايران هستند بارها از سوی نهادهای قضائی احضار شده‌اند و برخی نيز همراه با مرضيه وفامهر در بازداشت به‌سر می‌برند

اين فيلم به مشکلات و آسيب‌های اجتماعی موجود در ايران می‌پردازد و مرضيه وفامهر نقش هنرمندی را در آن ايفا می‌کند که به‌شکل مستقل زندگی می‌کند.

اين هنرمند در يک پارتی که در اصطبلی برگزار می‌شود با پسر جوانی آشنا می‌گردد که درهای تازه‌ای را به‌روی وی در آن سوی مرزها باز می‌کند تا اين‌که او تصميم به خروج از ايران می‌گيرد.

مرضيه وفامهر در بخش‌هايی از اين فيلم با موی تراشيده و بدون حجاب ظاهر شده است.

به گزارش کلمه عوامل ديگر اين فيلم که در ايران هستند بارها از سوی نهادهای قضائی احضار شده‌اند و برخی نيز همراه با مرضيه وفامهر در بازداشت به‌سر می‌برند.

کلمه نوشته است که شخصيت‌های خانه سينما در دو هفته اخير پی‌گير آزادی مرضيه وفامهر بودند اما تا کنون اين تلاش‌ها نتيجه‌ای نداشته است.

مرضيه وفامهر، فارغ‌التحصيل رشته بازيگری از دانشکده هنرهای زيبای تهران است و از شاگردان کلاس‌های بازيگری و فيلم‌نامه‌نويسی بهرام بيضائی، فيلم‌ساز و کارگردان نامدار تئاتر ايران به‌شمار می‌رود.

وی افزون بر دستياری کارگردانی از جمله در فيلم «کاغذ بی‌خط» (۱۳۸۰) ساخته همسرش ناصر تقوايی، در فيلم‌های ديگر از جمله «پابرهنه در بهشت» (۱۳۸۴) ساخته بهرام توکلی نيز بازی کرده است.

هم‌اکنون مهناز محمدی، مستندساز و پگاه آهنگرانی، بازيگر و فيلم‌ساز، دو سينماگر ديگر زن هستند که در بازداشت به‌سر می‌برند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

marzieh ba bazi dar in filme fogholade, neshan dad ke hanooz vojdan va honar e asil dar cinemaye iran zendeh ast

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما