خانه | خبر | اخبارایران

تفکيک جنسيتی گسترده در دانشگاه مازندران

جمعه, 1390-04-10 15:53
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رئيس دانشگاه مازندران از تفکيک جنسيتی گسترده در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاين، احمد احمدپور، رئيس دانشگاه مازندران گفت در کلاس‌های عمومی اين دانشگاه طرح تفکيک جنسيتی به اجرا در خواهد آمد و همه دانشجويان ورودی سال ۹۰ نيز تفکيک جنسيتی خواهند شد.

رئيس دانشگاه مازندران همچنين افزود: «اگر تعداد دانشجويان دروس تخصصی به حد نصاب لازم برسد و امکانات وجود داشته باشد، کلاس‌های اين دروس هم تفکيک می‌شود.»

احمدپور گفت ساير دروس و واحدها نيز در دستور کار اجرای اين طرح قرار دارند.

وی تأکيد کرد: «با توجه به برگزاری جلسات مشترک با رؤسای دانشکده‌ها و مديران گروه‌ها، اين طرح تا جايی که در حد امکانات دانشگاه باشد اجرا می‌شود.»

رئيس دانشگاه مازندران: اگر تعداد دانشجويان دروس تخصصی به حد نصاب لازم برسد کلاس‌های اين دروس هم تفکيک می‌شود

دانشگاه مازندران پيش از انقلاب ايران در سال ۱۳۵۴ با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد در بابلسر، بنياد گذاشته شد و گروهی از اعضای هيئت علمی آن را استادان آمريکايی هاروارد تشکيل می‌دادند.

روز ششم تيرماه جاری نيز رضا روستا آزاد، رئيس دانشگاه صنعتی شريف گفت کلاس‌های جداگانه‌ای برای دانشجويان پسر و دختر سال اول اين دانشگاه برگزار می‌شود.

وی «تفکيک جنسيتی» را از برنامه‌های وزارت علوم دانست و گفت: «زمانی که دانشجويان از محيط دبيرستان وارد محيط دانشگاه می‌شوند، شوکی به آن‌ها وارد می‌شود که اين امر موجب می‌شود که بسياری از خانواده‌ها برای حل اين مشکل به ما مراجعه کنند. از اين رو به‌منظور عادی‌سازی محيط دانشگاه برنامه‌هايی برای دانشجويان سال اول در نظر گرفته شد.»

 

طرح موضوع تفکيک جنسيتی در دانشگاه‌ها در روزهای اخير شدت بيشتر يافته است.

 

روز ۳۰ خردادماه سال جاری، علی کريمی فيروزجايی، عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از تفکيک جنسيتی کلاس‌های دانشگاه از مهرماه سال جاری خبر داد.

 

وی گفت: «وزير علوم اعلام کرد در تابستان که فصل تعطيلی دانشگاه‌ها است تحقيقی انجام می‌شود تا ظرفيت دانشگاه‌ها برای تفکيک جنسيتی مشخص شود و دانشگاه‌هايی که امکان جدا شدن کلاس‌ها را داشته باشند از مهرماه تفکيک می‌شوند.»

 

کريمی فيروزجايی از امکان تفکيک جنسيتی در کلاس‌ها و سلف سرويس دانشگاه تهران خبر داد و همچنين از لباس يک‌شکل دانشجويان در محيط دانشگاه پشتيبانی کرد و گفت زمان اجرای چنين طرحی هنوز مشخص نيست.

 

کامران دانشجو، وزير علوم ايران اسفندماه سال گذشته از گسترش دانشگاه‌های تک‌جنسيتی در همه استان‌ها سخن گفت.

 

کامران دانشجو گفت: «اگر از دانشگاه تک‌جنسيتی بيش‌تر استقبال شد در آن صورت تعدادی از دانشگاه‌ها تبديل به دانشگاه تک‌جنسيتی می‌شود.»

 

به گفته وزير علوم، «اختلاط در دانشگاه‌ها يعنی مناسبات با الگوی غربی، مورد پسند هيچ يک از آحاد ملت، خانواده‌ها و دانشجويان نيست.»
 

Share this
Share/Save/Bookmark

من یادم هست که به خودم و بر و بچه ها شوک وارد شد وقتی رفتیم دانشگاه. ولی این شوک بدی نبود. از اون شوکهای خوب بود. خیلیها عاشق شدن رو تجربه کردند و فهمیدند بابا جامعه یه نصف دیگه هم داره. هیچ کس به کسی ظلم نکرد. همه چیز روند طبیعی خودش رو داشت. حالا ببینیم جی می شه با این کار این مسوولین.

رژيم طالبانی همه چيز را در محدوده شکم و زير شکم می بيند.

با سلام

به امید اینکه به کسی بر نخورد. اگر به طرز فکر اخوند کمی بیندیشیم و در ان غور کنیم به وضوح دیده میشود که غالبا نیمکره های مخ در گیر فکر کردن نیستند و آنجه از او میطراود همانی است که در انست. این افراد که با ایده تفکیک جنسیتی بزرگ شده اند و تعلیم یافته اند وهرگز نمیتوانند بفهمند که این کار جداسازی عواقبی هم دارد و کل جامعه را به سوی انحرافات فکری متمایل میکند. یک نفر چند سال پیش از برنامه گوگل برای ردیابی نوع جستچوهای ایرانی های مقیم امریکا مطالعه ای کرده بود که نشان میداد اولا جستجوها روند فزاینده ای داشته و دوم اینکه اکثر آنها حول محور میان-تنه بدن انسان میگشته است.

حتی در جوامع غربی که ارتباط زن و مرد ازاد است 90%افکار مردان حول محور سکس میچرخد حالا اقایان میخواهند دانشگاه را هم مثل مدرسه دو جنسیتی کنند. بسیارخوب، شما بفرمایید با این جداسازی دختر و پسر کی باید همدیگر را پیدا کنند!؟ یکی از عواقب این عمل بالا رفتن بیشتر و بیشتر میزان طلاق خواهد بود زیرا از یک طرف مردان با بی اطلاعی خود از روابط زن و مرد به اتش اختلافات خانوادگی دامن میزنند و از سوی دیگر به علت ایجاد عقده های روانی -جنسی در سالهای پیش از "ازدواج" نمیتوانند رایطه ای سالم با زن خویش برقرار کنند.

بی خود نیست که اگر هنگام غروب و بعد از آن زنی بخواهد تاکسی سوار شود صدتا ماشین شخصی مزاحمش خواهند شد و بنده خود بارها شاهد این مزاحمت بوده ام. بارها شده که خانمی تعمدا خودش را نزدیک به من قرار داده تا راننده ها فکر کنند بنده شوهر یا قوم خویش وی هستم و بارها هم شده که خانم ها از من تقاظا کرده اند که ار این زمینه به انها کمک کنم.

به هر حال کار از تراوشات ذهن بیمار عده ای روان پریش است که دایما راحع به میان تنه انسان فکر میکنند و نمیتوانند بفهمند که انسانها به غیر از سکس کارهای دیگری هم میکنند.

بسیار جای تاسف است که کشوری به این زیبایی و پر از دیدنیها گوناگون اینچنین به متروکه ترین کشور دنیا تبدیل شده است. باز هم جای تاسف است که رفتار ایرانی ها به گونه ای است که کمتر کسی حاضر است به ایران برود و دیدنیها را ببیند. به خدا با جاذبه های توریستی که ایران دارد اگر به درستی از ان بهره برداری میسد درامد حاصله میتوانست از درآمد نفت هم بیشتر باشد. اما افسوس که مرجع فکری اخوند نیمکره های جنوبی است.

به امید بیداری ایران

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما